Audiohobby.pl

Wybór mini wieży SC-AKX200E czy FX25.

Danilo

  • 7 / 3130
  • Nowy użytkownik
02-09-2015, 17:38
Mam problem z wyborem mini wieży dla dziecka - czy wybrać Philips FX25 czy Panasonic SC-AKX200E.
Możecie doradzić co wybrać?

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
04-09-2015, 07:06
Na te które podałeś ciężko nawet patrzeć bez bólu. Czemu chcesz skrzywdzić dziecko?

Danilo

  • 7 / 3130
  • Nowy użytkownik
04-09-2015, 19:08
Co przez to rozumiesz? Yamaha którą proponowałeś została odrzucona - nie podoba się dziecku tak samo jak Yamaha Pianocraft MCR-332, Sony MHCEC619iP czy Samsung MX-J630.

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
05-09-2015, 14:20
Co przez to rozumiesz? Yamaha którą proponowałeś została odrzucona - nie podoba się dziecku tak samo jak Yamaha Pianocraft MCR-332, Sony MHCEC619iP czy Samsung MX-J630.

Jeżeli jednym z głównych kryteriów wyboru jest "wartość postrzegana" to może łatwiej zapytać dziecka, która wieża najbardziej mu się podoba.

Danilo

  • 7 / 3130
  • Nowy użytkownik
06-09-2015, 20:35
Gustaw - kryteriów jest kilka, a jednym z nich jest decyzja dziecka o tym czy "może być" czy "odpada". Oczywiście mini wieże oglądamy razem, więc mogłem już napisać, które modele odpadły, czyli które nie przypadły dziecku do gustu. Oglądaliśmy też Denona M-39, ale nie chcę wydawać dla kilkulatki na audio więcej niż założyłem.

Rumburak - jeśli nie zamierzasz nic wnosić do tematu, to nie rób przynajmniej OT.

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
06-09-2015, 22:30
Oglądaliśmy też Denona M-39, ale nie chcę wydawać dla kilkulatki na audio więcej niż założyłem.

Bez urazy ale proponuję nie straszyć dziecka (i na dodatek dziewczynki) wzornictwem w stylu Darth Vader/Alien 8/Terminator/Mike Tyson  ;-)

Może to się spodoba
PIONEER X-CM31-N

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
07-09-2015, 00:06
dla kilkulatki
Aaaaaaaaaaaaaaaaa .

Gustaw nie wie, że nad kolor limonkowy dziewczynki przekładają różowy :)


Gustaw dobrze wie, że dziewczynki lubią różowy.
Wie również to, że niestety niektóre z tego nigdy nie wyrastają i stąd ta profilaktyka.

asmagus

  • 4439 / 5413
  • Ekspert
07-09-2015, 08:46
Ja może inaczej niż koledzy oceniam temat. Mam córki poniżej 10 lat.
Słuchają muzyki, szczególnie starsza ale nigdy w jednym miejscu. Nie ma więc problemu ustawienia kolumn bowiem musiałyby za dziewczynami "latać". Wyjścia są więc dwa z mojego punktu widzenia. Słuchawki (ale to wiadomo, z umiarem i cicho w tym wieku) i taki sprzęt grający, który łatwiej przenieść niż wieżę. Starsza córka (niecałe 9 lat) używa niezłego boomboxa (dla młodszej też jest) i to rozwiązanie się u mnie sprawdza. Nie udaje poważnego sprzętu audio, łatwe w obsłudze i gdy chce może sobie przestawiać.

Ponoć (nie słyszałem) Sharp GX-M10 jest niezły:


Ja od 20 lat mam coś takiego JVC (pierwsza wersja, waży więcej niż można by się spodziewać bo kilkanaście kilogramów) i obsłużyło wiele dziwnych zdarzeń, gra z baterii również. Niby śmieszna rzecz i daleko temu od naszych głównych zestawów ale myślę, że można iść w tym kierunku. Oczywiście nowe wersje mają doki cyfrowe zamiast kaset :-)


Danilo

  • 7 / 3130
  • Nowy użytkownik
07-09-2015, 20:22
Moja latorośl wyrosła z różowego koloru:) Kiedyś wszystko musiało być w różu, a teraz woli fiolet lub zieleń ;P

asmagus, tego typu audio braliśmy pod uwagę na samym początku. W sumie temat wymiany obecnego odtwarzacza Manta zaczął się od obejrzenia AEG SR 4360 BT. Niewątpliwą zaletą jest mobilność. W trakcie przekopywania się przez informacje zawarte w Internecie i wielu negatywnych opinii na temat boomboxów pojawił się temat mini wieży. Najpierw LG CM4330, później Panasonic SC-AKX18 i inne modele w cenie do 600zł. Później budżet nieco się zwiększył po przeczytaniu kolejnych postów i komentarzy. Już tak mam:) Kiedyś pojechałem kupić niewielka wieżę Technicsa, a wróciłem z dużą Onkyo i kompletem Paradigmów. W miarę czytania "rośnie apatyt". Dobrze, nie będę robił OT.

Wiele osób poleca Yamahę Pianocraft, ale nie zrobiła na nas aż takiego wrażenia. Nie jest zła, ale jakoś córce nie przypadła do gustu. Pozytywne wrażenie zrobił Philips FX25 (nie wiem jaki wpływ miały niebieskie światełka), Denon D-M39 oraz Panasonic SC-PMX70. Z modeli, których jeszcze nie widziałem "na żywo" i nie słyszałem to Panasonic SC-AKX200E oraz TEAC TC-X350i. Te dwa modele bardzo mnie ciekawią. Jeżeli ktoś mógłby porównać te 5 modeli (FX25, D-M39, SC-PMX70, SC-AKX200E, TC-X350i) to byłbym bardzo wdzięczny. Jeśli nie porównanie, to może uporządkowanie od najbardziej do najmniej polecanej?

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
10-09-2015, 19:21
Ja bym wziął coś w drewnie.

Po co młodemu człowiekowi wypaczać gust chińskim skrzypiącym plastikiem.

http://tivoli-radios.com

Danilo

  • 7 / 3130
  • Nowy użytkownik
11-09-2015, 17:18
Wybór padł na Panasonic SC-PMX70 w wersji z DAB+. Mam tylko pytanie o DAB, bo pojawiły się pewne wątpliwości. Cytuję rozmowę:

KLIENT:
Cytuj
Może dział produktów RTV waszej firmy powinien a priori podawać informacje o spełnianiu wymagań specyficznych dla rynku polskiego? Klienci byliby wam na pewno wdzięczni! A na rynku są już odbiorniki DAB+, które te warunki spełniają...

SKLEP:
Cytuj
TechniSat jest dostosowane do wyświetlania polskiej czcionki fabrycznie lub po aktualizacji (modele bez portu USB i złącza LAN lub WiFi nie będą miały możliwości zmiany i dostosowania) Marki które nie wyświetlaja polskiej czcionki - Zastępują polski znak anglojęzycznym: Denon 2/2
Cytuj
Witam, na dzień dzisiejszy nie ma sprecyzowanych wymagań co do DAB+. Docelowo różnie wygląda to u różnych producentów (zastąpienie polskiego znaku „#” zastąpienie polskiego znaku anglojęzycznym, odpowiednia formacja znaku polskiego) Marki obsługujące tablice polskich czcionek: Yamaha (zweryfikowane na programach PR3 i PR4) 1/2

Jeszcze to ...

KLIENT:
Cytuj
Czy użyty w tej wierzy standard DAB+ obsługuje w pełni specyficzne polskie litery (z ogonkami)?

SKLEP:
Cytuj
Witam, wieża nie obsługuje polskich znaków.

KLIENT:
Cytuj
To dlaczego - wbrew oficjalnemu stanowisku KRRiT na temat minimalnych wymagań na odbiorniki DAB+ sprowadzane do Polski - importuje się takie wieże (BTW: palce były szybsze niż głowa i dałem ciała z tym błędem ortograficznym, wstyd...) i klienci nawet nie wiedzą, że kupują w pewnym sensie niepełnosprawny produkt?

O co tutaj chodzi? Jakie wymagania odbiornika? Czy DAB nie będzie działało w Polsce? Nie będzie polskich znaków? Ktoś może mi to wyjaśnić?

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
17-09-2015, 10:23
Wybór padł na Panasonic SC-PMX70 w wersji z DAB+. Mam tylko pytanie o DAB, bo pojawiły się pewne wątpliwości. Cytuję rozmowę:

KLIENT:
Cytuj
Może dział produktów RTV waszej firmy powinien a priori podawać informacje o spełnianiu wymagań specyficznych dla rynku polskiego? Klienci byliby wam na pewno wdzięczni! A na rynku są już odbiorniki DAB+, które te warunki spełniają...

SKLEP:
Cytuj
TechniSat jest dostosowane do wyświetlania polskiej czcionki fabrycznie lub po aktualizacji (modele bez portu USB i złącza LAN lub WiFi nie będą miały możliwości zmiany i dostosowania) Marki które nie wyświetlaja polskiej czcionki - Zastępują polski znak anglojęzycznym: Denon 2/2
Cytuj
Witam, na dzień dzisiejszy nie ma sprecyzowanych wymagań co do DAB+. Docelowo różnie wygląda to u różnych producentów (zastąpienie polskiego znaku „#” zastąpienie polskiego znaku anglojęzycznym, odpowiednia formacja znaku polskiego) Marki obsługujące tablice polskich czcionek: Yamaha (zweryfikowane na programach PR3 i PR4) 1/2

Jeszcze to ...

KLIENT:
Cytuj
Czy użyty w tej wierzy standard DAB+ obsługuje w pełni specyficzne polskie litery (z ogonkami)?

SKLEP:
Cytuj
Witam, wieża nie obsługuje polskich znaków.

KLIENT:
Cytuj
To dlaczego - wbrew oficjalnemu stanowisku KRRiT na temat minimalnych wymagań na odbiorniki DAB+ sprowadzane do Polski - importuje się takie wieże (BTW: palce były szybsze niż głowa i dałem ciała z tym błędem ortograficznym, wstyd...) i klienci nawet nie wiedzą, że kupują w pewnym sensie niepełnosprawny produkt?

O co tutaj chodzi? Jakie wymagania odbiornika? Czy DAB nie będzie działało w Polsce? Nie będzie polskich znaków? Ktoś może mi to wyjaśnić?

Zanim DAB w Polsce stanie się popularne to ta dzisiaj kupiona wieża będzie dawno z wysypiska machać ogonkami z polskich liter. Masz zamiar czytać to radio czy je słuchać ? :-)