Audiohobby.pl

Konkurs Chopinowski - wybieramy faworyta, kto trafi dla tego nagroda

Max

  • 2204 / 5392
  • Ekspert
07-10-2015, 11:04
http://chopincompetition2015.com/news/17d1ace0-0627-47e3-ab40-0f2b7a61be63
:-))

Tak mi się owa solowa szopenistyka ślizga po powierzchni mojej wrażliwości, ale tylko w trakcie dojazdów samochodem do roboty ("Dwójka"). Nie mam na to ochoty, i niewiele mi z tego zostaje, zwłaszcza na wczesnych etapach.
Z racji wielkiego sentymentu do obu koncertów, zapewne sfokusuję się na konkurs w etapach końcowych.     

lukasiakoszust

  • 171 / 3195
  • Aktywny użytkownik
07-10-2015, 11:07

ten co teraz gra to nawet nawet :)
Ullman , kolejne znane muzyczne nazwisko, jakby zobowiązuje do pewnego poziomu :) Teraz Wang, a potem Wierciński.

wyglądasz mi 4m  na e-ksperta

rozróżniasz pianino od fortepianu ?  ;)
jeśli wpuścisz  do Polski 10 tyś Syryjcz

magus

  • 20990 / 5897
  • Ekspert
07-10-2015, 11:18
Dzień chiński dzisiaj - zobaczymy


p.s. tu wszyscy grają świetnie - chylę czoła i zazdroszczę szczerze (ale nie zawistnie) umiejętności

Odszedł 13.10.2016r.

lukasiakoszust

  • 171 / 3195
  • Aktywny użytkownik
07-10-2015, 11:20
ja wpadłem w depresję

pocieszam się, że niewielu z nich potrafi komponować

szkoda tylko, że nie ma za wiele idywidualności,

kogoś kto gra pięknie ale całkiem inaczej

Łotysz był inny ale kiedyś były większe osobliwości

nie ma kontrowersji jest nudno
jeśli wpuścisz  do Polski 10 tyś Syryjcz

magus

  • 20990 / 5897
  • Ekspert
07-10-2015, 11:35
tak jeszcze dla podsumowania dyskusji - pierwszy wpis kolegi w tym wątku:


A niektórzy chyba konkursy pomylili albo nie doczytali, że ma być chopinowsko :)



"jakbym był złośliwy, to bym powiedział ...."
ale nie jestem


Odszedł 13.10.2016r.

dong

  • 541 / 5864
  • Ekspert
07-10-2015, 11:56
Wczoraj grał też Rumun Sandaryn, uczeń Jacquesa Loussiera oidp czego specjalnie nie usłyszałem, z tego względu wczoraj odsłuchałem płytę z muzyką Chopena JL, ale daleko padło japko od japłoni, może nawet kwitnącej wiśni.
Cristian Ioan Sandrin, uczeń m.in. Jacquesa Rouviera, nie Loussiera. Nie zapadł w pamięć.

No i kolejne wielkie nazwisko muzyczne oprócz Szymanowskiego, Nikołajewa - Hamelin. Co o jego grze sądzicie? I want moar, yes, moar of that :)
Charles Richard-Hamelin. Jak dotąd - najlepszy, przynajmniej z tych, na których trafiałem.
To już dojrzały pianista - spokój, kultura, interpretacje przemyślane i w pełni kontrolowane. Prawdziwe ukojenie po kanonadzie lub niezborności co poniektórych uczestników.

Z Markiem-Andre wspólny ma wyłącznie człon nazwiska. Za to Tarasewicz-Nikołajew jest autentycznym wnukiem Tatiany.

MAG

  • 2393 / 5881
  • Ekspert
07-10-2015, 12:07
Wszystko ewoluuje, interpretacje również.Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale słyszę różnice w wykonaniach poszczególnych artystów, czy zawsze było tak w konkursie że można było dokonywać wyboru instrumentu(marki)?
Staram się słuchać a nie oglądać wykonawców daje to o wiele więcej satysfakcji.

4m

  • Gość
07-10-2015, 12:13
Wczoraj grał też Rumun Sandaryn, uczeń Jacquesa Loussiera oidp czego specjalnie nie usłyszałem, z tego względu wczoraj odsłuchałem płytę z muzyką Chopena JL, ale daleko padło japko od japłoni, może nawet kwitnącej wiśni.
Cristian Ioan Sandrin, uczeń m.in. Jacquesa Rouviera, nie Loussiera. Nie zapadł w pamięć.
Racja - Rouviera, tak to jest, gdy się słucha z kuchni na drugim końcu mieszkania komentarzy ekspertów w przerwie przesłuchań :) Dobra, Wierciński teraz.

4m

  • Gość
07-10-2015, 12:46
No i niestety Wierciński to wzloty i upadki. Mam nadzieję, że żyry przymknie lekko na to oko i przepuści go dalej.

4m

  • Gość
07-10-2015, 12:59
Tak magus, w nokturnach masz tyle zabawowości, że aż boki zrywać :D

p.s. myślałem, że to oczywiste, ale napiszę expressis verbis: kiedy czytasz "zabawowość" możesz podłożyć zamiast różne wyrazy blisko znaczne, jak humor, żart, radość, a nawet tylko pogodność - zależnie od konkretnego fragmentu i twojego własnego odbioru

Zabawowość, pogodność, wręcz słoneczność nokturnu... :)

4m, sorry, że wszedłem na twój teren
powinienem był się domyślić, że zapraszając innych do dzielenia się wrażeniami w rzeczywistości szukasz pretekstu do nawalanki

A to już Twoja interpretacja, torpedierze ;) Zresztą nieważne, pis & law, magus :)

magus

  • 20990 / 5897
  • Ekspert
07-10-2015, 13:07
Tak magus, w nokturnach masz tyle zabawowości, że aż boki zrywać :D

p.s. myślałem, że to oczywiste, ale napiszę expressis verbis: kiedy czytasz "zabawowość" możesz podłożyć zamiast różne wyrazy blisko znaczne, jak humor, żart, radość, a nawet tylko pogodność - zależnie od konkretnego fragmentu i twojego własnego odbioru

Zabawowość, pogodność, wręcz słoneczność nokturnu... :)



ty 4m jesteś w stanie przeczytać coś dłuższego niż nagłówek w Wyborczej?

skup się teraz (specjalnie dla ciebie - wytłuszczonym drukiem) - ciąg dalszy powyższego tekstu, który Wybiórczo zacytowałeś:



podobnie jak od pianisty oczekuje się inteligencji, żeby wiedział w jakim utworze, a nawet w jakim jego fragmencie  należy zastosować dany środek wyrazu, tak samo od czytających komentarz oczekuje się inteligencji, żeby załapał, jakiego utworu, a nawet jego fragmentu on dotyczy




pis & law, magus :)


make music, not POlitics

« Ostatnia zmiana: 07-10-2015, 13:12 wysłana przez magus »
Odszedł 13.10.2016r.

lukasiakoszust

  • 171 / 3195
  • Aktywny użytkownik
07-10-2015, 14:02
panowie tylko merytoryczne komentarze bo zablokuje
jeśli wpuścisz  do Polski 10 tyś Syryjcz

4m

  • Gość
07-10-2015, 14:39
ja wpadłem w depresję
pocieszam się, że niewielu z nich potrafi komponować
szkoda tylko, że nie ma za wiele idywidualności,
kogoś kto gra pięknie ale całkiem inaczej
Łotysz był inny ale kiedyś były większe osobliwości
nie ma kontrowersji jest nudno
Nasłuchasz się różnych takich i grać się odechciewa...  Tak jak np. tego 16-latka, Tony Yang. To jednak szybko przechodzi, zazwyczaj tego samego lub następnego dnia wieczorem. I etap to nie Hiczkok, że zaczyna się od morderstwa, a potem jest trzęsienie ziemi ;) Polecam wejść na stronę www konkursu, rzucić wzrokiem na twarze uczestników. Nie powinno być większego kłopotu z wskazaniem tych, które najbardziej wbiły się w pamięć. Dylematy i dramaty zaczną się w III etapie :) A potem będzie jak u Hiczkoka.

Po drugim etapie wypisujemy swoich faworytów, ok? :)

lukasiakoszust

  • 171 / 3195
  • Aktywny użytkownik
07-10-2015, 16:34
no raczej po drugim etapie ... trochę  ich za dużo

to będzie jak totolotek

poziom bardzo wysoki i do tego wyrównany

nie ma murowanego faworyta tak jak to było 10 lat temu z Ble-chaczem

właczam właśnie  kulture a tu  Miś

dla tego kto dobrze wytypuje

uścisk mojej ręki i możliwość zjedzenia kolacji w Restauracja Belweder na koszt zwyciężcy



konkurs transmitowany na żywo na youtube, a tego jeszcze nie było, to niespodzianka ....

« Ostatnia zmiana: 07-10-2015, 17:07 wysłana przez lukasiakoszust »
jeśli wpuścisz  do Polski 10 tyś Syryjcz

lukasiakoszust

  • 171 / 3195
  • Aktywny użytkownik
07-10-2015, 19:16
zagrał wybitny chińczyk a wy nic
jeśli wpuścisz  do Polski 10 tyś Syryjcz