Audiohobby.pl

Jakie kolumny do 2000 PLN

jjurek

  • 2059 / 5825
  • Ekspert
13-01-2016, 21:00
Dynaudio 50/52 są OK.
40/42 będą za małe.


meloV8
Przecież napisałem, że wysokie tony w Sttaf są nienajlepsze.
Próbowałem różnych gwizdków- z żadnym hajendu nie zrobiłem.
Totem z tego taniego tonsilowskiego comba wyciągnął 110 proc ich możliwości.
I tylko tyle- to cały czas średnia półka.

Dzisiaj, gdybym budowal podobne w gabarytach, tanie  kolumny wzialbym ten glosnik:
http://www.ebay.com/itm/2pcs-pair-Vienna-Acoustics-5-5-crystal-x3p-cone-midbass-woofer-K-O-seas-H702-/321618174040?hash=item4ae1efe058:g:2j0AAOSwaNBUjtQu
i najtanszego Morela


« Ostatnia zmiana: 13-01-2016, 21:20 wysłana przez jjurek »

meloV8

  • 1552 / 5863
  • Ekspert
13-01-2016, 21:19
Dzięki za ostrzeżenie. Czytałem, że Tonsilowski GDWK do dobrych nie należy. Ale nie ma przecież problemu zastąpić górę innym głośnikiem wysokotonowym, np. Visatonowskim SC10N, jakimś Monacorem, czy innym tanim wynalazkiem. Z mojego punktu widzenia, to co mnie zachwyciło w tym projekcie to właśnie GDN13/40, który w symulacjach potrafi rewelacyjnie nisko zejść w niewielkiej obudowie a o którym bym nie pomyślał by go wykorzystać do czegokolwiek.

BTW. Nie dziwi Cię ilość pozytywnych opinii o takim zestawie (niekoniecznie oryginalnym)? Sądzisz, że to zbiorowa autosugestia czy też może rzeczywiście hit w kategorii cena/jakość? Jak to jest, że jjurek sprzedaje w naszym K-S głośniki misiomora na Seasach a zostawia jako te lepsze właśnie rzeczone klony? Świadomie skazuje się na katorgę GDWK? Może rzeczywiście pomiary nie grają a o całościowym odbiorze decyduje to "coś". Żałuję, że nie miałem nigdy okazji posłuchać takiego zestawu. Z drugiej strony wydanie 300-400,- by zbudować głośniki zastępcze (tymczasowe) wydaje się pomysłem do zaakceptowania.

Nie moge sie wypowiadac za inne osoby, tylko wylacznie za siebie. Piszesz, ze w testach sa dobre, a widziales kiedys test, w ktorym jakis produkt dostalby jedna gwiazdke na 5 czy 6 mozliwych? W gazetach nie ma zlych recenzji. GDWK 11 ma duze znieksztalcenia i byc moze to podoba sie sporej ilosci sluchaczom. Mimo, ze mamy takie same uszy, to pewne dzwieki nas draznia, a innych nie. Ja np nie moge zniesc odglosu skrzypienia widelcem o porcelane, czy ostrzenia noza o noz. Momentalnie dostaje gesiej skorki. Nie przeszkadza mi skrobanie styropianu, czy tektury. Widocznie pewne dzwieki harmoniczne moj mozg toleruje bez problemu, a innych nie potrafi zniesc.
Dodalbym jeszcze, ze te Totemy to naprawde mizerne kolumienki jesli chodzi o dodanie dynamiki dzwieku, szybkich zmian, ogolnej sily dzwieku i jego wielkosci. To nie zarzut w strone Tonsila, tylko ogolnej koncepcji konstrucji, ktora po prostu ma swoje ograniczenia. Osobiscie wole wieksza powierzchnie drgajaca, bo to prawie zawsze gwarancja mniejszych znieksztalcen przy tym samym spl. Poszukalbym czegos z dwoma midbasami 6-7 cali w ukladzie D'appolito.

Cypis

  • 2479 / 5033
  • Ekspert
13-01-2016, 21:41
Piszesz, ze w testach sa dobre, a widziales kiedys test, w ktorym jakis produkt dostalby jedna gwiazdke na 5 czy 6 mozliwych?

Nie pisałem o testach. Pisałem o opiniach ludzi którzy je słyszeli (oryginały/klony) lub zrobili klony. Zdaję sobie sprawę, że dla wykonawcy kolumny będzie brzmiała najlepiej na świecie ale zadziwia mnie popularność tej konstrukcji. Na pytanie jaką zrobić tanią kolumnę, pada odpowiedź - Totem Mitte/Sttaf. I coś w tym musi być.

Wiem, że z głośników za 140 złotych na kolumnę hi-endu się nie zrobi ale z drugiej strony ten zestaw pozwala producentowi oryginałów kasować po 6tysi za parkę. Gdyby to brzmiało rzeczywiście beznadziejnie nawet parszywy pies by tego nie tracił. A tak kolumna za 6tysi startuje w tej kategorii cenowej z innymi i jak widać ma się dobrze.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

meloV8

  • 1552 / 5863
  • Ekspert
13-01-2016, 21:47
Ok, zrob i przekonaj sie sam :)

Ps. Mam 4 sztuki GDN 13/40/9, na ktorych aktualnie projektuje MTM w ML TL. Jeszcze nie wiem jaka wysokotonowka, zeby nie przesadzic.

Cypis

  • 2479 / 5033
  • Ekspert
13-01-2016, 22:32
Ps. Mam 4 sztuki GDN 13/40/9, na ktorych aktualnie projektuje MTM w ML TL. Jeszcze nie wiem jaka wysokotonowka, zeby nie przesadzic.

Aha, mam Cię! A udostępnisz projekt? Mogę poczekać. ;) BTW. Boszz... 4 GDN toż to już prawie 250PLN. Ocierasz się o Hi-End.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

cadam

  • 4401 / 5895
  • Ekspert
13-01-2016, 22:40
Mam klony Totem Mite które coraz bardziej oddalają się od wersji początkowej. Najpierw pasywną zwrotnicę zastąpiła aktywna. Potem GDWK zamieniłem na Seas 27TBC/G a następnie na zewnątrz przymocowałem tubkę WG-148R. Teraz w najbliższym czasie GDNa zastąpi SBAcoustics.

meloV8

  • 1552 / 5863
  • Ekspert
13-01-2016, 22:51
Kupilem kiedys w okazyjnej cenie, jeszcze z Pro Tonsil i tak sie kurza. Projekt spokojnie moge udostepnic jak tylko go zrobie. Tak jak wspominalem, to nie mam koncepcji na wysokotonowke. Musze cos pomyslec do tych max 150-200zl za sztuke.

Moze SBA, jak pisze Cadam?

jjurek

  • 2059 / 5825
  • Ekspert
14-01-2016, 11:47