Audiohobby.pl

Magnetofon

eMandDe

  • 2204 / 2976
  • Ekspert
02-05-2016, 20:04
AUDIOTONE

Piszesz cytuję " Ten RS-B78R był najwyższym klasowo jednokasetowym magnetofonem Technics-a."

Ja dodam, że ,,, najwyższym klasowo magnetofonem Technicsa z autoreversem !

eMandDe

  • 2204 / 2976
  • Ekspert
02-05-2016, 20:06
eMandDe jaką ty masz tę aiwę  do naprawy ?

Ja mam AIWA AD F 910

AUDIOTONE

  • 9395 / 5835
  • Ekspert
02-05-2016, 20:08
eMandDe oczywiście dziękuje za czytanie ze zrozumieniem. Fakt brakło z mojej strony tego że oczywiście z autoreversem :)

A po za tym znalazłem servisówkę do 910 jak chcesz to Ci podeślę.
Podesłałem Ci wcześniej wygląd innej mechaniki ale podobnej do 910 obejrzyj sobie może się przyda.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2976
  • Ekspert
02-05-2016, 20:15
Chodzi o jakie deki ? I czy mógłbyś wyjaśnić problem . Bo chyba nie jestem w temacie.
Jeśli to możliwe oczywiście .

eMandDe
tutaj jest rozebrany podobny mechanizm do 910 ale od modelu 7000 może coś podpatrzysz

http://www.ant-audio.co.uk/Tape_Recording/Service/XKS7000/album/index.html

AUDIOTONE

Byłem juz na tej stronie i sie przyglądałem tym fotkom ale dziękuje

Sam nie wiem co mogłem spartolić.

Jedno co mi przychodzi do głowy to podczas wkładania oponki tj, oringu na idler przegięły sie i prawie odpadły te końcówki od podstawyidlera -  zdjęcie
Ja je przykleiłem tj kropelke kleju zapodałem i ustawiłem je jak były wygiete bo nie wiedziałem jak były ale w takiej pozycji jak na 2 fotce - niżej.

Czyżby to miało aż takie znaczenie ?

Ja myślę, że mój idler tj. założona oponka jest okrągła bo to w końcu oring, a powinna być płaska jak opona przy widlaku.
Coś w tym stylu.
I słabo dociskając ślizga się.

Coś mi się tak zdaje.

« Ostatnia zmiana: 02-05-2016, 23:51 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 2976
  • Ekspert
02-05-2016, 20:17
AUDIOTONE

Jak masz serwisówke i możesz mi podesłać to byłbym wdzięczny.

Dziękuję z góry.

AUDIOTONE

  • 9395 / 5835
  • Ekspert
02-05-2016, 20:24
Jeśli masz okrągły oring to już wiesz dlaczego nie ciągnie... zbyt mały styk powierzchni , dlatego robili płaskie.

odnośnie tego idlera to przykleiłeś dobrze.

podaj mi maila to Ci podeślę.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2976
  • Ekspert
02-05-2016, 20:28
Jeśli masz okrągły oring to już wiesz dlaczego nie ciągnie... zbyt mały styk powierzchni , dlatego robili płaskie.

odnośnie tego idlera to przykleiłeś dobrze.

podaj mi maila to Ci podeślę.
Ale tutaj na fotce te końcówki są w innym położeniu
Orginalnie jest tak jak na fotce wyżej, a ja mam przyklejone tak jak jak na fotce niżej - zakresliłem na czerwono
« Ostatnia zmiana: 02-05-2016, 23:52 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9395 / 5835
  • Ekspert
02-05-2016, 20:34
Jeśli nie są te dwie prowadnice tak jak na fotce nr.1 to może nie działać prawidłowo. Do tego długość jest ważna.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2976
  • Ekspert
02-05-2016, 20:35

emande

ewlasniw prowizoracznie  pokrecilem  byle jak te kola

i zalozym paski

wsio dziala normalnie

czyli pozostaje  w twierdzeniu ze cos  przy idelrze musiales skopac

pytanie
co

wypadlo ci cos
sprezynka  lub  kolko wciskales z calej sily  itp
pomysl

Nic mi nie wypadło ani wpadło nano

Rozebrałem i pieknie złożyłem tylko jak napisałem przegięły mnie sie te końcówki od idlera. Tak jak były przegiete tak je skleiłem i wiem, że są teraz skierowane trochę do góry jak na poniższej fotce wyżej

Czy to miałoby znaczenie ?

Jak próbuje pokręcić kółkiem od idlera kiedy dotyka tylko kółka od napedu silnika (jak na fotce) to nie mogę nim ruszyć czyli dociska niby mocno.
Fotka niżej
« Ostatnia zmiana: 02-05-2016, 23:53 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 2976
  • Ekspert
02-05-2016, 20:37
Jeśli nie są te dwie prowadnice tak jak na fotce nr.1 to może nie działać prawidłowo. Do tego długość jest ważna.

No nie są bo skleiłem je w takiej pozycji skierowane trochę do góry. Nie wiedziałem jak były przedtem bo były juz przegiete i nadpękniete to skleiłem je w takiej pozycji nie prostując do takiej pozycji jak na fotce

A za co one odpowiadają jeżeli piszesz, że długość ma znaczenie ?
« Ostatnia zmiana: 02-05-2016, 23:57 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9395 / 5835
  • Ekspert
02-05-2016, 20:44
Długość ma znaczenie bo jak widać na zdjęciu co wkleiłeś powyżej , bo jak będą za długie to będą obcierać o otwór w mechanice ,a jak za krótkie to będą się blokować o ten ze otwór.

Na zdjęciu twoim powyżej widać kółko idlera bez oponki i poniżej są dwa wąsy a milimetr wyżej jest jeden wąs i ta milimetrowa szczelina utrzymuje idler w mechanizmie w odpowiedniej pozycji.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2976
  • Ekspert
02-05-2016, 20:59
Długość ma znaczenie bo jak widać na zdjęciu co wkleiłeś powyżej , bo jak będą za długie to będą obcierać o otwór w mechanice ,a jak za krótkie to będą się blokować o ten ze otwór.

Na zdjęciu twoim powyżej widać kółko idlera bez oponki i poniżej są dwa wąsy a milimetr wyżej jest jeden wąs i ta milimetrowa szczelina utrzymuje idler w mechanizmie w odpowiedniej pozycji.

Pewnie masz rację
Tak sobie patrzę na tę fotke i na mój mechanizm i chyba juz wiem co zrobiłem źle.


Jak mi sie zgięły te końcówki to je tak przykleiłem a potem założyłem idlera bezpośrednio na mechanizm (blaszkę i nie chodzi w tym otworze tylko slizga sie po górze blaszki.

Poniżej wkleiłem fotki, żebyś wiedział co mysle, że zrobiłem źle.
Musze jeszcze raz rozebrać ten mechanizm idlera, wyprostować te dwie źle przyklejone końcówki (fotka najwyżej) i zakładając ten mechanizm włożyć go pomiedzy te blaszkę mechaniki.
tak jak na fotkach ponizej pierwszej.

« Ostatnia zmiana: 02-05-2016, 23:59 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9395 / 5835
  • Ekspert
02-05-2016, 21:02
A no widzisz tutaj jest pies.... no pogrzebany.
To jest najprawdopodobniej przyczyna nie działania idlera i blokowania go .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2976
  • Ekspert
02-05-2016, 21:05
No to zabieram sie do roboty.

Jesoo

Nie wiem czy mnie sie uda wyprostować te wąsiki ?
Żeby nie pękły.

Kurcze.

A jak pękną to po maszynie.
Gdzie ja taki idler dostanę - bedę musiał kupić drugi deck.

Ja pikolę

AUDIOTONE

  • 9395 / 5835
  • Ekspert
02-05-2016, 21:38
Ja miałem dziś odebrać paczkę z tą rolką napędową do TEAC-a A-770 i nic poczta zamknięta...
A takie były plany , muszę także się wziąć za ten nieszczęsny stop , bo nie działa. Alt to jak zrobię mechanika na początku to potem wezmę się za resztę .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.