Audiohobby.pl

Magnetofon

aulait

  • 1386 / 5552
  • Ekspert
08-01-2015, 22:15
Kiedyś czytałem bardzo pochlebna opinię na temat tego decka. Wizualnie też mi się podoba.

Jakiś czas temu podczas rozmowy z panem Dubielem stwierdził, że "wyświetlacze fluorescencyjne najlepiej byłoby wywalić z urządzeń audio bo sieją zakłóceniami" choć mi osobiście też podobają się takie wyświetlacze wizualnie.

Ttom

  • 134 / 4654
  • Aktywny użytkownik
08-01-2015, 22:27
Jakiś czas temu podczas rozmowy z panem Dubielem stwierdził, że "wyświetlacze fluorescencyjne najlepiej byłoby wywalić z urządzeń audio bo sieją zakłóceniami"...
Księgowi i Chińczycy też doszli do takich wniosków ale na nieco innych podstawach. Właściwie zaekranowany niskonapięciowy wyświetlacz nie powinien być problemem (nawet porównywalnym z sekcją zasilania). Zresztą wskaźniki wychyłowe niestety też potrafią "siać" (o silnikach, a w szczególności DD nie wspomnę).
Magnetofon wygląda i gra (na tyle ile odda YT) rewelacyjnie ale wyświetlacz z FL dodał by mu dodatkowej klasy (moje skromne zdanie).
Pozdro
« Ostatnia zmiana: 08-01-2015, 22:33 wysłana przez Ttom »
Tom

Leszek

  • 256 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
09-01-2015, 08:30
Wczoraj włączyłem TR555 zapodałem taśmę żelazową Sony(nagraną co najmniej 20 lat temu z CD/dbx) podpiąłem słuchawki HD800 do dziurki :o) i iiiii Soft Cell i Róże Europy zagrały bardzo przyjemnie.W łikend spróbuję nagrać coś z winyla na taśmę metal a co tam jak szaleć to szaleć :O)
Przedtem zrobię czyszczenie i demagnetyzację(ostała mi się kaseta tylko wymienić baterię)
Kilka zdjęć:

aulait

  • 1386 / 5552
  • Ekspert
09-01-2015, 08:59
Jakiś czas temu podczas rozmowy z panem Dubielem stwierdził, że "wyświetlacze fluorescencyjne najlepiej byłoby wywalić z urządzeń audio bo sieją zakłóceniami"...
Księgowi i Chińczycy też doszli do takich wniosków ale na nieco innych podstawach. Właściwie zaekranowany niskonapięciowy wyświetlacz nie powinien być problemem (nawet porównywalnym z sekcją zasilania). Zresztą wskaźniki wychyłowe niestety też potrafią "siać" (o silnikach, a w szczególności DD nie wspomnę).
Magnetofon wygląda i gra (na tyle ile odda YT) rewelacyjnie ale wyświetlacz z FL dodał by mu dodatkowej klasy (moje skromne zdanie).
Pozdro
Też mu wtedy powiedziałem coś podobnego i dodałem jeszcze, że w wielu modelach jest gaszony. On odpowiedział "żadne ekranowanie i gaszenie nic nie daje bo sieje tak czy inaczej !!!" :)))

aulait

  • 1386 / 5552
  • Ekspert
09-01-2015, 09:04
Wczoraj włączyłem TR555 zapodałem taśmę żelazową Sony(nagraną co najmniej 20 lat temu z CD/dbx) podpiąłem słuchawki HD800 do dziurki :o) i iiiii Soft Cell i Róże Europy zagrały bardzo przyjemnie.W łikend spróbuję nagrać coś z winyla na taśmę metal a co tam jak szaleć to szaleć :O)
Przedtem zrobię czyszczenie i demagnetyzację(ostała mi się kaseta tylko wymienić baterię)
Kilka zdjęć:
Bo to bardzo fajny kaseciak jest, gra lepiej niż flagowy RS-B965 tylko szkoda, że to wyjście słuchawkowe nie ma regulacji bo też całkiem sympatyczne. W dodatku całkiem dobrze odtwarza kasety nagrane na innych deckach, nawet w DBX.
Prawdziwa magia pojawia się przy odsłuchu starych nagrań z radia. Mam takie kasetki, gdzie Beksiński puszcza winyle w latach osiemdziesiątych i potem komentuje przy końcu każdej strony co i jak... bajka. To se ju ne wrati pane Hawranek :)

Leszek

  • 256 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
09-01-2015, 09:47
aulait istotnie szkoda,że nie ma regulacji wyj.sł.,ale poziom dźwięku w HD800 dla mnie jest OK z Audeze LCD-XC za cicho :O) .Nie nagrywałem z radia tylko z CD i tylko z takimi nagraniami mam moją kolekcję CC.

aulait

  • 1386 / 5552
  • Ekspert
09-01-2015, 11:16
Mi też praktycznie nic się nie zachowało, ale jakiś czas temu nabyłem za parę groszy trochę takich używek z planem do ponownego nagrania. Znalazłem mnóstwo smaczków, których nigdy nie skasuję. W DBX też były i RS-TR555 świetnie sobie z nimi radzi.

Leszek

  • 256 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
09-01-2015, 12:51
Na szczęście kaset nie sprzedałem a tam chromy,metale TDK,Sony i chyba Maxell`e :O)Niestety udało mi się  sprzedać część winyli wrrrrrrrrr

aulait

  • 1386 / 5552
  • Ekspert
09-01-2015, 13:52
Ja sprzedałem RS-BX828 i około dwustu pieczołowicie nagranych i opisanych kaset chromowych i metalowych. Każdy zapis poprzedzałem przesłuchaniem  całej płyty z włączonym APRS, bo jakies Peak Search dla mnie były za mało dokładne... po kalibracji przy użyciu generatorów zawsze dokalibrowałem na ucho :0

Winyle przetrwały na szczęście czasy agresywnego marketingu wielkich koncernów.... i nawet teraz sobie słucham właśnie :)))

Leszek

  • 256 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
10-01-2015, 08:18
Wczoraj zrobiłem czyszczenie,otworzyłem mojego TR555 włączyłem zasilanie włożyłem kasety  i tak:
1.Napęd rh po naciśnięciu przewijania (< lub >) słychać buczenie s-ka,nie przewija, po ok.3 sek.wyłącza się(buczenie milknie)
2.Rh po włączeniu play > lh szpulka kręci się rh nie ,po  ~5s wyłącza się, taśma jest wyciągnięta,gdy wł.play < rh szpulka kręci się lh nie, taśma i jak wyżej.
3.paski są dwa(po jednym na napęd) i oba są niezerwane.
4.Lh napęd działa i właśnie słucham Black Sabbath-Tyr,taśma TDK SA90/dbx nagrane dawnodawno temu :O)

5.Niestety HELP ME!,myślę,że moje doświadczenie techniczne nie pozwoli mi na usprawnienie mechanizmu rh
« Ostatnia zmiana: 10-01-2015, 08:26 wysłana przez Leszek »

aulait

  • 1386 / 5552
  • Ekspert
10-01-2015, 09:59
Silnik nie przewija, czy nie kręci się? Paski nie muszą być przerwane, te które ja wymieniałem nawet na oko nie rozciągnęły się, tylko w porównaniu z nowym paskiem łatwiej się rozciągały.

Leszek

  • 256 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
11-01-2015, 10:11
Aulait wydaje mi się,że silnik chce wystartować tylko coś go blokuje i jakiś system zabezpieczający wyłącza funkcje przewijania,ale tak mi się wydaje :O)
Posłuchałem (przez wzmacniacz słuchawkowy Violetric HPA-V90) Opeth nagrany na kasetę TDK MA90/Dolby B z LP i cóż za potężny dźwięk :O)

Ttom

  • 134 / 4654
  • Aktywny użytkownik
11-01-2015, 22:58
Właśnie przyszło mi do głowy, by założyć nowy wątek dotyczący doświadczeń z systemami redukcji szumów w naszych taśmociągach. Interesują mnie wrażenia dotyczące warunków używania, systemów preferowanych z/w na typ źródła, nośnika i rodzaj muzyki lub wrażenia ich niestosowania w ogóle. Czy powinniśmy kalibrować parametry zapisu z uwzględnieniem systemu, czy bez? Po latach grania i nagrywania powoli (czy słusznie?) dochodzę do wniosku, że czarne krążki, nagrane z Dolby B lub bez systemu brzmią najlepiej. Ale jeśli zaistnieje zainteresowanie, to proponuję dalszą dyskusję w ew. nowym wątku.
Pozdro
« Ostatnia zmiana: 11-01-2015, 23:00 wysłana przez Ttom »
Tom

muda44

  • 209 / 4920
  • Aktywny użytkownik
13-01-2015, 22:14
Nagrywam bez Dolby i jak najgłośniej .
Co do samego Dolby to różnie jest na różnych deckach a nawet na tym samym modelu ale różnych egzemplarzach .
Najlepszym wyjściem jest deck o niskich szumach własnych , metal i magnesujemy :)

MAG

  • 2393 / 5879
  • Ekspert
14-01-2015, 12:16
Ja ostatnio też nie stosuje Dolby choć muszę powiedzieć że jeżeli magnetofon jest dobrze skalibrowany nic nie jest rozjechane w parametrach to zastosowanie Dolby nie powinno wpływać znacząco na różnicę w jakości nagrań.
Wiadomo że pewne tło przez takie Dolby jest cięte i tu nie ma dwóch zdań natomiast w poprawnie działających magnetofonach nagrywanie z Dolby nie powinno odbiegać to są minimalne raczej minimalne zmiany.

Ostatnio odkurzyłem takiego 40 latka


Kaseta demonstracyjna Sony gra nieźle po kilkuletnim leżakowaniu magnetofonu aczkolwiek sam magnetofon wymaga jeszcze pracy z gumowymi elementami
« Ostatnia zmiana: 14-01-2015, 14:03 wysłana przez MAG »