Audiohobby.pl

Magnetofon

radziulasek

  • 73 / 1468
  • Użytkownik
23-03-2020, 13:16
Koledzy, ceny na ebay i na naszych portalach porażają. Przepraszam, ale dziś Deck to tylko Deck i kwoty typu 3 000 zł świadczą o popycie i koniunkturze ale nie o rzeczywistej wartości sprzętu. Wygląda na to, że na razie wstrzymam się z zakupem, chyba, że trafi mi się jakiś porządny Sony ES w normalnej cenie, albo TC-K690 sorko mówicie że to bardzo porządny deck. Większej kwoty niż 800-1000 PLN nie zamierzam na magnetofon wydawać. Dziękuję Wam wszystkim za porady i miłe przyjęcie. 

royal

  • 369 / 1685
  • Zaawansowany użytkownik
23-03-2020, 15:26
Od niedawna testuję sobie Telefunkena HC 1500. On ma High Com i to "coś" robi duże wrażenie bo wycina szumy do dna. Tyle że gdy nagramy z High Com to odtwarzanie oczywiście tylko na nim. Nie ma kalibrowania ale to wszystko i tak mi się w nim podoba. Dla sprawdzenia nagrałem koncert z satelity więc z cyfrowa jakością ale z wyłączeniem edukcji szumu czyli z "pełnymi szumami" i powiem tylko tyle - przy szybkim przełączaniu oryginału i nagrania na Maxell Chrom XLII nie udaje mi się poznac ktory to który. Sprawdziem że nie kłamali  - do 15 kHz idzie równo nawet na zwykłej tasmie .    Myślę ze taki bez usterek  nawet na ebay taki za 700 zeta się znajdzie

PhantomLord

  • 420 / 2242
  • Zaawansowany użytkownik
23-03-2020, 16:54
Muszę przyznać, że pogoń za odszumianiem taśm magnetofonowych jest dla mnie niezrozumiała :). Mało zysku, a dużo zamieszania z kompatybilnością nagrań i tak dalej.
Może to kwestia muzyki jaką słucham, ale tego szumu nawet między utworami nie słyszę podczas słuchania muzyki głośno na kolumnach. Na słuchawkach to inna sprawa, ale również mi ten szum jakoś różnicy nie robi, tak samo jak surface noise na winylach.
A jeszcze kolejna rzecz, że nawet przy Dolby B szumów praktycznie nie ma :D, więc po co dalej szukać :D.

Proszę kolegów o nie odbieranie mojej wypowiedzi jakoś bardzo osobiście i nie jest to absolutnie żaden zarzut czy wyrzut, każdy niech nagrywa i słucha jak mu pasuje i nic mi do tego :). Chciałem tylko zaznaczyć dla "przyszłych bądź początkujących amatorów taśmy magnetofonowej", że te wszystkie te odszumiacze nie są tak naprawdę niezbędne i nie wybierałbym decka z uwagi na wspaniałe osiągnięcia w dziedzinie redukcji szumów (no chyba, że ktoś już wie, że bardzo tego chce ;) ).
Ja żadnej redukcji szumów nie używam i wiem, że nie jestem sam na tym forum z takim podejściem.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

radziulasek

  • 73 / 1468
  • Użytkownik
23-03-2020, 17:25
Moje SONY TC-K611S ma dolby B, C i S. Próbowałem nagrań na każdym z nich i najlepiej brzmią bez żadnych odszumiaczy. Słuchałem jeszcze przed rozkalibrowaniem. Za to wstyd się przyznać w niektórych kręgach mam korektor Sony i o ile przy słuchaniu z CD czy z gramofonu tudzież z MD i Tidala korektor służy tylko i wyłącznie  jako analizator widma, o tyle przy odsłuchu kaset jego włączenie bardzo dobrze robi dynamice i głośności nagrania. Wiem, to jest niekoszerne ale co ja poradzę.... :-)

Jan61

  • 204 / 3725
  • Aktywny użytkownik
23-03-2020, 17:38
Popieram. Mateusz. Ja nie używam w ogóle i biorąc pod uwagę, że obecnie nagrywamy  kasety wysokiej i najwyższej jakości z doskonałych źródeł i na najlepszych deckach to po kiego nam system redukcji szumów?
W latach 80-tych gdy moją dumą i obiektem zazdrości kolegów był wystany nocą pod sklepem firmowym w Dzierżoniowie MSH-101 i przeważnie podstawowe żelazówki to i owszem.
Janusz

Radmar

  • 1138 / 5868
  • Ekspert
23-03-2020, 18:55
Proszę kolegów o nie odbieranie mojej wypowiedzi jakoś bardzo osobiście i nie jest to absolutnie żaden zarzut czy wyrzut, każdy niech nagrywa i słucha jak mu pasuje i nic mi do tego :)

Mi osobiście szum w najmniejszym stopniu nie przeszkadza. Jak zrobię czasem nieco głośniej, to słyszę ten szum pomiędzy utworami, jednak napiszę teraz coś, co może się wydać dziwne albo niezrozumiałe, ale nawet lubię ten delikatny szum. :) Przynajmniej wiem, że słucham muzyki z taśmy, to tak samo, jak z winyla, też niekiedy słychać delikatny pojedynczy trzask i też ma to swój urok. :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
23-03-2020, 19:56
Ja nie pamiętam kiedy użyłem ostatni raz jakiegośkolwiek "reduktora szumowego". Ale jak mogę to nagrywam z Hx-pro. Działanie tego układu jest potwierdzone testami i jednak magnetofon ciągnie dalej (wyżej) w miarę płasko na charakterystyce niż bez tego układu. Aczkolwiek niektóre firmy nie stosowały wcale HX-Pro i tez jest dobrze, nawet bym powiedział że bardzo dobrze.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
23-03-2020, 22:40
Robię teraz Akai GX-A5X i bez Hx pro nagrywa że tak powiem świetnie, ma tam, jakieś jeszcze niedociągnięcia minimalne  ale po wymianie większości pojemności zaskoczył mnie i to bardzo.

siwy

  • 658 / 2577
  • Ekspert
24-03-2020, 08:08

W latach 80-tych gdy moją dumą i obiektem zazdrości kolegów był wystany nocą pod sklepem firmowym w Dzierżoniowie MSH-101 i przeważnie podstawowe żelazówki to i owszem.
[/quote]

Mi się w ten sposób udało kupić w tym sklepie Etiudę 411, srebrno-brazową, ale była radocha, potem były " kombinerki " w znalezieniu wzmaka i tunera.

Też nie używam żadnych redukcji szumów.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
24-03-2020, 14:47
Zamknęli nam dziś firmę i już od godziny jestem w domu... na początek na 3 tygodnie. Co będzie dalej tego nikt nie wie.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
24-03-2020, 16:31
Co Ty gadasz :O U nas właśnie zaostrzyli kwarantannę - zakaz spotkań w grupie większej niż dwie osoby, np. w kościołach może znajdować się max. 5 osób.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Vinyloid

  • 2470 / 5080
  • Ekspert
24-03-2020, 16:35
Co Ty gadasz :O U nas właśnie zaostrzyli kwarantannę - zakaz spotkań w grupie większej niż dwie osoby, np. w kościołach może znajdować się max. 5 osób.

No to na pogrzeb w rodzinach wielodzietnych nawet część najbliższych krewnych nie wejdzie.

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
24-03-2020, 16:43
Właśnie sam jestem ciekawy, jak teraz wyglądają pogrzeb, zwłaszcza osób zmarłych na koronawirusa. Ale oby nikt z nas się o tym nie przekonał...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

PhantomLord

  • 420 / 2242
  • Zaawansowany użytkownik
24-03-2020, 17:04
Zamknęli nam dziś firmę i już od godziny jestem w domu... na początek na 3 tygodnie. Co będzie dalej tego nikt nie wie.

A ile masz decków do naprawy, wystarczy Ci na 3 tygodnie :-D?

A tak na poważnie, to ja już drugi tydzień pracuje z domu, ale na szczęście firma ciągnie działaność. Strach pomyśleć o konsekwencjach tych wszystkich przestojów dla przedsiębiorców, ale z drugiej strony brak izolacji mógłby się przecież skończyć dużo gorzej dla nas wszystkich.
Pozdrawiam kolegów i trzymajcie się zdrowo.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
24-03-2020, 17:11
A ile masz decków do naprawy, wystarczy Ci na 3 tygodnie :-D?

Do 99% nie mam pozamawianych części....
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.