Audiohobby.pl

Magnetofon

aulait

  • 1412 / 5709
  • Ekspert
01-12-2016, 18:46
AUDIOTONE jestem bardzo ciekaw porównania RS-TR555 z RS-TR979. RS-TR555 to deck, którego darze dużą sympatią, lubię jego dźwięk i podoba mi się wizualnie. RS-TR979 nigdy nie miałem w łapkach ;)

Radmar

  • 1140 / 6052
  • Ekspert
01-12-2016, 19:14
Wojtek, RS-M02 podobno jest z nich oceniany najlepiej. Taką opinię również słyszałem. Coś musi być w tym, skoro jest to powszechna opinia. Ja bynajmniej nie narzekam, wolę poczekać aż sie trafi RS-M02. :)

No cóż, RS-M280 stał się chcąc nie chcą wołem roboczym. Nie ma lekko. Ale dzielnie daje radę. :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
01-12-2016, 19:34

No cóż, RS-M280 stał się chcąc nie chcą wołem roboczym. Nie ma lekko. Ale dzielnie daje radę. :)

Tadmar Tak jest w przyrodzie, że człowiek się do lepszego bardzo szybko przyzwyczaja. Z kobitkami byłoby podobnie gdyby nie cyrograf
He he he.

Dzięki AUDIOTONE za chęć niesienia pomocy. Poczekam z tym deckiem wobec tego. Może znajdzie sie jakiś dawca a jak nie on sam zostanie dawcę.
A co do Technola RS TR 555 też mam tego decka i tak samo jak innych kolegów i mnie sie i podoba wizualnie i dźwiękowo.
Choć tez nie mam 979 ale wg mnie 979 przegra w tym starciu z 555.
Tak myślę.

Za 15 min na wiadomym portalu aukcyjnym kończy się aukcja SMOKA. Zobaczymy ile ludziska za niego zaoferują i czy zapłacą ?

Niekiedy jest tak, że deck wraca za jakiś czas ponownie na aukcje.

Ja nie licytuje. 2855 PLN to nie mój przedział cenowy.
Wow ! 13 min do końca i 3050 PLN
Zaczyna się ring.
6 min do końca a zawodnicy stoją na razie w narożnikach.
4 min do końca. Zawodnicy pokazują sobie pazurki i kiełki a mina mówi  Ja Ci pokaże gdzie raki zimują "
2 min do zakończenia rundy. Zawodnicy przebierają nogami i palcami. Rozgrzewają przed tzw. palcowaniem po klawiaturze. Przecież trzeba wystukać w końcu kilka cyferek .
ŁÓSTATNIA minuta. No Teraz ja teraz ja !!!
No i był jeden cwany. Po co klikać 4 cyferki. Kliknął jedną ale 4 razy

He he he

Trafiony zatopiony

3333 Peelenów.

Teraz musi jeszcze wypalcować na naprawę.
Może cztery jedynki
1111
Może cztery dwójki
2222

A może nie starczy ?, a może jakiś samołuk. Lutnie labo pacnie, no ... może puknie, albo czary mary - pogłaska etc i ruszy jak młody Bóg
« Ostatnia zmiana: 02-12-2016, 09:24 wysłana przez eMandDe »

aulait

  • 1412 / 5709
  • Ekspert
01-12-2016, 19:56
3333

artekk

  • 1694 / 6035
  • Ekspert
01-12-2016, 20:19
za tyle można kupić uszkodzonego na ebay też, więc mamy już w PL ceny zachodnie.

eMandDe
mam Onkyo TA-2760 w częściach, poszukam tych drobiazgów. Kiedyś robiłem przeszczep zębatkowego napędu talerzyków zamiast idlera do Nakamichi BX-300, nie pamiętam już, czy przekładałem też te pierdoły. Jutro zajrzę do garażu i poszukam, dziś już mi się nie chce iść w taką pogodę, brrr... wybacz :)
« Ostatnia zmiana: 01-12-2016, 20:30 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
01-12-2016, 20:21
Artekk.


Mamy bogatych rodaków !!!

ArturP

  • 1363 / 2946
  • Ekspert
01-12-2016, 21:49
A mnie się zdaje, że za parę dni pojawi się niespodziewanie znów.
Obserwowałem swego czasu oscyloskop za 200pln wywoławczo od pewnej panienki, niby nie trafiony prezend dla menrza. Poszedł za 325pln, a za parę dni znowu ten sam nie trafiony prezend dla menrza, a jakże znów za 200pln wywoławczo.
Właśnie zajrzałem na tą aukcję, teraz zmieniła opis z nie udaną transakcją.
« Ostatnia zmiana: 01-12-2016, 21:52 wysłana przez ArturP »

AUDIOTONE

  • 9709 / 5988
  • Moderator Globalny
02-12-2016, 00:32
Zabrałem się za Technics-a RS-TR979. Na razie tylko gruntowne czyszczenie jakaś drobna regulacja , obroty , skos.
I czyszczenie toru przesuwu taśmy, magnetofon nie otwierany tak sądzę nigdy przede mną. W środku hula wiatr.
Mechanizmy okrutnie plastikowe nie budzące zaufania, ale dwu silnikowe . Na płycie głównej nie pokręcimy sobie za bardzo... tylko trzy podkówki i to od obrotów pierwsza kieszeń , druga i x2. Nic więcej, a tak chciałem sobie pokręcić ... heheh no trudno . Całą regulację przeprowadza się w trybie serwisowym na wyświetlaczu, tak jest podane w serwisówce.  Kupa scalaków od spodu druku na wierzchniej stronie same elementy miniaturowe . konstrukcja obudowy podobna i sztywna co w RS-TR555 więc tragedii niema (nie to co mięciutki TC-K520...) .
Kupiłem go do regulacji obrotów i tutaj katastrofa. Wyregulowanie prędkości jest na poziomie zegarmistrzowskim, mianowicie ruch podkówką z godziny 12.00 na 12.03 owocuje zmianą obrotów o około 10 procent. Katastrofa delikatny ruch i pozamiatane . Trochę kicha. Ciężko to ustawić. Kołysanie i drżenie na dość wysokim poziomie. Drżenie 0,15% - 0,19% , kołysanie 0,20% - 0,25% . No ale to dwukaseciak i z reversem... i mechanika palstikowa.
Dźwiękowo... na razie gra nie słuchałem dokładnie. Ale może być. Jak znajdę czas zrobię bezpośrednie porównanie do RS-TR555.
Poniżej zdjęcia i filmy będą także tylko się wgrają :)

cdn...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9709 / 5988
  • Moderator Globalny
02-12-2016, 00:42
ciąg dalszy środka. Nie mam jak podejść z słoikiem (24-105) i takie jakieś nijakie te foty mechaniki , a ponad to mało miejsca w środku przez te płytkę nad mechanizmami na całej długości.... Musze ponadto porozglądać się za jakimś makro słoikiem... Byłby jak znalazł do zdjęć mechanizmów itp. :)

A co do ceny dragona to jest normalna zachodnia cena za egzemplarz do naprawy. Więc tragedii nie było . Ale może tak jak pisze Artur może ja jakiś czas wyjdzie znów , lub będzie już naprawiony za dwa razy większą kwotę. Warto spisać numeru seryjne lub zapisać foto tylnej ścianki. Kiedyś tak robiłem że miałem sporo deków po katalogowanych i wiedziałem co któremu dolegało na jakiej aukcji. I jak coś się pojawiło ponownie to znałem jego historię :) Ale dawno temu dysk trafił szlag i cała baza danych poszła do kosza :(
« Ostatnia zmiana: 19-12-2019, 21:57 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
02-12-2016, 09:18


eMandDe
mam Onkyo TA-2760 w częściach, poszukam tych drobiazgów. Kiedyś robiłem przeszczep zębatkowego napędu talerzyków zamiast idlera do Nakamichi BX-300, nie pamiętam już, czy przekładałem też te pierdoły. Jutro zajrzę do garażu i poszukam, dziś już mi się nie chce iść w taką pogodę, brrr... wybacz :)

Artekk

Dziękuje z góry za poświęcony mi czas.
Byłbym bardzo wdzięczny jak udałoby się Tobie coś znaleźć. Nie ścigam bo nie chodzi o szybko. Byleby się znalazło.
Uratowałbyś decka.

Dziękuję.

AUDIOTONE

Faktycznie jak widze takie fotki decków tzw. pustaków to aż zimno się robi.
Pierwszy pustak jaki mam to Technics RS AZ7. Tam tez wichura , że ho ho.
Widać taki czas nastał, że z dużego zrobiło sie mało ale niekiedy idzie to w parze z dźwiękiem z fajnego w mniej fajny.

Czekam na ten Twój test obu: 979 kontra 555.

Kibicuje oczywiście 555. I nie dlatego, ze go posiadam.

Fajna nutka na święta - będzie nowa kolęda Wojtku  - Slayer !?

He he he

« Ostatnia zmiana: 02-12-2016, 09:28 wysłana przez eMandDe »

Sławo1

  • 192 / 3223
  • Aktywny użytkownik
02-12-2016, 10:40
Cześć. Przymierzam się do zakupu Onkyo TA 2570. Jak na razie mam możliwość taniego zakupu modelu TA 2550. Czym one się różnią? Czy ten 2570 jest lepszy? Dużo lepszy? A, wtedy tego 2550 potraktować jako zastępczy dla tego 2570, ewentualnie przeznaczyć go kiedyś -na części?

jmaciek

  • 389 / 4991
  • Zaawansowany użytkownik
02-12-2016, 11:37
Na razie tylko gruntowne czyszczenie jakaś drobna regulacja , obroty , skos. I czyszczenie toru przesuwu taśmy, magnetofon nie otwierany tak sądzę nigdy przede mną.
Jeśli deck najprawdopodobniej nie był otwierany to jest sens regulować skos jeśli jest ustawiony fabrycznie? Chyba, że fabrycznie jest niezbyt dokładnie ustawiony albo ktoś przy nim grzebał...
normalna zachodnia cena za egzemplarz do naprawy. Więc tragedii nie było
Uzyskana we wschodnim kraju gdzie generalnie ludzie nie zarabiają normalnych zachodnich pensji, które pozwalają płacić normalne zachodnie ceny - co tym bardziej cieszy, że dogoniliśmy już cywilizację, choć prasa podpierana autorytetami twierdzi inaczej, np.
* "Dochody. Możemy dziś kupić sześć razy więcej towarów niż w PRL-u, ale wciąż dwa razy mniej niż Anglicy i Niemcy. [...] W rankingu siły nabywczej lokujemy się w samym środku europejskiej tabeli, [...] Z Francją przegrywamy 1,7 do 1, z Niemcami - 1,9 do 1, z Wielką Brytanią - 2 do 1. Co dalej? Według większości ekonomistów przy obecnym tempie wzrostu gospodarczego nasz pościg za czołówką Unii Europejskiej zakończy się sukcesem za... 25 lat." [http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/kiedy-polskie-place-dogonia-niemieckie,10132648/]
* "Pościg za bogatymi krajami będzie trwał, i to w najlepszym razie, dziesięciolecia. Jak wylicza Morawski, przy obecnym tempie rozwoju (3,5 proc. wzrostu PKB rocznie) Polska dogoni Niemcy najwcześniej za 40 lat. I to jeśli nic się nie popsuje. " [http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/gospodarka-polski-czy-polska-kiedykolwiek-dogoni-zachod-pod-wzgledem-pkb/f0cvfjd]
* "Zakładając że Niemcy utrzymają średnią dynamikę PKB z ostatnich 30 lat (1,7%), a Polska będzie rosnąć w tym samym tempie co po roku 1990 (3,1%), to poziom życia naszych zachodnich sąsiadów osiągniemy za lat... 93, czyli w roku 2106 [...] [http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kiedy-Polska-dogoni-Niemcy-7243890.html]

Tak więc nie wiem czy czekać (tylko ile właściwie: 25-40-93 lat) czy już kupować?
Przepraszam za OT :-), w ramach samokrytyki i dobrowolnie przyjętych zadań zobowiązuję się do wykonania paru zdjęć TC-KE300 które sprawią, że na TC-K520 spojrzymy z innej strony...

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
02-12-2016, 12:07
jmaciek

Po tym co napisałeś wyżej wybór jest prosty. Kupować i kupować.

He he he.


Ja tak robię. Kupowałem przynajmniej. Teraz się zastanawiam gdzie to ustawiać ?
I tu jest problem. Kupiłem już tyle, że czas przestać.
Teraz czas na używanie.
Nawet gdybym używał codziennie jeden od rana do wieczora, na drugi dzień drugi to i tak ich nie zużyje.
One mnie tak.

Ale pomimo, że wiem o tym, że "taśmociągowanie" to choroba, a nawet więcej - nałóg bo zawsze korci człowieka jak coś  fajnego zobaczy, to jednak cieszy.
A to się liczy.

Mam magiczna cyfrę której nie chciałbym przekroczyć ale zawsze wpadnie człowiekowi coś  w oko.
Z tym to mam problem, no i z kasą na nie też oczywiście.

Traktuję to jednak jako dobra lokata pieniędzy. Lepsza niż w nie jednym banku. Tam pieniążki inaczej oddają głos.
« Ostatnia zmiana: 02-12-2016, 12:27 wysłana przez eMandDe »

paluch.

  • 278 / 2915
  • Zaawansowany użytkownik
02-12-2016, 15:41
Traktuję to jednak jako dobra lokata pieniędzy. Lepsza niż w nie jednym banku. Tam pieniążki inaczej oddają głos
Dziś coraz ciężej kupić coś fajnego zadbanego i na dodatek w dobrej cenie! Coraz więcej jest handlarzy i naciągaczy, więc z tom lokatą to mocno przesadziłeś.
Tomek

eMandDe

  • 2204 / 3129
  • Ekspert
02-12-2016, 17:26
Traktuję to jednak jako dobra lokata pieniędzy. Lepsza niż w nie jednym banku. Tam pieniążki inaczej oddają głos
Dziś coraz ciężej kupić coś fajnego zadbanego i na dodatek w dobrej cenie! Coraz więcej jest handlarzy i naciągaczy, więc z tom lokatą to mocno przesadziłeś.

paluch

O lokacie pieniędzy pisałem myśląc o swojej kolekcji sprzętu Hi Fi, nie tylko decków.
Ty możesz iść do banku. Nie zabraniam przecież.
Pisze tylko o tym bo widzę co się dzieje.

A co do handlarzy to zawsze byli są i będą. Jedni lepsi i ci gorsi. Tak było zawsze. Fakt mnoży się tych którzy ciągną do nas wszystko co się kręci lub wydaje jakiś głoś, choćby stuki samych siłowników.
Trzeba wiedzieć gdzie i od kogo kupować albo mieć szczęście. Nie zawsze kupiłem dobrze.
Jednak przy zakupach to trzeba być i szybkim i zarazem cierpliwym.

Moja propozycja - można pisać na łamach naszego forum u kogo warto a u kogo nie warto kupować albo tylko chwalić zakup i ganić.
W ten sposób można by ominąć tych niezbyt rzetelnych.