Audiohobby.pl

Magnetofon

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
29-07-2016, 23:23
kolejne zdjęcia...

Z tym soniakiem 790ES to poczekam z naprawą reszty. Bo czekam na te nieszczęsne głowice to Technics-a RS-M265X . Jak mu wstawię oryginał i wyreguluje to drugi w kolejności będzie ZRK 7020 w nim będzie zamontowana druga głowica także amorficzna . Tego też będzie trzeba wtedy wyregulować i może się polepszy dźwięk bo nie byłem zadowolony z modernizacji. A potem na warsztat Sony TC-KA6ES i jego nieszczęsna kalibracja .
To plany na nadchodzące dni.

eMandDe
Mam nadzieję że mój wpis co do skalowania wskaźników coś pomógł. Znalazłem go bo kiedyś Maciej pisał o tym a to jest człowiek z ogromną wiedzą magnetofonową . Chyba że masz coś rozregulowane w samym magnetofonie .
Oby nie :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

gotyk1

  • 1310 / 5874
  • Ekspert
29-07-2016, 23:51
te decki 770 790 i 870 890 aż rażą tą gołą blachą w środku

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
30-07-2016, 00:36
te decki 770 790 i 870 890 aż rażą tą gołą blachą w środku


To fakt wyglądają dość biednie,jakby coś mieli włożyć więcej ale doszli do wniosku że wystarczy... a czym dokładnie się różnią poszczególne modele 770 i 790 z wierzchu prócz kieszeni ? I 870 i 890 to że mają HX-Pro odłączalne bo wyglądają strasznie podobnie.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
30-07-2016, 20:53
AUDIOTONE

Dziękuję za pomoc.
Na Ciebie zawsze można liczyć.
Wiem, że gdzieś już o tym czytałem. Nie mogłem tylko tego znaleźć. A kolega MaciejLK to bardzo mądry człowiek.
Na forum zawsze oferował fachową wiedzę i pięknie o tym pisał.
Dziękuje Ci.

Zakupiłem drugi deck ONKYO Ten sam model ale z inna usterką. Porównam obydwa i może uda się wyjaśnić czy to normalne w ONKYO czy coś było kręcone.

A co do Twojego SONY. Super zakup. I w bardzo dobrym stanie jak widać.
Super, że sobie już z nim poradziłeś. Zresztą wierzyłem,że nie będziesz miał kłopotów.
Ładne fotki.

Gratuluję Tobie.



« Ostatnia zmiana: 30-07-2016, 20:57 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
30-07-2016, 22:33
eMandDe
Niema sprawy .
Jakbyś miał kłopot z tymi ONKYO to dawaj coś pomyślimy :) . jak zawsze znajdziemy jakieś wyjście

A dziś właśnie doszły głowice amorficzne mam dwie amorficzne stan super i dwie kasujące .
Jutro porobię zdjęcia i ruszam z RS-M265X :) potem ZRK M-7020 .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
31-07-2016, 15:12
Głowice doszły, stan idealny oryginalne AX wyrwane ponoć z Technics-a RS-B66W szkoda dwukaseciaka bo fajny jest. Gość dorzucił jeszcze dwie kasujące z niego .
Zdjęcia poniżej .
Już zamontowane w Technics-ie RS-M265X i ustawione magnetofon złożony i sprawny z oryginalnymi częściami :) nareszcie.
Będzie krótki filmik z działania magnetofonu zapis odczyt . Chodzi moim zdaniem lepiej ma więcej basu tak sądzę.
Albo już mam zwidy hehe.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
31-07-2016, 15:15
ja OKA  ja OKA
super

eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
31-07-2016, 19:29
AUDIOTONE

Fajnie ze w końcu masz te oryginalne głowice.
Jeszcze fajniej, że już założone i graja.
A jeszcze fajnie, że gra wg Ciebie lepiej.
Na pewno nie są to zwidy.
Co oryginał to oryginał. Magnetofon był strojony fabrycznie do AX-ów i takie powinny byc.

Ciesze się razem z Tobą i gratuluje zakończenia prac. Wiem ile Cie on kosztował - NERWÓW !!!!
A to trochę przeze mnie.
Teraz za to masz super decka.

A co do ONKYO - najpierw musi dotrzeć drugi egzemplarz.
He he he.
Odezwie się w sprawie jak dotrze. A Ty AUDIOTONE spokojnie weź się za nasz cud techniki.
Też zyska lepszą głowicę.

nano

Ty OKA Ty OKA - pozdrowienia na urlopie,
Wypoczywaj bo jak wrócisz to Ci tu nie dadzą żyć (przynajmniej ja) jak nie wypakujesz najpierw bagażnika

He he he




AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
31-07-2016, 23:40
Tak jak obiecałem zdjęcia się pojawią niebawem.
« Ostatnia zmiana: 19-12-2019, 21:15 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
01-08-2016, 16:41
Fajniutki ten Twój deck AUDIOTONE.

Widać a raczej słychać, że chodzi jak nówka. Ładnie nagrywa, szybko przewija, cichy ma też mechanizm. No i fajnie otwiera się kieszeń, tak na dwa razy. Super.

Gratuluje

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
01-08-2016, 21:33
Odnośnie cichego chodzenia to nie jest tak fajnie moim zdanie jest dość głośny ale to wszystkie te modele z serii RS-M używające (mechanizmu RS-M250) stukają tak samo :) Winę ponoszą dość głośne elektromagnesy .
Ale faktem jest że magnetofon brzmi dużo lepiej na tej głowicy. A i mnie się podoba to otwieranie kieszeni .
Teraz muszę się przemóc i wziąć za M-7020 . I troszkę dziadka pomęczyć . Bo teraz mam do wyboru dwie głowice tę H4C19ZZA i AX :) Wydaję się że lepiej powinna zagrać AX ale są ale... Pomyślimy i posłuchamy . A najlepsze będzie to że na żadnej nie zagra dobrze. I wtedy będę delikatnie mówiąc zniesmaczony  hehe.
Ale zobaczymy . Nie dzielę skóry na niedźwiedziu , bo ostatnio podzieliłem już w ostatniej sekundzie gość mnie przelicytował o funta na Technics-ie RS-B85. A tak mi się podobał młodszy brat RS-B100... no cóż trudno .
Jutro będę walczył z ZRK.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2967
  • Ekspert
02-08-2016, 16:00
No to powodzenia przy tym naszym decku.
Ja bym spróbował z ta AX. Poza tym zawsze możesz wrócić - masz te zdolności.

A co do tego Tchnicsa RS-B85 skoda, że się nie udało.
Fajny ten deck i już legenda. Mało ich jednak trzeba być dobrej myśli może się pokaże i Ci się uda.

Tego Ci oczywiście życzę

Sławo1

  • 192 / 3062
  • Aktywny użytkownik
02-08-2016, 20:03
Witajcie. Włączę się na chwilę do rozmowy. Pisałem,że mam "na oku" magnetofony Scott i Hitachi. Jednak ich obecny właściciel nie odpisał jeszcze jakie to konkretnie są modele. Jeszcze pewnie poczekam. Teraz mam pytanie raczej do Nano. Jest na urlopie,ale może na to pytanie odpowie. Tak,żartując,tegoroczne lato jak na razie bardziej pasuje do siedzenia w domu na urlopie (a w domu może warto w końcu tylko,słuchać,delektować się muzyka z magnetofonów,przy których "grzebało"się wiele w ostatnim czasie?) Polecam szczerze. Teraz pytanie" Jakbyś(cie)miał wybór,jaki magnetofon wybrać, w jakie modele brnąć. Choć już trochę w "nie"zabrnąłem. Kryteria,jakie biorę,jakimi też powinniście się kierować,to : cena i dźwięk. Trwałość to chyba bardziej złożone kryterium,a wygląd mają mają podobny,taki sam. W grę wchodzi tylko Kenwood. Do wyboru mam: Kenwood KH 880 D, KH 880 HX, 1100HX, KX 9010. Ten pierwszy już mam. Może jakiś inny jeszcze?

AUDIOTONE

  • 9387 / 5826
  • Ekspert
02-08-2016, 20:39
Wiem że Nano się ze mną nie zgodzi :) ale ja właśnie jakiś czas temu zrezygnowałem z Kenwood-a bo juz denerwowało mnie ciągłe wymienianie silników to od idler-a to od pozytywki. A miałem 9010 i 5010, 880HX. W 9010 wymieniałem silnik od idler-a 4 razy na przełomie 7 lat magnetofon używany często. W 880HX silnik od pozytywki padł po roku potem padł silnik od idler-a i tak w koło. W 5010 był do wymiany silnik od pozytywki i ustawienie pozytywki już nie miałem siły do niego wysłałem koledze .
Wszystkie silniki były z drugiej ręki nie nowe lub z magnetofonów dawców . Co nie umniejsza wcale że 9010 i 1100 i 880 to magnetofony dobre brzmieniowo . To tyle odemnie i z moich doświadczeń z Kenwood-ami .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Sławo1

  • 192 / 3062
  • Aktywny użytkownik
02-08-2016, 21:18
To kiepsko. I te silniczki...Tak,to bolączki tychże modeli. Może coś za coś? Włączać może je na specjalne okazje. A grać i używać częściej magnetofonów,tych "bardziej trwałych". Nie będzie może tak źle. Wolałbym na jakiś czas tylko i po ewentualnej naprawie znowu cieszyć się magnetofonem,który coś w sobie ma,niż mieć magnetofon,który prawie się nie psuje,ale też nic w nim nie ma i nic od siebie nie daje.