Audiohobby.pl

Słuchawki do 150-170zł. Głównie do rapu/hip hopu. Dac-i Fiio E10k.

czlowiekduch

  • 3 / 3253
  • Nowy użytkownik
21-05-2015, 12:00
Witam.
To mój pierwszy post na forum, także jeżeli pomyliłem działy proszę o przeniesienie:)
Poszukuję słuchawek głównie do rapu/hip hopu. Gram również w gry i oglądam filmy. Fajnie jakby słuchawki były zamknięte, ale w ostateczności półotwarte też być mogą.
Ostatnio kupiłem polecane superluxy hd681 evo mk2-niestety było w nich zbyt dużo basu, który był na 1 planie zamiast wokalu-który w tym gatunku muzycznym jest najbardziej istotny.

Do przeznaczenia na słuchaweczki mam 150-170zł, ale fajnie jakby były ciut tańsze.

Poszukuję słuchawek z dobrym basem-ale nie za mocnym oraz bardzo dobrą średnicą.
Posiadam DAC-i FIIO E10K-który gra ciepło lekko basowo-także musi się zgrać ze słuchawkami.

Co polecacie w tej cenie?
Pozdrawiam serdecznie!
Patrzyłem trochę i w tej cenie można dostać
Superluxy hd669, hd661
Takstary hd2000-i jakieś drozsze modele.
Sam nie wiem.

Karol

  • 2007 / 4313
  • Ekspert
21-05-2015, 14:08
Witaj @człowiekuduchu! :)
Moim zdaniem, poza wymienionymi, możesz też przyjrzeć się słuchawkom firmy Kruger&Matz.
Większość modeli spełnia wymagania cenowe a reszta jest dosyć blisko.
Są dobrze wykonane a i wyglądu też nie ma, co się czepiać.
Kruger&Matz ma dosyć szeroką ofertę słuchawek otwartych i zamkniętych. Jest, w czym wybierać.
Niemniej nie radziłby kupować Krugerów bez odsłuchu. Wszystko zależy od tego, co kto słyszy i co kto lubi.
Dla mojego znajomego model Kruger&Matz KM0880EB grał dobrze, a mnie brakowało góry.
« Ostatnia zmiana: 21-05-2015, 14:28 wysłana przez Karol »

Synthax

  • 2323 / 4102
  • Ekspert
21-05-2015, 15:36
Witam.
To mój pierwszy post na forum, także jeżeli pomyliłem działy proszę o przeniesienie:)
Poszukuję słuchawek głównie do rapu/hip hopu. Gram również w gry i oglądam filmy. Fajnie jakby słuchawki były zamknięte, ale w ostateczności półotwarte też być mogą.
Ostatnio kupiłem polecane superluxy hd681 evo mk2-niestety było w nich zbyt dużo basu, który był na 1 planie zamiast wokalu-który w tym gatunku muzycznym jest najbardziej istotny.

Do przeznaczenia na słuchaweczki mam 150-170zł, ale fajnie jakby były ciut tańsze.

Poszukuję słuchawek z dobrym basem-ale nie za mocnym oraz bardzo dobrą średnicą.
Posiadam DAC-i FIIO E10K-który gra ciepło lekko basowo-także musi się zgrać ze słuchawkami.

Co polecacie w tej cenie?
Pozdrawiam serdecznie!
Patrzyłem trochę i w tej cenie można dostać
Superluxy hd669, hd661
Takstary hd2000-i jakieś drozsze modele.
Sam nie wiem.
Nie wiem czy nie lepiej wybrać coś od znanych producentów. Wszystkie chińskie modele szybciej się starzeję, mają gorsze plastiki, gąbki itd... Może lepiej poszukać czegoś u Sennheisera? Pamiętam przygodę z Superluxami HD330 i choć przypominały DT770 Beyerdynamica to były o rozmiar mniejsze :) Dodatkowo okablowanie jest znacznie słabszej jakości.

czlowiekduch

  • 3 / 3253
  • Nowy użytkownik
21-05-2015, 17:52
Superluxy o ile mi wiadomo to dobre słuchawki.

Polecacie jakieś konkretne modele?

Karol

  • 2007 / 4313
  • Ekspert
21-05-2015, 19:32
Z zamkniętych możesz posłuchać Superlux HD662.
Pamiętam, że nawet z dziurki komputera grały całkiem dobrze.
Jeżeli chodzi o półotwarte, to może będzie pomocne, to co jest w wątku o HD-330, http://audiohobby.pl/topic/10/7003/9.
« Ostatnia zmiana: 21-05-2015, 19:58 wysłana przez Karol »

Cypis

  • 2479 / 5022
  • Ekspert
22-05-2015, 11:00
No i jeszcze Superlux HD-660

Góra i środek identyczny do HD-330 ale za to ciut więcej w niższych rejestrach. Bardzo fajne.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

czlowiekduch

  • 3 / 3253
  • Nowy użytkownik
22-05-2015, 12:11
Dziś miałem na uszach superluxy hd681 zwykłe podłączone do moje fiio e10k.

Co ciekawe podobno te słuchawki mają dużo basu a dla mnie było go za mało nawet po włączeniu bas boost w fiio.
Przepaść jeżeli chodzi o bas między 681 a 681 evo jest ogromna!
Niestety te superluxy 681 grały zbyt ostro ''górą'' także odpadają.

walkman6

  • 333 / 5764
  • Zaawansowany użytkownik
25-05-2015, 10:21
Cytuj
Takstary hd2000-i jakieś drozsze modele.
Sam nie wiem.

Z wymienionych w pierwszym poście słuchawek słyszałem tylko HD2000 i powiem, że jestem oczarowany tymi słuchawkami. Z Takstarów mam HD6000, które moim zdaniem grają gorzej od HD2000. HD2000 są znacznie bardziej równe i mają moim zdaniem lepszą przestrzeń (lokalizację). HD2000 dla mnie grają również lepiej od CAL!.

Niestety poważną wadą HD2000 jest jakość użytych materiałów. Przede wszystkim pady, które są za małe, za płytkie i do tego wykonane z materiału naprawdę niskiej jakości. Na forum.mp3store ludzie piszą o zmianie padów na te od HM5. Jeżeli rozwiązuje to problem wygody, to są to z pewnością słuchawki godne polecenia.

Trzeba tylko pamiętać, że HD2000 są dosyć ciepłymi słuchawkami. Z tego co wiem to Fiio jest ciepłe. Jest ryzyko, że te sprzęty się nie polubią.

aulait

  • 1373 / 5543
  • Ekspert
25-05-2015, 11:19
Nie wiem czy nie lepiej wybrać coś od znanych producentów. Wszystkie chińskie modele szybciej się starzeję, mają gorsze plastiki, gąbki itd... Może lepiej poszukać czegoś u Sennheisera? Pamiętam przygodę z Superluxami HD330 i choć przypominały DT770 Beyerdynamica to były o rozmiar mniejsze :) Dodatkowo okablowanie jest znacznie słabszej jakości.
Ja mam akurat złe zdanie o firmie Sennheiser w aspekcie starzenia, awaryjności i kosztów z tym związanych. Wszystkie gąbki w znanych mi modelach Sennheisera tracą swoją pierwotną sztywność w tempie ekspresowym. Ceny nowych są znacznie wyższe niż o konkurencji. Do tego dochodzą pękające pałąki, kable, odpryskująca i ścierająca się farba, padające drivery. Nie mógłbym polecić produktów tej firmy jako trwałych i o niskich kosztach eksploatacji. Solidny Sennheiser był do końca lat osiemdziesiątych.