Audiohobby.pl

Słuchawki nauszne do TV 400zł +/-

zakuaudio88

  • 4 / 3030
  • Nowy użytkownik
06-01-2016, 13:11
Witam, szukam słuchawek nausznych które będą przeznaczone wyłącznie do oglądania dobrej jakości filmów na TV. W tej chwili używam Sennheiser HD201. Jakość dźwięku niestety nie powala a i do komfortu można mieć zastrzeżenia. Postanowiłem zakupić coś trochę lepszego i tu pojawił się problem. Ile osób na forum tyle różnych opinii. O obiektywnych, aktualnych testach i porównaniach też mogę zapomnieć tym bardziej, że niewiele pisze się o słuchawkach typowo pod TV. Nie mam pojęcia czy słuchawki przeznaczone do telewizora powinny być zamknięte, półotwarte czy otwarte. Zależy mi na fajnych efektach dźwiękowych podczas oglądania różnego rodzaju filmów. Nie jest istotne natomiast czy głos w słuchawkach będzie słyszalny na zewnątrz tak samo jak nie muszą być jakoś szczególnie dobrze zamknięte ponieważ w domu mam cicho. Tutaj pojawia się kolejny dylemat. Bezprzewodowe czy na kablu. Mam świadomość, że słuchawki przewodowe w tym samym przedziale cenowym zawsze będą lepsze od tych bez kabla tylko zastanawiam się jak duża będzie różnica. Czy warto kosztem wygody rezygnować z kabla ? Po wielu godzinach poszukiwań wybrałem kilka modeli które szczególnie mnie zainteresowały. Przedział cenowy jest dość duży i wciąż nie wiem czy warto inwestować w coś prawie 2x droższego biorąc pod uwagę, że daleko mi do audiofila a źródło dzwięku jakim jest TV też nie powala. Bardzo proszę o pomoc w wyborze i ewentualnie jakieś propozycje. Może ktoś używa któregoś z poniższych modeli i podzieli się ze mną swoimi spostrzeżeniami ? Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam.

1)AKG K240
2)AKG K550
3)Pioneer SE-A1000
4)AKG k915
5)HD 65 TV Sennheiser
6)Sony MDR-RF855RK
7)PHILIPS SHD8600/10
8)JBL Synchros E50BT

dodam tylko, że byłem w kilku sklepach i niestety nigdzie nie było więcej niż 2 modeli żebym mógł je jakoś porównać a i "doradcy" mieli niewiele większe pojęcie w temacie niż ja.

Synthax

  • 2323 / 4110
  • Ekspert
06-01-2016, 13:30
AKG240 lub 550.

barthuss1

  • 198 / 4805
  • Aktywny użytkownik
06-01-2016, 13:52
Do takich celów ważny jest stosunek efektownej sceny/prezentacji i dobrej napędzalności. Za małe pieniądze zdecydowanie Takstar TS671, do tych celów nie osiągniesz poprawy i za 3 razy większe pieniądze.

Sekator

  • 447 / 3308
  • Zaawansowany użytkownik
06-01-2016, 14:05
Do takich celów ważny jest stosunek efektownej sceny/prezentacji i dobrej napędzalności. Za małe pieniądze zdecydowanie Takstar TS671, do tych celów nie osiągniesz poprawy i za 3 razy większe pieniądze.

Tylko, że one z byle czego za dobrze nie grają.

zakuaudio88

  • 4 / 3030
  • Nowy użytkownik
06-01-2016, 16:28
@Synthax Bezprzewodowe w ogóle nie wchodzą w grę ? Prawdę mówiąc tak obstawiałem, że najwięcej osób poleci te dwa modele. Sporo dobrych opinii w internecie natomiast trochę kosztują i zastanawiam się czy podwójna cena gwarantuje podwójna jakość
@barthuss1 dzięki za nową propozycje, niezła cena pozostaje mi trochę pogrzebać na ich temat w internecie
@Sekator myślisz, że na TV będzie aż tak kiepsko ?

walkman6

  • 333 / 5772
  • Zaawansowany użytkownik
06-01-2016, 18:27
AKG K550 i K240 raczej nie polecam. K550 z pewnością będą zbyt jasne i męczące. Wyciągną wszystkie "brudy" z telewizora. U mnie np. pojawia się cichy pisk podczas grania na Xbox (jedynie do tego czasami podłączam).
K240 to raczej równo grające słuchawki, kiedyś ich raz słuchałem i wydały mi się nudne.

Wydaje mi się, że oprócz tego, że powinny być mało wymagające względem wzmocnienia i źródła to powinny mieć raczej podbity bas i ciepłe brzmienie, tak żeby jak najlepiej maskować niedoskonałości źródła i sygnału.

Ze swojej strony proponuję zapoznać się z Takstar HD6000. Kabel tylko 1,2 m, ale w zestawie jest przedłużka. W sumie 4 albo 5 m. Słuchawki w miarę wygodne (jeżeli nie ma się przesadniej dużej głowy). Spokojnie mieszczą się w budżecie.

Pozostałych nie znam.

zjazd

  • 24 / 5515
  • Użytkownik
06-01-2016, 23:06
Coś z Superluxów, lub Takstara. Zaoszczędzisz sporo kasy i nerwów. Do telewizora brałbym Superluxy 681, one grają ze wszystkiego(banalne do napędzenia), mają dość długi kabel i konstrukcję pół-otwartą. Jedyna wada to ostra góra, ale to można eq zjechać, albo wykonać odpowiedniego moda.

zakuaudio88

  • 4 / 3030
  • Nowy użytkownik
07-01-2016, 18:08
Dziękuje Panowie za ciekawe propozycje i konkretne wypowiedzi. @walkman6 zdziwiłeś mnie nie polecając tych dwóch modeli AKG ale to fajnie bo gdzie nie wejdę to wychwalają te modele dlatego też mocno się nimi zainteresowałem. Miałem tylko wątpliwości czy to nie jest przerost formy nad treścią i zbędny wydatek. TV jako źródło chyba nie wykrzesa z nich 100% możliwości. Poczytam o Takstarach które poleciłeś W międzyczasie kolega z innego forum napisał cyt. "Przy takim budżecie (zakładam po modelach wylistowanych) znacznie lepiej będzie zainteresować się podłączeniem do TV zewnętrznego DACa w postaci np Fiio D03, żeby wyprowadzić sygnał sensownej jakości. To, co zaoferuje sam TV ani jakościowo, ani mocowo nie "zasłuży" na wiele więcej, niż obecne HD201. Do tego jakiś prosty amp za 100-200 zł. i dopiero można wybierać słuchawki" i nie ukrywam dało mi to do myślenia . @barthuss1 rzeczywiście nie ukrywam stosunek ceny do opłacalności jest dla mnie również bardzo ważny. @zjazd Jesteś kolejną osobą która pisze o Superluxach więc muszę się im poważnie przyjrzeć. Dzięki.

zakuaudio88

  • 4 / 3030
  • Nowy użytkownik
15-01-2016, 11:16
Witam, dokonałem zakupu po wcześniejszych testach.

Żeby rozwiać swoje wątpliwości zamówiłem Superlux HD 681 i HD 669 z zamiarem zwrotu jednej pary.

Sprawdziłem raz jeszcze AKG K550 ale tylko w sklepie podłączając do telefonu (LG G3) . Pomimo lepszej izolacji grały na poziomie HD 681. Na tej płaszczyźnie słabo sobie radzą natomiast HD 669. Wysokie dźwięki drażniły moje ucho. Zdecydowałem się na Superluxy ze względu na ich cenę. Za dwie pary zapłaciłem ~300zł podczas gdy cena K550 w Saturnie to 579zł. Moje spostrzeżenia na temat już tylko tych dwóch par od Superlux.

HD 681 - grają przyzwoicie bez względu na źródło i jakość odtwarzanego materiału. Zadowalająca jakość oglądając filmy przeciętnej jakości i słuchając zwykłych MP3. Bardzo dobre wrażenia przy odsłuchu FLAC i filmów blu-ray. Średnio z izolacją, natomiast duży plus za wygodę.

HD 669 - nie radzą sobie na telefonie i przy materiałach słabej jakości. Przy odsłuchu zarówno muzyki jak i filmów dobrej jakość jak najbardziej na tak. Ciężko mi powiedzieć w których słuchawkach będę oglądał właśnie dobrej jakości filmy. Zostawiam je ze względu na niską cenę.

Dodam tylko, że różnica w odsłuchu jeśli chodzi o materiały kiepskiej jakość, sygnału z NC+ a porządnym nagraniem jest ogromna (nie wiedziałem, że aż tak. Podczas oglądania na jednym z kanałow NC+ podpinałem na zmianę swoje stare Sennhaiser HD 201, Superlux HD 699 i Superlux HD 681. Różnicy wielkiej nie stwierdziłem. Jednak jakość materiału i potencjał źródła to podstawa do fajnego odsłuchu,

Pozdrawiam i dziękuję za udział w dyskusji.

gruesome

  • 778 / 5829
  • Ekspert
25-01-2016, 10:02
Mam Superluxy HD681 EVO MK2 i mogę potwierdzić, że to doskonałe słuchawki do telewizji i filmów. Grają przestrzennie nawet z lichego telewizora. Mają mocno podbity niski bas, co przy filmach akcji daje "subwooferowy" efekt. Wolę je do takich zastosowań od DT880 czy CAL!.

Nie są to jednak słuchawki audiofilskie. Przy lepszym źródle słychać, że grają sucho i bez wybrzmień (tak, jakby na scenie grały monofoniczne źródła dźwięku przykryte kocami). Z telewizorem tworzą jednak synergię ;).