Audiohobby.pl

Nowy CD

  • Gość
10-03-2008, 16:43
Pytanie nr 1:
Czy ktoś w 3.mieście wykonuje taki rzeczy; jestem totalnie anty-elektroniczny i nie mam żadnych szans na własnoręczne prace; jaki może być szacunkowy koszt takich modyfikacji?

Pytanie nr 2:
Czy jest prawdą opinia, którą usłyszałem, iż inwestowanie w tak stary odtwarzacz nie ma najmniejszego  sensu, gdyż procesowi starzenia uległy wszystkie istotne elementy i nic się już z tego CD'ka nie wyciśnie (mam nadzieję, że nie jest to prawda)?

  • Gość
10-03-2008, 17:49
sam bym takiego DACa posłuchał :-)

Bruce

  • 559 / 5864
  • Ekspert
10-03-2008, 18:30
>> donic, 2008-03-10 16:43:11
>procesowi starzenia uległy wszystkie istotne elementy

jedyne co mogło się zużyć to laser... kosztuje 45-50 zł i co fajniejsze nie wymaga nawet lutowania, każdy może to zrobić. Ale o tym że się laser zużył dowiesz się jak przestanie czytać płyty. Teoretycznie mogą się zestażeć elektrolity... ale z doświadczenia wiadomo, że w praktyce nie jest to problem.

________
mniam...

  • Gość
10-03-2008, 18:41
Próbując dalej wniknąć, czy jest sens wymieniać/modyfikować - poza układami elektronicznymi - również elementy typu:
a) wymiana gniazd RCA na złocone,
b) instalacja gniazda sieciowego EIC plus "dobry" kabel sieciowy,
c) inne ?

Dodatkowo, jeżeli ktoś potrafi mi podpowiedzieć:
a) kto w 3.mieście może dokonać modyfikacji "układów elektronicznych" lub
b) gdzie znaleźć w sieci informacje o takich modyfikacjach, gdyż by może mój brat znalazłby czas na to ale musiałbym Mu precyzyjnie i jednoznacznie opisać co ma być wymienione i na co (brat jest elektronikiem ale pewnie nie będzie chciał wnikać i szukać po sieci takich informacji).

zoltar7

  • 1309 / 5868
  • Ekspert
10-03-2008, 21:14
Szczerze mówiąc nie widzę potrzeby instalacji gniazda EIC, ale da się to zrobić, instalacja gniazd złoconych gniazd RCA w tym modelu jest właściwie trudna do wykonania i bez sensu. Informacje w sieci o modyfikacjach można pewnie znaleźć na audiostereo... to bardzo popularny model do tuningu.

zoltar7

  • 1309 / 5868
  • Ekspert
10-03-2008, 21:15
Odpowiadasz na wpis
>> alfred, 2008-03-10 17:49:30
sam bym takiego DACa posłuchał :-)

To znaczy jakiego?

  • Gość
11-03-2008, 15:16
"... nowy czy stary CD ..."

Czułem, że tak się skończy, a mianowicie poza używanym Marantzem Cd-53 z allegro (który nota bene do mnie dopiero dojedzie),  przed chwilą kupiłem również nową Jolidę JD 100A. Tak więc będę miał szansę przetestować " ... nowy czy stary ..." i mam jednak nadzieję, że wygra nowy, bo inaczej szkoda tych pieniędzy.