Audiohobby.pl

Magnetofon

nano

  • 9079 / 5036
  • Ekspert
04-09-2016, 19:06
edmande
otworz go
przeczysc  potecjometry
moze jak sie rogrzeje cos mu nie pasci
« Ostatnia zmiana: 04-09-2016, 23:06 wysłana przez nano »

martingo

  • 128 / 3510
  • Aktywny użytkownik
05-09-2016, 08:27
Emande ja obstawiam rozregulowaną lewą rolkę przyjrzyj jej się dokładnie, kaseta z lusterkiem prawdę ci powie. Może rolka odkręciła się częściowo co przesunęło taśmę z prawidłowego toru. Jeśli to jest w porządku to dopiero po tym zabrałbym się za regulację części elektronicznej. A tak poza to chciałem się przywitać po urlopie, ale miałem czytania z dobre kilka godzin mi zleciało.

nano

  • 9079 / 5036
  • Ekspert
05-09-2016, 08:37
witam

zalozmy ze masz racje z ta lewa rolka ...
mozna to szybko sprawdzic

po prostu ja wywal
znaczy sie nie doslownie

odchyl ja tak zeby nie dzialala
nie dociskala na capstan
i wtedy  sie baw  w nygrywanie
jesli  problem zniknie

to bylo to to
jesli nie  hm

jak znajde  dzis czas pokaze  o co mi chodzi na filmiku

nano

  • 9079 / 5036
  • Ekspert
05-09-2016, 14:17
panowie
jest gdzies u nas w PL  forum na temat takich rzeczy ?


nano

  • 9079 / 5036
  • Ekspert
05-09-2016, 16:48
edmande

filmik dla ciebie  o to biega  odepchnac ja tak i sluchac
ale nie chce mi sie wierzyc zeby to bylo to

« Ostatnia zmiana: 05-09-2016, 17:18 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
05-09-2016, 18:18
Emande ja obstawiam rozregulowaną lewą rolkę przyjrzyj jej się dokładnie, kaseta z lusterkiem prawdę ci powie. Może rolka odkręciła się częściowo co przesunęło taśmę z prawidłowego toru. Jeśli to jest w porządku to dopiero po tym zabrałbym się za regulację części elektronicznej.

Martingo

Dziękuję za sugestie, za chęci pomocy.

Nano

Dziękuję za filmik i instrukcję.

Wziąłem się i sprawdziłem i co ?

Powiem tak chłopaki.
Sprawdziłem to przy odtwarzaniu i przy nieszczęsnym nagrywaniu i nie ma zmian. Nawet najmniejszej.
Apropo lewej rolki, Ten deck nie gniecie mi taśmy ani nigdy nie zgniótł. Fajnie nagrywa (nagrywał i szkoda mi tej maszyny.
Korzystam teraz z innej. Jakiej ? - poniżej fotka. Nano - nie bij mnie za fotkę. Plis.

Tak jak pisze nano - to nie to.
Na razie w elektronice nic nie grzebie więcej bo się boje, że coś sknocę. Może mu przejdzie samemu choć w to nie chce mi się z drugiej strony wierzyć.

Dla mnie to coś elektronicznego wysiadło. Dzisiaj deck nagrywał nawet rozgrzany a następnego dnia lewy kanał nagrywa ciszej.
To nie kwestia, brudu namagnesowania głowicy czy rozgrzania się decka. On zimny czy ciepły zachowuje się tak samo. To już sprawdziłem.

Kurcze, że tez sam nie chce mi powiedzieć ! Nawet na ucho.

He he he
« Ostatnia zmiana: 05-09-2016, 19:07 wysłana przez eMandDe »

nano

  • 9079 / 5036
  • Ekspert
05-09-2016, 19:28
podobny autoreverse technicsa mam gdzis stac  ale  ty masz wyzszy model
kiedys zerkne
ale spokojnie jeszcze raz  soniak

a kalibracje  pokazuje  generator oki  ?
« Ostatnia zmiana: 05-09-2016, 19:30 wysłana przez nano »

AUDIOTONE

  • 9423 / 5883
  • Ekspert
05-09-2016, 20:39
Dla mnie to coś elektronicznego wysiadło. Dzisiaj deck nagrywał nawet rozgrzany a następnego dnia lewy kanał nagrywa ciszej.
To nie kwestia, brudu namagnesowania głowicy czy rozgrzania się decka. On zimny czy ciepły zachowuje się tak samo. To już sprawdziłem.


Hm... Ruszałeś go gdzieś przenosiłeś ?
jak pisał Nano kalibracja działa ok ? Czy musisz podkręcać więcej niż wcześniej ? by było równo na "0" . Sygnał nagrywa w lewym kanale z generatora 8kHz . Czyli musi być dość widoczna różnica w ustawieniu pokrętła "BIAS" w stanie obecnym a tak jak było wcześniej. Możesz to jakoś stwierdzić wizualnie ?



Poza tym przyszły mi żarówki do wskaźników do wzmacniacza AIWA AA8700 :) musiałem polutować troszkę ale wyglądają jak świecą cudnie :)
« Ostatnia zmiana: 05-09-2016, 21:44 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 5036
  • Ekspert
05-09-2016, 22:39
pieknie

w realu tez tak na zolto swieca ?
pieknie

szybko doszloz  Bulgarii

AUDIOTONE

  • 9423 / 5883
  • Ekspert
05-09-2016, 23:09
pieknie

w realu tez tak na zolto swieca ?
pieknie

szybko doszloz  Bulgarii

Takie światło bardziej kolor ciepły żółty. Jak będę miał statyw to zrobię ze statywu zdjęcia bo mię łapki trzęsą ...hehe
A faktem jest że były już w piątek :) Tylko nie miałem jak przysiąść do tego bo rozbierania sporo . Ale wyszło idealnie nawet lepiej niż w oryginale, bo tamte świeciły troszkę takim zimnym światłem . te widzą mi się bardziej. Napięcie na żarówki idzie 9V żarówki są na 12V. Podejrzewam jak by poszło niby 12V to by świeciły za jasno .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Filwoj

  • 383 / 5597
  • Zaawansowany użytkownik
05-09-2016, 23:12
eMandDe, czy jeżeli wyrównasz kanały podczas nagrywania balansem to nagranie jest ok, tzn czy lewy kanał nagrywa z tą samą jakością co prawy ? Jeżeli tak to poszukałbym pr-ki odpowiedzialnej za poziom zapisu w tym kanale i potraktował ją KONTAKTEM PR i trochę rozruszał pamiętając dokładnie ustawienie wyjściowe i je zachowując. To powinien być potencjometr RV 151 lub RV 251, u dołu płyty głównej.
Wojtek

nano

  • 9079 / 5036
  • Ekspert
05-09-2016, 23:17
filwoj

edmande nie chce grzebac w srodku
przynajmniej na razie

ale jak mowisz prawdopodobnie doprowadzimy go do tego  ze nie bedzie mial wyjscia  he he

..

audio..

super  dzike za opis

..

ja na dniach otworze znow bagaznik
na razie musze samochod myc z zewnatrz
ale to nie potrwa dlugo he he

Filwoj

  • 383 / 5597
  • Zaawansowany użytkownik
05-09-2016, 23:47
Jasne, ale jeżeli porządkowanie mechaniki i czyszczenie nie pomaga to nie ma wyjścia, a stare pr-ki lubią puszczać parametry. Oby to było to, u mnie już kilka razy się sprawdziło.
Wojtek

martingo

  • 128 / 3510
  • Aktywny użytkownik
06-09-2016, 12:21
Może to i wina p-rek miałem tak w Pionierze ct-959 jakież było moje zdziwienie gdy załączyłem świeżo zakupiony podobno sprawny magnetofon a tu cisza coś mnie tknęło aby popukać właśnie p-rki od odtwarzania ale serce już miałem w gardle że kupiłem złom wystarczyło potem już popsikać kontaktem i magnetofon ukazał swoje wdzięki soniczne.

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
06-09-2016, 16:03

ale spokojnie jeszcze raz  soniak

a kalibracje  pokazuje  generator oki  ?

nano

kalibracje pokazuje ok.


Hm... Ruszałeś go gdzieś przenosiłeś ?
jak pisał Nano kalibracja działa ok ? Czy musisz podkręcać więcej niż wcześniej ? by było równo na "0" . Sygnał nagrywa w lewym kanale z generatora 8kHz . Czyli musi być dość widoczna różnica w ustawieniu pokrętła "BIAS" w stanie obecnym a tak jak było wcześniej. Możesz to jakoś stwierdzić wizualnie ?

Poza tym przyszły mi żarówki do wskaźników do wzmacniacza AIWA AA8700 :) musiałem polutować troszkę ale wyglądają jak świecą cudnie :)

AUDIOTONE

Tak - ruszałem go tj. przenosiłem, ale nie rzucałem !

He he he.

Kalibracja działa ok. Raczej nie ma problemy - nie muszę pokręcać bardziej żeby skalibrować taśmę.

A co do Twojej AIWA-y - podoba mnie się bardzo - I znowu będzie świecił ze 40 lat.

eMandDe, czy jeżeli wyrównasz kanały podczas nagrywania balansem to nagranie jest ok, tzn czy lewy kanał nagrywa z tą samą jakością co prawy ? Jeżeli tak to poszukałbym pr-ki odpowiedzialnej za poziom zapisu w tym kanale i potraktował ją KONTAKTEM PR i trochę rozruszał pamiętając dokładnie ustawienie wyjściowe i je zachowując. To powinien być potencjometr RV 151 lub RV 251, u dołu płyty głównej.

Filwoj

Dzięki za radę ale jesz\cze tego nie sprawdziłem - dam odpowiedź po sprawdzeniu.
Dziękuję za wskazówki co do PR- ki.

filwoj

edmande nie chce grzebać w środku
przynajmniej na razie

ale jak mówisz prawdopodobnie doprowadzimy go do tego  ze nie będzie miał wyjścia  he he

..

ja na dniach otworze znow bagaznik
na razie musze samochod myc z zewnatrz
ale to nie potrwa dlugo he he

.Nano

Pewnie mnie zmusicie chłopacy do grzebania w elektronice - pewnie tak !

He he he

A co do Twojego bagażnika - pewnie znowu jakiegoś super decka wyrwałeś.

I już gratuluję.

Może to i wina p-rek miałem tak w Pionierze ct-959 jakież było moje zdziwienie gdy załączyłem świeżo zakupiony podobno sprawny magnetofon a tu cisza coś mnie tknęło aby popukać właśnie p-rki od odtwarzania ale serce już miałem w gardle że kupiłem złom wystarczyło potem już popsikać kontaktem i magnetofon ukazał swoje wdzięki soniczne.

martingo

Oby to było tak jak w przypadku Twojego 959.

PANOWIE.

Jak znajdę chwilę to otworze kuknę, poruszam popsikam i zobaczymy. Pewnie dopiero jutro ale dzięki za zainteresowanie moim problemem z 750 tką

Oby pomogło bo pasuje mi ten deck.
« Ostatnia zmiana: 06-09-2016, 16:17 wysłana przez eMandDe »