Audiohobby.pl

Tuner FM/DAB+

Chaos

  • 844 / 4979
  • Ekspert
19-11-2015, 17:15
zastanawiam sie nad zakupem takiego tunera. wlasciwie to bardziej zalezy mi na FM niz na DABie. po prostu nie chce zostac za pare lat z niczym jak euro-biurokraci wylacza analog. nie zamierzam tez przeinwestowac wiec hi-end odpada. budzet do 1500zeta max i adekwatnie do mojego systemu audio (patrz w "o mnie"). co polecacie? jakie sa wasze doswiadczenia z DABem? mi na razie wpadly w oko: Onkyo T-4030, Yamaha T-D500 i Rotel RT-11 V2.

Chaos

  • 844 / 4979
  • Ekspert
06-12-2015, 14:21
dziekuje wszystkim za liczne porady i burzliwa dyskusje.

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
06-12-2015, 14:28
he he   sekunde musze ogarnac temat

he he

nano

  • 9079 / 4979
  • Ekspert
06-12-2015, 14:30
a tak na serio
DAB

to  moim zdaniem  kompresja digitalna  czyli cos w rodzaju  mp3
jesli mam racje   

nie lubie DAB  .-)

daltego  ja nie pomoge
poczekajmy moze ktos sie odezwie

w MIKOLAJA

Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
06-12-2015, 16:43
Masz rację by nie pchać się w zbyt kosztowne urządzenia. Muzykę w radio puszczają z mp3. Mam znajomego, który pracuje w jednej z regionalnych rozgłośni i jak mi powiedział, że płytki zakupione/otrzymane ripują do mp3 i z tych plików puszczają to mi opadły ręce.

Mi się podoba Onkyo. Zawsze robiło fajne tunery. Tylko cena w Q21[/i] mi się nie podoba. Jak zwykle dużo wyższa niż gdzie indziej. 1399 zł a 1199 zł to jest różnica .

Mi ręce Rumbi też kompletnie opadły. Doświadczenie życiowe podpowiada mi aby unikać świrów mających "odwalone" na jakimś punkcie.
Dlatego, tak jak obiecałem jakiś czas wcześniej, trafiasz do mojej bardzo krótkiej listy ignorowanych userów Audiohobby.

Chaos

  • 844 / 4979
  • Ekspert
06-12-2015, 23:51
no, nareszcie temat zaskoczyl...

ktos sluchal jakiegos klocka z +DAB? najbardziej podoba mi sie T-D500 Yamahy bo ma galke. tuner bez galy to nie tuner. gdyby nie to to pewnie Onkyo bylby moim typem. boje sie tylko o brzmienie. Yamaha wbrew swojej dewizie: "natural sound" lubi podbite skraje pasma i uproszczenia, przynajmniej w niskim budzecie. Onkyo potrafi czasem zaskoczyc wciagajacym dzwiekiem za smieszne pieniadze (np.: C-S5VL + A-5VL). tyle tylko ze nigdy nie sluchalem tunerow tych producentow a z Rotelem to juz w ogole mialem ograniczony kontakt. mam suchy wzmacniacz i kolumny z podbita srednica. kable robia przestrzen, mniej detal. na tunerze glownie bede sluchal klasyki i folku z dwojki.

Chaos

  • 844 / 4979
  • Ekspert
08-12-2015, 23:39
>
I tak to są tunery z syntezą więc "gałę" można sobie odpuścić, a Onkyo zawsze robiło fajne tunery (tzn. przyzwoicie brzmiące). Radiowej dwójki idzie posłuchać przez internet :
http://www.polskieradio.pl/Player?id=-2

gala daje klimat.

>Skoro masz ograniczone fundusze a oni dają ograniczoną jakość (empeczy), to wydaj te pieniążki co masz na inne, mniej destruktywne hobby.

no wlasnie wydaje kupujac tuner. mial byc gramofon ale nie moge sie zdecydowac i pomyslalem ze na pocieszenie sprawie sobie tuner.
pare lat temu sporo sluchalem dwojki na Denonie TU-1500AE i jakos nie wyczulem wtedy kompresji. moze wiec nie jest tak zle.

Chaos

  • 844 / 4979
  • Ekspert
13-12-2015, 21:53
jak myslicie, ktore rozwiazanie z wyjsciami antenowymi jest lepsze? jedno gniazdo do wszystkiego czy osobne?

Chaos

  • 844 / 4979
  • Ekspert
15-12-2015, 00:58
chodzi mi o rozdzielenie FM i DAB. wydaje mi sie ze dwie anteny daja wiecej mozliwosci ale moge sie mylic.

Chaos

  • 844 / 4979
  • Ekspert
15-01-2016, 00:23
od kilku tygodni bawie sie w domu Yamaha T-D500. mam juz drugi egzemplarz bo pierwszy byl uszkodzony. zupelnie nie dziala w nim pamiec i po kazdym wylaczeniu zasilania trzeba bylo go od nowa programowac. na poczatku myslalem ze ten model po prostu tak kiepsko ma ale okazalo sie ze to tylko moja sztuka sie tak zachowuje. wymienilem w sklepie na nasteny i tym razem wszystko jest ok.
jak na razie w samym modelu nie podoba mi sie jakosc przetwornika c/a w torze DAB-a. po podlaczeniu do zewnetrznego dac-a (Sony MDS-JB940), program cyfrowy dostaje kopa i jest juz prawie porownywalny z FM. prawie bo moim zdanie dobry FM jak np.: "dwojka" jest nie do pokonania. przerazajaco natomiast brzmia rozglosnie komercyjne, sama kompresja i podbicia. cale szczescie ze nie ma tam nic dla mnie.
nie znalazlem tez wskaznika jakosci sygnalu ale moze jeszcze nie wszystko doczytalem.