Audiohobby.pl

Magnetofon

AUDIOTONE

  • 9396 / 5836
  • Ekspert
26-06-2016, 20:16
Artekk jeśli z biasem to tylko CT-A9 :)
haha też tak myślę dlatego kiedyś dorwałem ct-a9 i się go nie pozbędę. Ct-a7 też jest fajny, ale brak kalibracji jednak nie każdy zaakceptuje.

Masz CT-A9 ? :)
Pokaż tę maszynerię proszę , jeśli to możliwe oczywiście.

Nano z tym kasowaniem jednego kanału to chyba , a raczej na pewno zły kont głowicy kasującej. Ale ona nie jest czasem przykręcana na stałe? tzn W jednej pozycji ?

eMandDe mam nadzieję że ujrzę Twoje wpisy częściej :) Bo nie ukrywam że się stęskniłem. Gdzieś Ty bywał ? Nie ukrywam że brakowało mi naszych konwersacji .
Podobnym przykładem może być niedawno opisywany JVC ,2 głowice, 2 wałki i bias. Idealna maszyna dwu-głowicowa  .
AUDIOTONE

Dziekuje za ciepłe słowa. A powiem, że byłem z Wami przez cały czas i jestem. Cały czas czytam regularnie i namiętnie Wasze wpisy.
Tobie zaś AUDIOTONE w szczególności dziękuje za okazałą pomoc. W szczególności nigdy nie zapomnę Tobie tego, że aby mi pomóc nabyłeś tj, kupiłeś podobny magnetofon by mieć lepszy podgląd.
Naprawdę serdeczne dzięki. Masz u mnie dozgonną wdziecznośc i wiem, że mam wielki dług wobc Ciebie.

Wiem też że miałeś nie małe kłopoty z tym deckiem, żeby go wskrzesić. Wiem, że sie udało czego Ci bardzo winszuje.
Cieszę sie razem z Tobą, że ożywa albo już ożył i że cieszy Twoje ucho. Twój deck jest lepszym modelem od mojego, tj wyższym w hierarchii, Wiem bteż, żę coś tam mmiałeś z głowicą nie tak tj, była nie ta co w orygnale i że przysłał Tobie Portugalczyk nie tą - wiem wiem tylko co dalej nie wiem?. W kóńcu ją masz- tj dostałeś ?.

AUDIOTONE - powiem, że mnie też sie dobrze z Tobą konwersowało. I bedzie nadal - tak myśłę.
Miałem przerwę w pisaniu bo tak naprawdę to się trochę poirytowałem i uznałem, że nie będę pisał tu moich wypocin.

A u mnie nadal ponad "sorok" decków. Paru sie pozbyłem za to przybyły inne i też potrzebują pomocy. Nie wiem kiedy się za nie zabiorę ale napewno zabiorę się. Jak na razie to zakukałem do nich do wnetrza i zobaczyłem czy mam co tam szukać ? Pewnie będę potrzebował Twojej pomocy AUDOTONE to nie omieszkam zapytać. Nie - nie kupuj od zaraz identycznego albo porównywalnego w lini - He he he Nie trzeba. Jak się nie da to trudno.
No chyba, że chcesz - to nie ma sprawy. Nie mam na decki wyłączności.

He he he.

Przyznam się że jeden z tych nowo-starych nabytków nawet wskrzesiłem tj znalazłem przyczynę - nie do końca sprawna PR-ka. Wiem co to PR-ka od Was, natomiast nie jestem elektronikiem i nie wiem co dalej z nią zrobić ? , na razie prysnąłem kontaktem i odstawiłem. CFharczy jak popsuty potencjometr.

Korzystając z okazji życzę Tobie AUDIOTONE i Wszystkim innym kolegom miłego niedzielnego wieczoru przy muzyce z decka oczywiście.

Na razicho.



Dziękuje za ciepłe słowa. Jak tylko będę mógł jakoś pomóc to wiesz że możesz pisać . Staram się pomagać każdemu jak tylko mogę, kiedyś ktoś mi "pomógł" i chcę się jakoś za tę pomoc zrehabilitować na swój sposób .,

Na koniec . Ostatnio naszło mnie na testowanie dokładniejsze malucha Technics-a RS-M02.
Hm. Cóż mogę rzec , jestem zadowolony nawet bardzo porównywałem go wcześniej do dobrze brzmiącej kopiarki RS-TR555, ale jest lepiej bo dopiero na "troszkę lepszym jakościowo" sprzęcie salonowym a nie sypialnianym odezwały się niskie tony poczęły schodzić niżej i być bardziej kontrolowane. Utwory nabrały większej dynamiki. jednak różnica w sprzęcie towarzyszącym jest widoczna. Na korzyść RS-M02. Uważam że to dobry maluch. Ładnie brzmiący. Można się zdziwić . Porządny mechanizm z napędem bezpośrednim. Ogólnie jest dobrze.

Potem przyszedł czas na AIWY 7000 i 007 no ale to już jest inna bajka tutaj to będę musiał więcej posiedzieć szczególnie nad 007 bo czeka ja kalibracja i ustawienie. Sprawdzenie toru sygnałowego itp.
Posprawdzać trzeba będzie czy kondy trzymają pojemności i czy wartości napięć są prawidłowe.
Bo coś siedzi 007 na wysokich i to nie są taśmy ani głowica bo stan głowic w 007 jest idealny.
Ale to zabiorę się za to jak wrócę z urlopu, bo to został tydzień do niego :)
« Ostatnia zmiana: 26-06-2016, 21:49 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

kendail

  • Gość
26-06-2016, 22:03
Ale to zabiorę się za to jak wrócę z urlopu, bo to został tydzień do niego :)
To jak u mnie. Już nie mogę się doczekać. Modlę się by jak najszybciej czas zleciał do pierwszego dnia urlopu. Żona jedzie do rodziców i będzie spokój. Będę tylko ja i magnetofony :) Na razie spokojnie rozkręcam sobie AD-F880. W łapie aparat na "wszelki wypadek" gdybym nie wiedział gdzie co wsadzić. Obok tacka z szeregiem wytłoczeń - to na śrubki, dobry patent. No i spoglądam sobie na nowy "nabytek" :) A co. Trzeba sobie czasem humor poprawić.

kendail

  • Gość
26-06-2016, 22:13
Najważniejszy nabytek z ostatnich dni: lupa na głowę. Cztery wymienne szkła o różnych powiększeniach. Możliwość założenie dwóch szkieł. Kierowana lampka diodowa. Widzenie stereoskopowe. Do małych rzeczy jak znalazł. I to za zaledwie 28 zeta.

AUDIOTONE

  • 9396 / 5836
  • Ekspert
26-06-2016, 22:18
Przy grzebaniu w mechanizmach dobra rzecz. Ja na razie wspomagam się lampką i szkłem powiększającym. Ale taka lupa jak kupiłeś sądzę że była by lepsza .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

kendail

  • Gość
26-06-2016, 22:24
Do lutowania na płytkach, szczególnie elementów smd mam stojaczek z łapkami i szkłem. Ma to wady w postaci ograniczonego kąta widzenia i stałego powiększenia. Ta lupa nagłowna jest wygodniejsza: można założyć szkło słabe i mocniejsze. Mocniejsze na zewnątrz i można odchylać gdy nie jest potrzebne. Z bliska nie łapię już ostrości to takie ustrojstwo jest bardzo przydatne. Odciąża ręce, w których nie muszę trzymać lupy a mogę wkrętak czy lutownicę.

Wysłać Ci? :)
« Ostatnia zmiana: 26-06-2016, 22:33 wysłana przez kendail »

AUDIOTONE

  • 9396 / 5836
  • Ekspert
26-06-2016, 22:32
Dziękuje Kendail ale się wstrzymam .
I tak niedługo wyjeżdżam na urlop. Pomyślimy jak wrócę. Ale naprawdę dziękuje za propozycję .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

kendail

  • Gość
26-06-2016, 22:39
Wysłałem już zapytanie do sprzedawcy czy możliwa jest wysyłka bezpośrednia do Ciebie. Masz rację: trzeba poczekać aż wrócisz z urlopu by kurier nie pocałował klamki. Takie gadżety ułatwiają życie. Ja się dziwię Chińczykom, bo pewnie oni to wyprodukowali, jak oni mogą tak tanio takie rzeczy produkować. Nasi "importerzy" zarabiają co najmniej z 3-krotną przebitką na tego typu rzeczach z Chin.
« Ostatnia zmiana: 26-06-2016, 22:43 wysłana przez kendail »

nano

  • 9079 / 4989
  • Ekspert
26-06-2016, 22:43
filwoj
za szybko sie poddajesz

relais  dual c844 mozna wylutowac ale nie trzeba

wez igle i lekko zepsuj koncowke  tak zeby drapala
i ta igla czysc styki

...

audiotone


piekne sprzety dzieki za info o  malym  technicsie

w pioneer A7 jest sruba na glowicy kasujacej   uffffff
jutro zabore sie za niego

..

kurcze jakbym ubral ten kask z okularami
to moge sie wyprowadzic w ciemno z omu
he he

ale fajny sprzet na serio

kendail

  • Gość
26-06-2016, 22:49
kurcze jakbym ubral ten kask z okularami
to moge sie wyprowadzic w ciemno z domu
he he

ale fajny sprzet na serio
W ciemno? Bez problemu! Jest przecież lampka! :)

Może zapytać sprzedawcę ile da upustu na hasło "audiohobby"? W sumie ma najtaniej ten model i ten model jest moim zdaniem najbardziej funkcjonalny. Taki "best buy". Sporo Kolegów z forum grzebie w elektronice i sprzętach to gdyby było więcej osób chętnych można zapytać.

nano

  • 9079 / 4989
  • Ekspert
26-06-2016, 22:59
ja odpadam
sorry
nie bede ryzykowac  :-)
dzieki

Jesteś mało kreatywny. To jest lupka nagłowna do: szydełkowania, robienie na drutach, czytania, malowania paznokci, robienia makijażu (drugiej osobie) etc.
zapytam
« Ostatnia zmiana: 26-06-2016, 23:02 wysłana przez nano »

kendail

  • Gość
26-06-2016, 23:01
ja odpadam
sorry
nie bede ryzykowac  :-)
dzieki
Jesteś mało kreatywny. To jest lupka nagłowna do: szydełkowania, robienie na drutach, czytania, malowania paznokci, robienia makijażu (drugiej osobie) etc.

AUDIOTONE

  • 9396 / 5836
  • Ekspert
27-06-2016, 00:21
ja odpadam
sorry
nie bede ryzykowac  :-)
dzieki
Jesteś mało kreatywny. To jest lupka nagłowna do: szydełkowania, robienie na drutach, czytania, malowania paznokci, robienia makijażu (drugiej osobie) etc.
to dobre jest :)

« Ostatnia zmiana: 19-12-2019, 21:04 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

kendail

  • Gość
27-06-2016, 04:54
A foty mechanizmów (bez rozbierania) od środka będą?

nano

  • 9079 / 4989
  • Ekspert
27-06-2016, 08:45
kurcze  fajne te aiwy
dlaczego jak tak ta firme nie lubie
mam jakies uprzedzenia
moze sie to kiedys zmieni
ech
nie moge sie przemoc  po ostatniej plastikomani w 810 znow mnie odrzucilo

Radmar

  • 1138 / 5900
  • Ekspert
27-06-2016, 11:22
O, no ja też na taką lupę "nagłowną" bym się pisał, jeśli mówimy o grupowych zakupach.

Panowie, nie mówcie proszę o urlopach, bo ja czekam na niego jak na zbawienie, a muszę jeszcze pełne 3 tygodnie wytrzymać. A szału już dostaję, bo nie wiem jak te 3 tygodnie mam przeżyć. A robić też jest co, bo 3 magnetofony w kolejce czekają na rozgrzebanie.

Nano, nie dałem rady wczoraj rozgrzebać Kenwooda KX-600, zabrakło mi już czasu niestety. :( Obiecane fotki i recenzja oczywiście będą, ale jednak z opóźnieniem. Natomiast wczoraj, udało mi się zakupić na francuskim eBayu, plastikową osłonkę głowic do Kenwooda KX-600, której w moim egzemplarzu niestety nie było. A zakupiłem ją za zawrotną kwotę 1 Euro. :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek