Audiohobby.pl

Wzmak do 3K PLN do Beyerdynamic T90

Lafroy

  • 28 / 2998
  • Użytkownik
11-01-2016, 13:38
Panie i Panowie,

Jako, że nie znalazłem właściwego dla przywitań działu w pierwszej kolejności witam i gratuluję forum. Sporo już przeczytałem i jestem pod wrażeniem Waszego obeznania z tematem.

Szukając informacji/recenzji o wzmaku Music Hall ph25.2 znalazłem Was i uznałem, że może zadam pytanie.

Obecnie jestem użytkownikiem słuchawek Sennheiser HD600 z okablowaniem Audeos Deluxe podpiętych interkonektem Melodika zamiennie pod NuForce HDP (głównie jak korzystam z kompa jako źródła w robocie), lub podpiętych pod Ifi iCan Nano – głównie na wyjazdach.

W domu na wieczorne słuchanie mam Beyerdynamic T90 podpięte interkonektem Audeos pod lampowy DIY OTL oparty na lampach PCL86. Poza tym, że ten wzmacniacz fajnie ociepla dość jasne (moim zdaniem) T90 to mam wrażenie, że sporo da się jeszcze wyciągnąć.

Biorę pod uwagę dla T90 zakup:
- Music Hall PH25.2
- Naim HeadLine
- Musical Fidelity M1 HPA M1HPA
- ASL MG HEAD MK III

Niestety nie wszystkie są dostępne do odsłuchów, albo wymaga to podróżowania.

Czy możecie mnie proszę wstępnie ukierunkować i powiedzieć, które wzmacniacze tak do ok 3000 zł warto wziąć pod rozwagę?

W domu słucham głównie jazzu, soul, oraz muzyki filmowej i instrumentalnej podczas czytania książek.

Pozdrawiam serdecznie
Paweł
« Ostatnia zmiana: 11-01-2016, 13:40 wysłana przez Lafroy »

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
11-01-2016, 14:33
Co ma być źródłem dźwięku dla wzmacniacza T90? Te słuchawki można zmodyfikować w sposób w pełni odwracalny, żeby grały przyjemniej i bardziej kompatybilnie z szerszym gronem wzmacniaczy. Natomiast w budżecie 3000zł jest spora elastyczność, bo albo można całość przeznaczyć na wzmacniacz, albo na coś tańszego + upgrade interkonektów. Na przeźroczyście grających wzmacniaczach półprzewodnikowych interkonekty dają spory manewr w modelowaniu dźwięku tych słuchawek, nie mówiąc o samej roli źródła. Warto też, żeby inwestycja we wzmacniacz wyraźnie droższy od słuchawek była przyszłościowa i nie zmuszała do szukania tego elementu od nowa pod inne słuchawki, gdyby zaszła ochota na zakup takowych. W tym względzie urządzenia tranzystorowe o niskiej impedancji wyjściowej są najbardziej wszechstronne.

Lafroy

  • 28 / 2998
  • Użytkownik
11-01-2016, 14:47
Dzięki za post i już odpowiadam.

Podczas odsłuchów płyt źródłem ma być zamiennie albo Rotel RCD-1072 HDCD albo NAD C 521. Podczas czytania książek i słuchania muzyki filmowej głównie Spotify z telefonu lub kompa, w zależności od pokoju w którym czytam.

Nie zastanawiałem się nad modyfikacją T90, nie wiem, czy dałbym sam radę. Nawet nie wiem od czego zacząć. Najchętniej wymieniłbym cholerny kabel, bo nie dość, że jest cienki to jeszcze dla mnie za długi.

Napiszesz coś więcej o tych modyfikacjach i wzmakach, które dawałyby radę w przypadku przejścia na lepsze słuchawki?


Lafroy

  • 28 / 2998
  • Użytkownik
11-01-2016, 14:50
W sumie jak się dłużej zastanawiam to chętniej wejdę na lepszy wzmak i dobre interkonekty, aniżeli zacznę ingerować w same słuchawki.

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
11-01-2016, 20:14
ASL MG HEAD MK III

i milego sluchania oraz kupowania plyt.

Lafroy

  • 28 / 2998
  • Użytkownik
11-01-2016, 21:16
Muszę go gdzieś dorwać i przesłuchać, porównać ze swoim lampowym

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
12-01-2016, 07:44
Jeszcze niedawno był do kupienia:

http://allegro.pl/show_item.php?item=5793958685

Lafroy

  • 28 / 2998
  • Użytkownik
12-01-2016, 09:24
Widziałem go właśnie na allegro, ale w ciemno kupować nie chcę. Raz już się naciąłem na wzmaka, który miał niezłe opinie, z jasnymi słuchawkami dawał świetne rezultaty, a z moimi HD600 w owym czasie zagrał bardzo ponuro. Wolę poszukać czegoś, czego będę mógł posłuchać.

Swoją drogą to o Music Hall'u ph25.5. Jedne recenzje mówią, że świetnie wykonany, naturalny w brzmieniu, wspaniale pracujący, inne z kolei krytykują, że tandetnie wykonany, że grzeje się jak cholera, że dźwięk sztuczny, że lampy małe i plastikowe. No i weź człowieku wybieraj w ciemno.

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
12-01-2016, 10:03
Bardzo słusznie. Na Twoim miejscu próbowałbym umówić się ze sprzedawcą na możliwość zwrotu, w przypadku aukcji przysługuje takie prawo, jednak lepiej upewnić się wcześniej, że sprzedawca nie będzie robił problemów. Widzę go już od dłuższego czasu w ogłoszeniach, więc sprzedawcy raczej powinno zależeć na potencjalnym kliencie. Powodzenia!

Lafroy

  • 28 / 2998
  • Użytkownik
12-01-2016, 10:23
Napiszę do człowieka i może umówię się na odsłuch. W sumie z Wawy do Łodzi autostradą to niecała godzina.

Najchętniej posłuchałbym wszystkich z listy, tj.:
- produktów Ear Stream
- Music Hall PH25.2
- Naim HeadLine
- Musical Fidelity M1 HPA M1HPA
- ASL MG HEAD MK III

Jeszcze wiele czytałem o Rapture AMP, również polska konstrukcja, początkowo chałupnicza, teraz już bardziej seryjna. Również ciszy się świetnymi recenzjami, ale każdy wie jak bywa z recenzjami.

Nie wiem kto z Was miał możliwość odsłuchać słuchawek HiFiMen HE-300. Recenzje zbiera niesamowite, że ponoć nie ma sobie równych w cenie do 1000 zł, że ma szczegółowość Beyera, neutralność AKG, że to świetna konkurencja dla HD600. Tyle cech w jednych słuchawkach, do tego wiele cech wykluczających się wzajemnie. Wykonanie ponoć petarda. Chciałem je polecić kumplowi na początek zabawy ze słuchawkami. Poszedłem posłuchać, bo ciekawość i niedowierzanie swędziały mnie w uszach. Po odsłuchu nie podzielam tego entuzjazmu, ani oceny. Dla mnie mocno nienaturalny dźwięk, pełen pustostanu i plastiku. Testowałem na 4 wzmakach i kompletnie nie było między nami chemii. Możliwe, że to już moja maniera odsłuchowa, moje oczekiwania, ale jednak bez odsłuchów to można kupować co najwyżej dyski twarde i żarówki do samochodu. 

Road To Nowhere

  • 1032 / 5867
  • Ekspert
12-01-2016, 11:11
Wypróbuj Dubiela HV-1 ,gra świetnie z Sennheiserami ale jeszcze lepiej z Beyerami pod ,które jest "strojony :-)

Lafroy

  • 28 / 2998
  • Użytkownik
12-01-2016, 11:58
Wielkie dzięki! Nawet nie wiedziałem o istnieniu tej firmy.

Widzę, że przez parę dni, względnie tygodni, będę szeroko otwierał oczy.

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
12-01-2016, 19:13
Założycielu wątku sprawdź PW

sandacz

  • 268 / 4318
  • Zaawansowany użytkownik
24-07-2016, 23:58
Nie chcąc zakładać nowego tematu i błądząc po zazębiających się kategoriach forum, napiszę tutaj. Miejsce po części się nadaje. Po części - bo chodzi o combo.

Aune S16.

Mam od niedawna (poprzednio Nostromo Wolf i Espressivo). Jestem bardzo zadowolony. Teraz wiem, że Espressivo było złym wyborem :-P  Chińczyk oddalił scenę, nadał całości lekkości. Akcent położony jest na aspekty przestrzenne i to szczególnie w wątku głębi. Czasem jest tak głęboko, że aż człowiek boi się wpaść. Ale mimo to wyciąga głowę jak tylko daleko może i wsmakowuje się w tę słuchawkową ułudę sceny. Poza tym piękne, takie mokre wysokie (mogłoby się wydawać, że przy T90 będzie ich za dużo, ale mi tam nigdy one nie przeszkadzały w tych słuchawkach). Szybkość też na plus podług Espressivo, które w porównaniu z Aune niekiedy mamrotało... Moim zdaniem, przy preferowaniu brzmienia jasnego, to znakomity wybór do rzeczonych 3 kzł. I dwie pieczenie na jednym kablu.
SunDutch

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
25-07-2016, 22:17
Nie chcąc zakładać nowego tematu i błądząc po zazębiających się kategoriach forum, napiszę tutaj. Miejsce po części się nadaje. Po części - bo chodzi o combo.

Aune S16.

Mam od niedawna (poprzednio Nostromo Wolf i Espressivo). Jestem bardzo zadowolony. Teraz wiem, że Espressivo było złym wyborem :-P  Chińczyk oddalił scenę, nadał całości lekkości. Akcent położony jest na aspekty przestrzenne i to szczególnie w wątku głębi. Czasem jest tak głęboko, że aż człowiek boi się wpaść. Ale mimo to wyciąga głowę jak tylko daleko może i wsmakowuje się w tę słuchawkową ułudę sceny. Poza tym piękne, takie mokre wysokie (mogłoby się wydawać, że przy T90 będzie ich za dużo, ale mi tam nigdy one nie przeszkadzały w tych słuchawkach). Szybkość też na plus podług Espressivo, które w porównaniu z Aune niekiedy mamrotało... Moim zdaniem, przy preferowaniu brzmienia jasnego, to znakomity wybór do rzeczonych 3 kzł. I dwie pieczenie na jednym kablu.
mam szansę pożyczyć go od znajomego na odsłuchy. A jak sam dac się spisuje w nim?