Audiohobby.pl

amplituner philips fr 731/00

bori

  • 6 / 2906
  • Nowy użytkownik
11-05-2016, 23:30
Witam.  Nie wiem gdzie opisać swój problem więc piszę tutaj. Ktoś mi podarował kino domowe philipsa. Odbiór urządzeń zewn. rewelacja, głośniki onkyo 100w 5.1 do rzeczy. Chciałbym przy okazji posłuchać też i radia. Dlaczego na "drucie" Fm zaczynam słyszeć stację dopiero po odkręceniu gały do połowy, a do końca skali słychać ciszej niż z komórki, z lekkim szumem no i słyszy samego siebie czyli transformator. AM brzęczy normalnie czyli głośno - zero stacji, od samego zera w połwie jest już hałas nie do zniesienia. Co się dzieje z FM czyżbym musiał zakupić antenę ze wzmacniaczem czy coś jest walnięte? I ciekawostka. Dlaczego nie ma gniazda antenowego żeńskiego, w którą wkładam wtyczkę tylko muszę mieć wtyczkę nakładaną na wystającą wtyczkę męską z amplitunera? To tak jak były gniazdka antenowe zbiorcze w blokach zdaje się. No ale skoro łapie sygnał, aha.... w zasadzie sam przy wyszukiwaniu się nie zatrzymuje tylko można ustawić ręcznie.  W dodatku brak sygn. stereo. Zaznaczam, że mieszkam parę km. od miasta w lekkiej nizinie, a może i depresji. Jak ktoś kojarzy to Orunia Dolna (Gdańsk) Przepraszam, że tu ale nie widzę tematów dot. radia albo jestem ślepy. Proszę o pomoc. Pozdrawia Gd.

Haka

  • 2996 / 5178
  • Ekspert
11-05-2016, 23:40
w zasadzie sam przy wyszukiwaniu się nie zatrzymuje tylko można ustawić ręcznie.  W dodatku brak sygn. stereo.

A jak jest u sąsiadów z odbiorem UKF?

bori

  • 6 / 2906
  • Nowy użytkownik
11-05-2016, 23:58
No właśnie tu jest problem nawet z odbiorem nie tylko UKF - nawet komórką trzeba mieszać, żeby nie szumiało. Najmocniejszy sygnał i jedyny stereo to Złote Przeboje 103,0 Z internetem w każdej z sieci też jest krucho

Haka

  • 2996 / 5178
  • Ekspert
12-05-2016, 00:09
No to dupa.

Przydałby się jakiś komin z byłej ciepłowni, albo wieża kościelna do dyspozycji ;)))

bori

  • 6 / 2906
  • Nowy użytkownik
12-05-2016, 00:19
taaa albo balon lub dron z kablem zasilającym... ;-)

Haka

  • 2996 / 5178
  • Ekspert
12-05-2016, 00:32
Bez kablówki się chyba nie obędzie.