Audiohobby.pl

Magnetofon

nano

  • 9079 / 4988
  • Ekspert
12-10-2015, 20:22
rumburak
oki
----------------------------

polecam wam z calego serca 

sony tc ka6es    ale numer niesamowita muza
testowalem nagrywanie  z CD

ale  wyciaga wsio z kaset   pieknie pieknie pieknie    nagrywa

nano

  • 9079 / 4988
  • Ekspert
12-10-2015, 22:48
ale smiga na tym filmiku
dzieki przyda sie

gotyk1

  • 1310 / 5883
  • Ekspert
17-10-2015, 22:02
Kiedyś miałem taki sam magnetofon jak zaprezentowany na filmie powyżej, jedynie był oznaczony jako 333esl (nie miał miedzianego chassis, ten z filmiku wygląda na to, że ma). Oba to chyba po prostu inna wersja 970es.

nano

  • 9079 / 4988
  • Ekspert
18-10-2015, 00:39
witam
ech z tymi 333  i 555  to nie wsio takie proste sa rozniaste wersje
co ja wiem

555esa    i  555esj  >   to  990 ,  909ES  lub starsza   970es  wersja 
roznice sa rozniaste  np.  ciezar   kodensatory grubsze  stopki niby z ceramiki   itd

333esa  > poprzednik  tc k990es    roznnicy  to       dolby s

222  > poprzednik TC-K909ES


tylko tyle wiem
« Ostatnia zmiana: 18-10-2015, 17:15 wysłana przez nano »

jmaciek

  • 389 / 4838
  • Zaawansowany użytkownik
18-10-2015, 18:13
Odnalazłem na strychu SONY FH-414 (HST-414) i w ramach zajęć manualnych postanowiłem ten zestaw przywrócić do życia. Próby czasu nie wytrzymały paski, cała reszta działała, nawet tuner był kiedyś przestrojony (robili to fachowcy poprzez dołożenie 'zewnętrznego' tunera - nie jest do końca super, bo na wsi odbiera tylko jedną stację - ale dobre i to).

Aby dostać się do mechanizmów trzeba zdemontować prawie wszystkie elementy wewnątrz zestawu. Nie lubię tego i nie jest to przyjemne (i pewnie dlatego nie robię tego zawodowo ; -), podobnie, aby wyregulować napęd należy wszystko podłączyć na krótko, na 'pająka'.

Paski rozpłynęły się i zapaskudziły osie silniczków. Wymiary pasków, jakie zastosowałem to fi mm 53 (fabrycznie 50 ale nie miałem) i 43. Jedną rolkę musiałem delikatnie przeszlifować, bo wykazywała oznaki zużycia - trochę pomogło, ale niewiele (w sieci można trafić na takie rolki w cenie połowy zestawu). Przy okazji sprawdziłem parametry kondensatora podtrzymującego pamięć tunera - tak na przyszłość, kiedy będzie konieczna jego wymiana: F0.22, 5.5V.

Po złożeniu gra fajnie, myślę, że śmiało może konkurować z dźwiękiem produkowanym przez krajowe decki tamtych lat. Jest to konstrukcja końca lat 80-tych, na żelazie ma 60-13 kHz, posiada Dolby B a DBFB plus korektor pozwalają na zabawę z dźwiękiem. No i głośniki nie w plastikowej obudowie a tak jak być powinno wykonanej z drewna.

W przyszłości chciałbym poprawić przestrojenie tunera – na elektrodzie są opisane kroki jakie trzeba wykonać, brakuje mi tylko samego tunera na nowe pasmo. Podobno pasuje z innych mini wież Sony bądź z odtwarzaczy kasetowych więc jeśli koś ma coś takiego na zbyciu to proszę o kontakt.

Rodzi się pytanie - co dalej? U mnie zostanie na dożywocie, chociaż w internecie spotyka się inne sposoby na wykorzystanie takich zestawów muzycznych: http://olx.pl/oferta/wieza-philips-mozliwa-zamiana-na-wodke-CID99-IDcc3bW.html#9700af97ba ;-)

M.

nano

  • 9079 / 4988
  • Ekspert
18-10-2015, 19:24
ale numer

ja mam w piwnicy ten model
ale numer jestem w szoku

u mnie dziala   w nim wsio  ale niestety nie  kaseciak
dlatego tam wyladowal
zrobie ci na dniach foto

zerkne co majstrowales super

edit1  co to jest ta metalowa czesc   jak papierosnica  wisi  w powietrzu
----------

wymylem i uff  dopiescilem  obudowe  ech  bylo tragicznie  sony tc ka6es

przy  open close   mialem tluste palce z kurczaka 
sorry

« Ostatnia zmiana: 18-10-2015, 19:43 wysłana przez nano »

gotyk1

  • 1310 / 5883
  • Ekspert
18-10-2015, 20:19
szkoda, że ka6es już nie miały tych ozdobnych boków tak jak jego poprzednicy.

nano

  • 9079 / 4988
  • Ekspert
18-10-2015, 20:28
oj tak dlatego wlozytem do regalu z brazowymi boczkami

he he he he

« Ostatnia zmiana: 18-10-2015, 20:38 wysłana przez nano »

jmaciek

  • 389 / 4838
  • Zaawansowany użytkownik
19-10-2015, 13:33
[...]
u mnie dziala   w nim wsio  ale niestety nie  kaseciak
edit1  co to jest ta metalowa czesc   jak papierosnica  wisi  w powietrzu
[...]
Jak można zesłać na banicję do piwnicy kaseciaka tylko z powodu, że paski mu się skończyły ;-) ?

Masz przestrojony UKF czy też masz może II wersję tej wieży, bodajże SONY FH-414-II, która to miała podwójny UKF?

Ta 'papierośnica' to właśnie puszka 'zewnętrznego' tunera wlutowana w istniejące obwody (nie wiem co i jak było zrobione, bo było to robione w jakimś serwisie). Odbieram tylko jedną stację i dlatego chciałbym to poprawić bazując na oryginalnych obwodach zestawu i tunerze Sony z serii tych wież bądź odtwarzaczy samochodowych.

BTW. Siedzę i słucham i powiem, że prawdziwe 2x20W z lat 80-tych daje radę aż szyby w oknach drżą :-)

nano

  • 9079 / 4988
  • Ekspert
19-10-2015, 13:49
wyciagne go z piwnicy i zrobie fotke

pozniej pogadamy
wyglada ale identycznie jak  moj ...

nie wiem czy sie dzis wyrobie ,, 

pamietam ze POWER   sie kiedys zapadlo i naprawialem   to  wklejajac   gabke  pod  ten przycisk :-) 
bylem kiedys niezlym partaczem
a zreszta  chyba pozostalem   nim ,,,,

PS  tak    sound  potwierdzam  bardzo fajny 
dlatego nie wyrzucilem na smietnik tylko postawilem w kartonie do piwnicy... to juz cos

tak zeby cie "wkurzyc "  zart ! ,,  mam do niego pasujacy  CD  Player do kompletu  :-)
kupowalo sie go wtedy jak sie nie myle osobno .....

oczywisce odstaje  pionow od kolumn ,,,  ech

co do tunera
to wsio chodzi ,,,,  u mnie ..  hm ..  tak mysle
sprawdze ...najpierw uwolnie go od   "pajeczyn"
« Ostatnia zmiana: 19-10-2015, 14:38 wysłana przez nano »

jmaciek

  • 389 / 4838
  • Zaawansowany użytkownik
19-10-2015, 14:53

tak zeby cie "wkurzyc "  zart ! ,,  mam do niego pasujacy  CD  Player do kompletu  :-)
kupowalo sie go wtedy jak sie nie myle osobno .....

oczywisce odstaje  pionow od kolumn ,,,  ech


Aha - a sprawdzałeś czy działa ;-) ?
Kupowało się go dodatkowo - pamiętam bo miałem - ale padł a nie zależało mi na CD wiec nie naprawiałem i wyrzuciłem...

nano

  • 9079 / 4988
  • Ekspert
19-10-2015, 14:58
napisze  jak sprawdze i beda fotki

piszesz ze ciezko jest go rozebrac  ?  co to znaczy    trza  jakies specjalne  narzedzia miec ?
« Ostatnia zmiana: 19-10-2015, 15:07 wysłana przez nano »

jmaciek

  • 389 / 4838
  • Zaawansowany użytkownik
19-10-2015, 17:06
piszesz ze ciezko jest go rozebrac  ?  co to znaczy    trza  jakies specjalne  narzedzia miec ?
Super ciężko nie jest tylko jest to upierdliwe a ja po prostu tego nie lubię. Trzeba rozpiąć wszystkie złączki decków i płyty sterowania i zasilania, potem rozłączyć płytę główną od płyty sterowania, a na koniec wykręcić decki z przedniego panelu (jeśli nie ma potrzeby usuwania resztek pasków to nawet nie trzeba wykręcać decków). I jak zawsze - jak się wie co należy zrobić to można to wykonać w 10 minut. Nie trzeba mieć specjalnych narzędzi.
M.

nano

  • 9079 / 4988
  • Ekspert
19-10-2015, 18:03
oj faktycznie sorry
kiedys dostalem od ciebie   pdf wlasnie z tamtad
szukalem tez w

 http://elektrotanya.com

ale nie ma 

hm