Audiohobby.pl

Magnetofon

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
02-09-2016, 23:07
nano

Ja tak naprawdę nie poluje na to czego nie ma do kupienia.

Kukam co się pojawia i myślę czy warto ?

Nie mam takiego którego szukam, bo takiego nie ma. Każdy wart jest uwagi,
Jedynie szukam lepszych, wysokich modeli decków. Te niższe mnie nie interesują. Już i tak jest ich zbyt dużo.
Trzeba zacząć sprzątanie.

nano

  • 9079 / 5036
  • Ekspert
02-09-2016, 23:12
rozumiem
ja mam pare
pozniej wam powiem do czego w dzisiejszym dniu zmierzam ale to pozniej   oki
..ja czekalem na ten model 2 lata

kupilem go w Rumuni
byl duzym rozczarowaniem
po tym doswiadczeniu mam dystans do deckow

mialem wtedy bzika na  nowoczesne   he he he he  wyswietlacze
to byly czasy


ten temat specjalnie zaczalem  zeby sie nakrecic  oki


musze spadac   na dzis
dziekuje za uwage
i dialog o magnetofonach


« Ostatnia zmiana: 02-09-2016, 23:26 wysłana przez nano »

AUDIOTONE

  • 9423 / 5883
  • Ekspert
02-09-2016, 23:24
Nano te pierwsze modele JVC z początku lat 90-tych z tą kieszenią po prawej stronie jakoś mnie odpychają...
Nie pasuje mi ta kieszeń tam gdzie oni ją ustawili. Potem dopiero doszli do wniosku że ma być po lewej modele TD-V...
Może zmienili projektanta .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

artekk

  • 1694 / 5930
  • Ekspert
02-09-2016, 23:52
nano, nie wiem czy miałeś na stole Kenwooda KX-5010. To koleżka z bandy lepszych Kenwoodów 2-head. A właściwie wykastrowany KX-9010. Podświadomie coś mi mówi, że może powalczyć z 880HX. A jak on śmiesznie kalibruje taśmę. Naprzewija się, nastuka ta mechanika :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

AUDIOTONE

  • 9423 / 5883
  • Ekspert
03-09-2016, 00:12
nano, nie wiem czy miałeś na stole Kenwooda KX-5010. To koleżka z bandy lepszych Kenwoodów 2-head. A właściwie wykastrowany KX-9010. Podświadomie coś mi mówi, że może powalczyć z 880HX. A jak on śmiesznie kalibruje taśmę. Naprzewija się, nastuka ta mechanika :)

Miałem KX-5010 i jak się nie mylę to płyta główna jest identyczna co w 9010. Tylko jakoś musieli to zgrać z dwoma głowicami...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
03-09-2016, 00:28
A ja z tych nowszych decków Kenwooda mam oprócz 880 tki KX 7030 i 7050.

nano

  • 9079 / 5036
  • Ekspert
03-09-2016, 10:29
edamnde

porownaj nam
wypowiedz sie

880 tki KX 7030 i 7050.


dzieki

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
03-09-2016, 13:55
No to dałeś mi zadanie nano.

Ja pikolę, ale spróbuję.

Na początku zaznaczę że nie jestem żadnym audiofilem i wiem, że mój słuch nie jest najlepszej jakości.
Wiek już dziadkowy.

He he he

Poza tym nie umiem tak jak inni nazywać muzyki słowami ach i och.
Napisze wobec tego po swojemu.
Wybaczcie nie profesjonalizm.

Od  czego zacząć ?
Najlepiej od początku.

He he he

Powiem tak. Nie mam takich możliwości podłączenia od razu trzech decków w jednym rzędzie, a samo przełączanie choćby kasety powoduje przerwę i gubi się przez tę chwile pamięć muzyki z poprzedniego decka.

Poza tym nie spędziłem wiele godzin na słuchaniu tych trzech decków po kolei.

Najpierw posłuchałem trochę przez kolumny, potem wziąłem w ręce tj "na uszy" słuchawki.

Ogólnie decki te można powiedzieć że są bardzo dobre , mają w sobie dużą ilością basu. A to ja akurat lubię.

Generalnie wziąwszy pod lupę te trzy decki to ja ustawiłbym je w takiej kolejności:

1. 880 - tka, ,,,, potem,
2. 7050 ,,, a potem ,,,,,,,,,długo długo i
3. 7030.

Najlepszy z nich wg mnie (i nano też!) jest można powiedzieć "oczywiście" 880 HX.

Słuchając przez kolumny najlepiej wypadła 880 tka.
Najbliżej był 7050 jeżeli chodzi o przestrzeń i stereo.  Nie słychać w nim natomiast tyle szczegółów co przez 880 tkę.
880 tka gra najlepiej. Słychać przez nią więcej muzyki, więcej instrumentów. Jakby grających było więcej. Można ich umiejscowić, ogólnie muzyka jest bardziej szczegółowa.

W 7050 słychać było ją tak jakby przez bibułę, gdzieś za chmurami.

880 tka naprawdę ma to coś w sobie.
Ma najlepszą dynamikę i czuć tam przestrzeń. Gra bardzo szeroko stereofonicznie. Podoba się.
Poza tym ma najlepszy wzmacniacz słuchawkowy.
Potem jest 7050 i na końcu 7030.

7050 to bardzo dobry deck. Ma potężny bas. Jest inny muzycznie od 880 tki, ale gra bardzo dobrze. Jestem z niego bardzo zadowolony, choć wygląda jak wygląda. Taki design Kenwooda. Pogięty wygięty - inny.

Cóż mam pisać o 7030 ? Przegrywa test bardzo wyraźnie.
Wypada najgorzej. Gra jakby w drugim pokoju. Bez szczegółów, mdło, najmniej dynamicznie.
Jeżeli chodzi o design nie jest najgorzej. Może się podobać ale ładna miska jeść nie da.

A jeśli zaś chodzi o design tych decków to każdy jest inny ale  przynajmniej dla mnie najlepiej wypada stara 880 tka. Lubię ten stary design. Z tym superowym pionowym wyświetlaczem. Podobuje mnie się i koniec. Prosty kwadratowy, ma wszystko co potrzeba bez jakichkolwiek udziwnień. Nie ma pełnej kalibracji i trzeciej głowicy ale to już miejsce dla 1100 HX a tego nie posiadam.
Drugie w/w decki wyglądają tak jak określił to wcześniej nano bardzo plastikowo.

Nie wiem jakby wypadła 880 tka dzwiękowo w starciu z 1100 Hx czy 9010 bądź 9050 ? Nie wiem. A czy się dowiem ? - pewnie od kogoś innego. A może nadarzy się kiedyś okazja i nabędę te decki. Nie wiem. Chciałbym powiem szczerze.

Chciałbym powiedzieć też, że wszystkie te decki świetnie dają sobie radę z DOLBY C Jeżeli kaseta nagrana była na innym decku w tym systemie. A testowane kasety nagrane były akurat na SONY z Dolby C, bo ja jeszcze jakoś tego systemu używam. Wiem, że Wy koledzy już nie,
Na mnie też przyjdzie ten czas.

Wracając do decków Jak będę się pozbywał to zostanie u mnie OCZYWIŚCIE 880 tka.

Tyle.
Dziękuję za uwagę i przepraszam profesjonalistów i audiofili.


Poniżej kilka fotek.
Wiem, że dostane OPR od nano za jakość fotek i z góry przepraszam.

Nano - widzisz tam swojego dziadka ?



« Ostatnia zmiana: 03-09-2016, 14:40 wysłana przez eMandDe »

nano

  • 9079 / 5036
  • Ekspert
03-09-2016, 14:38
edmade

no

odjazd !!!!!!!!!!!!!!

suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper
o oto chodzi  nie masz pisac jak audiofile
zreszta nawet nie wiem co to za ludzie


po prostu piszesz co myslisz
nawet jakby to bylo sugerowane  lub
z calego serca wsio jedno
ty twoje zdanie  w dniu  X

i tak ma byc

oczywiscie ciesz ze potwierdziles  dziwnosc  880
sam tez nie mam slow na to co on wyprawia
ale  to prawda i juz

....
co do fotek

kuz.........ale opierd..........na serio
jak mozna ....tak sprzcicha potraktowac
one osleply normalnie nie moge dac z sobie wszystkiego
zakasowales ich na poczatku swiatlem

zart

ale  na serio
postaraj sie keidys na spokojne fajne zdjecia  :-)
...

m45  biedyn jest
mysle ze chwilowo doatl 16 kg na swoj grzbiet
..

pozniej dalej  napisze
jestem w rozjadach

..

twoj zboir   sprzetu jest  jednorazowy
nie daj sie nic powiedziec
szok szok
jak niekiedy spojrze  ny tyly
akwaria taz widzialem

to sie chwali
pasja i juz
czy chorobliwa to inne temat
sa gorsze choroby
« Ostatnia zmiana: 03-09-2016, 14:40 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
03-09-2016, 14:43
Dzięki nano za ciepłe słowa i za operr.....

A fotki - wiem - jakoś mój sprzęt do dooopy jest. Fotki robione pod światło to i taki efekt.
Sorry jeszcze raz

Dziadek faktycznie wziął na bary niezły ciężar. A pod dziadkiem jeszcze stoją dwa harpagany Grundig i AIWA - stara AIWA - nie plastikowa nano. Nie plastikowa.

.......................................


A mnie chyba naprawdę wysiadła moja 750 tka ES.
Tak jak pisałem wcześniej po skalibrowaniu kasety przed nagraniem dopieszczeniu poziomów REC po zwolnieniu PLAY lewy kanał nagrywa ciszej. Przełączam raz TAPE raz SOURSE i przy SOURSE kanały graja równo i słychac to w kolumnach tak po przełączeniu na TAPE lewy gra tzn nagrywa ciszej. Na wyświetlaczu wygląda tak o 1-1,5 cm mniej niż prawy.

Wyczyściłem kolejny raz głowice, odmagnetyzowalem głowice i tor przesuwu taśmy i nic.
Nadal tak samo deck się zachowuje.
Wszystko było ok Nagrywał bardzo dobrze aż pewnego dnia, nie dawno jak wziąłem się za dalsze nagrywanie klapa.
I nie wiem co się stało tak od razu ?

Dzisiaj po odczekaniu trochę dni wziąłem się i sprawdziłem ponownie i jest tak jak pisze wyżej.
Co mogło się stać wg Was koledzy. Może ktoś wie ?

Włożyłem kasetę do SONY TC K 670 i jest wszystko ok. Nagrywa aż buczy.

750 tka zaniemogła.
« Ostatnia zmiana: 03-09-2016, 17:52 wysłana przez eMandDe »

Radmar

  • 1138 / 5947
  • Ekspert
03-09-2016, 19:28
(...) kur..a jakby tak dostac

1100hx    hm .... to by bylo

Miałem KX-1100HX, jakościowo ta sama klasa co KX-880HX, w końcu to ta sama seria produkcyjna. Dźwiękowo - bajka i rewelacja! Ale pomimo tego z Technicsem RS-B100 nie był w stanie wygrać.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
03-09-2016, 20:10
Radmar

Wiem, że Technics RS-B 100 to nie byle jaki deck. To raczej juz legenda Technicsa.
A powiedz nam co takiego w sobie miał Technics RS-B 100 ? Czym przewyższał 1100 HX ?
Co Ciebie w nim urzekło ?
« Ostatnia zmiana: 03-09-2016, 20:15 wysłana przez eMandDe »

gotyk1

  • 1310 / 5931
  • Ekspert
04-09-2016, 00:04
emande jezeli to nie problem elektroniczny to moze po prostu wyrownaj kanaly na plytce wewnatrz. ja po ustawianiu lewej rolki czesto mam tez zaburzona relacja kanalow na tape i tez lekko koryguje.

Radmar

  • 1138 / 5947
  • Ekspert
04-09-2016, 17:14
eMandDe, w RS-B100 nie było w zasadzie rzeczy, która by mi się nie podobała. No nie, jedna była - dla taśm metalowych nie działała regulacja prądu podkładu, ale to mi nie przeszkadzało. Za dużo by pisać co mnie urzekło. Jednak swego czasu popełniłem taki opis pod namową kilku osób i można go przeczytać tutaj - http://www.muzyka80.pl/pages/details/id/7/idp/124 :) Zastrzegam jednak, że to wyłącznie moja opinia i rzecz jasna nie każdy musi się z nią zgodzić.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

eMandDe

  • 2204 / 3024
  • Ekspert
04-09-2016, 18:20
emande jezeli to nie problem elektroniczny to moze po prostu wyrownaj kanaly na plytce wewnatrz. ja po ustawianiu lewej rolki czesto mam tez zaburzona relacja kanalow na tape i tez lekko koryguje.

Gotyk1

Dziękuję kolego za podpowiedź - spróbuję tak jak piszesz. Tak myślałem zajrzeć do środka ale zastanawiam się co się stało tak od razu. Dzisiaj nagrywa super a po kilku nagranych taśmach, kilku dniach coś się psuje ? Nie wiem ? To mnie zastanawia.  Zmienił się tor taśmy albo np. ustawienie lewej rolki ? Hm ?

....................... Za dużo by pisać co mnie urzekło. Jednak swego czasu popełniłem taki opis pod namową kilku osób i można go przeczytać tutaj - http://www.muzyka80.pl/pages/details/id/7/idp/124 :) Zastrzegam jednak, że to wyłącznie moja opinia i rzecz jasna nie każdy musi się z nią zgodzić.

Radmar

Przeczytam, przeczytam Radmar, ale wróciłem dopiero z wyjazdu i teraz obejrzę spokojnie mecz naszych chłopaków.


Musiałem jednak Wam podziękować chłopaki.

« Ostatnia zmiana: 04-09-2016, 18:24 wysłana przez eMandDe »