Audiohobby.pl

Legacy :)

lancaster

  • Gość
03-08-2008, 12:46
Dla jasnosci. Looknąłem przed chwila na audiostereo i zaczałem czytać....dla jasności nie pisać :) - nie ja ten watek otwarlem.
No to moze zacznę tak: dla mnie prezentacja na AS Legacy+BAT+Lektor Grand byla jedna z bardziej realistycznych na tej imprezie....w wątku pojawiły się oczywiście zabawne wpisy elberotha(który ostatnio nie ma szczęscia do zestawów głośnikowych moim zdaniem :)) i americano(preferującego jednostanie nakręconego thiela - gralo to u mnie przez kilka godzin i serdecznie wspólczuje wlascicielom muzyki nie stwierdzono za to bardzo ładnie "zszyte" przetworniki doceniam)....koledzy w powyższym watku pozwolili sobie na krytyke(do czego mają pełne prawo) a skoro nie za bardzo mogę sie odnieść to i otwieram watek.
...wracajac do Legacy i ich prezentacji....wracałem do tamtego pomieszczenie kilkakrotnie. Za kazdym razem tłumy ....ale nie było tam niz z prezentacji np. accuphase+kef gdzie towarzystwo znudzone/zaskoczone tym co słychać(a nic ciekawego neistety to nie było)  chodziło po calej sali polując na reklamówki :)
....tutaj byla atmosfera koncertu..do dzis pamietam ten dźwiek i mogę tylko powiedziec ze miałem powazny dylemat co gra lepiej: Ancient Audio - kompletny system czy kilka pomieszczeń obok własdnie Legacy.
System z Legacy miał ogromną przewage w uniwersalnosci repertuaru - grało po prostu wszystko i to jak grało !:)
...a system p. Waszczyszyna w określonym(zaproponowanym przez prowadzącego prezentacje) repertuarze był chyba ciutkę dalej posunięty jezeli chodzi o realizm....za to poza tym repertuarem nie czuł sie już pewnie....
....byc moze Legacy na AS zrobilo tak dobre wrazenie za sprawą synergii - ale z cała pewnoscia bylo wrazenie obcowania z muzykami life, czego nie mozna powiedziec o prezentacjach np. Avalon, czy Wilson audio....nawet sie nie zastanawiam co gra bardziej "finezyjnie"....bo co tu duzo mowic nie jestem sobie w stanie wytlumaczyc "finezją" mocno przecietnego dxwieku(w kontekscie ceny rzecz jasna). Z drugiej strony zakladam ze ktoś moze czegos takiego wlasnie szukać.....różne są gusta :)

Panie i Panowie...serdeczna prośba....jezeli ktoś z Państwa miał mozliwoś posłuchania zestawów tej firmy w warunkach kameralnych bylbym bardzo wdzieczny za możliwość odsłuchu.

Jestem tez ciekaw Waszych opinii o dźwieku "z wystawy" z użyciem ww zestawów glośnikowych.

Pozdrawiam


'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.'