Audiohobby.pl

Magnetofon

Ttom

  • 134 / 4654
  • Aktywny użytkownik
14-01-2015, 15:36
Słychać jak pływa azymutem.
Tom

MAG

  • 2393 / 5879
  • Ekspert
14-01-2015, 19:01
Słychać jak pływa azymutem.

Już wszystko z dźwiękiem w porządku rolki podczyszczone jedna troszkę była zanieczyszczona teraz z czystym sumieniem może wracać na półkę, pomyśleć że wyciągasz takiego leciwego towarzysza i zawstydza młodsze konstrukcje.

Ttom

  • 134 / 4654
  • Aktywny użytkownik
14-01-2015, 20:59
Jako bardzo młody człowiek wzdychałem do takich Tandbergów, oglądałem je w nieco podniszczonych, przywiezionych katalogów. Później "przespałem" okres, kiedy można je było nabyć za rozsądne pieniądze. Dobrze zaprojektowany i skonstruowany magnetofon obroni się niezależnie od roku produkcji (by nie napisać, że głównie te starsze się bronią doskonale).
Twój jest wręcz modelowy, jeśli chodzi o wzornictwo tej firmy. Jest śliczny!
« Ostatnia zmiana: 14-01-2015, 21:01 wysłana przez Ttom »
Tom

MAG

  • 2393 / 5879
  • Ekspert
14-01-2015, 21:02
Jako bardzo młody człowiek wzdychałem do takich Tandbergów, oglądałem je w nieco podniszczonych, przywiezionych katalogów. Później "przespałem" okres, kiedy można je było nabyć za rozsądne pieniądze. Dobrze zaprojektowany i skonstruowany magnetofon obroni się niezależnie od roku produkcji (by nie napisać, że głównie te starsze się bronią doskonale).
Twój jest wręcz modelowy, jeśli chodzi o wzornictwo tej firmy. Jest śliczny!

To prawda napiszę że dobry magnetofon jest jak wino ;)

aulait

  • 1387 / 5552
  • Ekspert
16-01-2015, 17:38
Jako bardzo młody człowiek wzdychałem do takich Tandbergów, oglądałem je w nieco podniszczonych, przywiezionych katalogów. Później "przespałem" okres, kiedy można je było nabyć za rozsądne pieniądze. Dobrze zaprojektowany i skonstruowany magnetofon obroni się niezależnie od roku produkcji (by nie napisać, że głównie te starsze się bronią doskonale).
Twój jest wręcz modelowy, jeśli chodzi o wzornictwo tej firmy. Jest śliczny!

To prawda napiszę że dobry magnetofon jest jak wino ;)

To prawda... po pierwszym ma się ochotę na następny :)))

aulait

  • 1387 / 5552
  • Ekspert
16-01-2015, 17:41
Aulait wydaje mi się,że silnik chce wystartować tylko coś go blokuje i jakiś system zabezpieczający wyłącza funkcje przewijania,ale tak mi się wydaje :O)
Posłuchałem (przez wzmacniacz słuchawkowy Violetric HPA-V90) Opeth nagrany na kasetę TDK MA90/Dolby B z LP i cóż za potężny dźwięk :O)
No to może silnik być padnięty, ale fachowiec ze mnie żaden... choć swojego RS-TR555 sam przywróciłem do pełnej sprawności ;)

Tak ten deck mam swój klimacik :)

Ttom

  • 134 / 4654
  • Aktywny użytkownik
16-01-2015, 22:33
Sprawdź bez kasety, czy rolka nawijająca próbuje drgnąć po załączeniu funkcji. Nie znam mechanizmu, więc nie podpowiem w 100%. Wiadomo, że bez kasety lub przy zablokowaniu się wyłączy. Technics montował następujące systemy auto-stopu (w kolejności):
1. Mechaniczny, polegający na "przeciągnięciu" mimośrodu (czysto mechaniczny) - ten jedyny Ci się nie wyłączy bez kasety.
2. Oparty o hallotron w liczniku.
3. Fotooptyczny.
4. Hallotronowy na rolkach.
Silnik przewijania napędza pasek, czy bezpośrednio idler? Czy silnik nie chce startować przy przewijaniu w każdą stronę, czy tylko w jedną?
« Ostatnia zmiana: 16-01-2015, 22:35 wysłana przez Ttom »
Tom

Leszek

  • 256 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
17-01-2015, 09:03
Ttom silnik nie chce wystartować przy przewijaniu w obie strony.
Magnetofon u fachowca.Jak naprawi napiszę jaka była diagnoza itp :O) Na razie czekam.

Rikus

  • 30 / 3397
  • Użytkownik
21-01-2015, 19:19
Mi też praktycznie nic się nie zachowało, ale jakiś czas temu nabyłem za parę groszy trochę takich używek z planem do ponownego nagrania. Znalazłem mnóstwo smaczków, których nigdy nie skasuję. W DBX też były i RS-TR555 świetnie sobie z nimi radzi.

A co to za smaczki ? Moze pochwalilbys sie ;)

aulait

  • 1387 / 5552
  • Ekspert
23-01-2015, 10:18
Mi też praktycznie nic się nie zachowało, ale jakiś czas temu nabyłem za parę groszy trochę takich używek z planem do ponownego nagrania. Znalazłem mnóstwo smaczków, których nigdy nie skasuję. W DBX też były i RS-TR555 świetnie sobie z nimi radzi.

A co to za smaczki ? Moze pochwalilbys sie ;)

A mnóstwo tego... różności :))) Jakieś płytki stare Yazoo, Kraftverk, Depeche Mode w DBX albo nieznany dla mnie wcześniej The Blue Nile "A Walk Across the Rooftops" nagrana z audycji Beksińskiego z zachowanym na końcu jego komentarzem. Puszczał ją z winyla!

RedKoral

  • 166 / 5610
  • Aktywny użytkownik
23-01-2015, 15:03
Witam, czy ktoś z Kolegów zna może wymiary paska płaskiego do Technicsa RS-B965, RS-BX828?
Jego symbol fabryczny to RDV0012 ale niestety jest niedostępny i trzeba szukać zamiennika, tylko jakiego?
No chyba, że macie może namiary gdzie kupić oryginał? :-)
Pozdrawiam

Marcin

MAG

  • 2393 / 5879
  • Ekspert
23-01-2015, 18:43
Witam, czy ktoś z Kolegów zna może wymiary paska płaskiego do Technicsa RS-B965, RS-BX828?
Jego symbol fabryczny to RDV0012 ale niestety jest niedostępny i trzeba szukać zamiennika, tylko jakiego?
No chyba, że macie może namiary gdzie kupić oryginał? :-)
Pozdrawiam

Marcin

Marcin zobacz tutaj
http://www.marrscommunications.com/technics-cassette-elcaset-cd-players-and-r-r-belts

RedKoral

  • 166 / 5610
  • Aktywny użytkownik
23-01-2015, 21:35
Witam, czy ktoś z Kolegów zna może wymiary paska płaskiego do Technicsa RS-B965, RS-BX828?
Jego symbol fabryczny to RDV0012 ale niestety jest niedostępny i trzeba szukać zamiennika, tylko jakiego?
No chyba, że macie może namiary gdzie kupić oryginał? :-)
Pozdrawiam

Marcin

Marcin zobacz tutaj
http://www.marrscommunications.com/technics-cassette-elcaset-cd-players-and-r-r-belts

Dzięki! To już jest jakieś rozwiązanie. Chociaż trochę drogo wychodzi, ale zawsze.
Swoją drogą, aż nie chce mi się wierzyć że ten pasek jest aż tak nietypowy, że w zasadzie nigdzie go nie można dostać.

aulait

  • 1387 / 5552
  • Ekspert
24-01-2015, 17:54
Witam, czy ktoś z Kolegów zna może wymiary paska płaskiego do Technicsa RS-B965, RS-BX828?
Jego symbol fabryczny to RDV0012 ale niestety jest niedostępny i trzeba szukać zamiennika, tylko jakiego?
No chyba, że macie może namiary gdzie kupić oryginał? :-)
Pozdrawiam

Marcin

RedKoral

  • 166 / 5610
  • Aktywny użytkownik
24-01-2015, 22:45
Aulait, wielkie dzięki! Czyżbyś rozbebeszył któregoś do pomiarów czy masz zapasik? :-)
Teraz będzie mi łatwiej, jeszcze raz dziękuję!

Marcin