Audiohobby.pl

Philips SHP 1900 test recenzja opinie

fex

  • 26 / 3266
  • Użytkownik
04-12-2015, 11:20
Tak to wygląda z naszymi zachwytami :) Ja kupiłem SHP3000 za 39zł i za tyle też je sprzedałem jakiś czas później. HD201? To nie moja bajka, nawet patrząc na ich cenę.

Ja jeszcze parę miesięcy temu zachwycałem się HD681 i HD668B w porównaniu do DT990Pro, jednak przeszło mi z czasem na korzyść Beyerów :)

DT150 są świetne, dlatego, że wśród zamkniętych słuchawek nie ma za wiele dobrych pozycji i w sumie konkurują z droższym sprzętem. Niedawno je sprzedałem, bo skórkowe pady nie są dla mnie, nie lubię, jak się ucho poci. Jeśli chodzi o dźwięk niewiele mogę im zarzucić, ale idealne na pewno nie są.

aulait

  • 1377 / 5547
  • Ekspert
04-12-2015, 19:37
Ja jeszcze parę miesięcy temu zachwycałem się HD681 i HD668B w porównaniu do DT990Pro, jednak przeszło mi z czasem na korzyść Beyerów :)

DT150 są świetne, dlatego, że wśród zamkniętych słuchawek nie ma za wiele dobrych pozycji i w sumie konkurują z droższym sprzętem. Niedawno je sprzedałem, bo skórkowe pady nie są dla mnie, nie lubię, jak się ucho poci. Jeśli chodzi o dźwięk niewiele mogę im zarzucić, ale idealne na pewno nie są.

Ja gdzieś od tygodnia słucham przeważnie DT 990 PRO Limited na Espressivo, jakoś mi bardzo "wpadły w ucho" W sumie też rozważam sprzedaż DT 150, bo się "kurzą" :)
Z zamkniętych zamówiłem DT 770 Pro 32 Ohm.

Yotomeczek

  • Gość
03-12-2018, 11:33
Ciężko to widzę. Miałem je kiedyś, cieszę się, że już ich nie mam :)



Niestety tak jak pokazuje wykres - te słuchawki mają jakiś gigantyczny problem w wysokich rejestrach. Mam SHP 1900 - kupiłem z potrzeby chwili na wakacjach 2016. Według mnie grają mocno średnio. Basu jest nawet w miarę sporo - przy większych poziomach głośności aż całe słuchawki latają. Ale żeby był zróżnicowany to nie bardzo. Średnie takie sobie - to jest mało ekspresyjne granie, kompresja dynamiki jest nagminna - każde mocniejsze uderzenie perkusji jest tłamszone. Jest trochę jak granie z rury - niektóre gitary akustycznie brzmią bardziej jak brzęczenie. Wysokie tony grają jak w kolumnie trójdrożnej z zasłonką na głośniku wysokotonowym - wyraźnie spadają do czeluści niebytu. Mało akustyki zostaje z nagrań. Dużo lepiej zrównoważone są równie tanie PANASONIC RP-HT161 - też jednak nie polecam.
« Ostatnia zmiana: 03-12-2018, 11:34 wysłana przez Yotomeczek »