Audiohobby.pl

Wzmacniacz głośnikowy do Staxów i monitorów

Fatso

  • 290 / 4012
  • Zaawansowany użytkownik
14-05-2015, 11:09
No właśnie,
Potrzebny wzmacniacz:
1. Lampa o mocy minimum 40W@4Ohm
Lub
2. Tranzystor o mocy minimum 80W@Ohm
 
Wzmacniacz miałby zasilacz głośniki własnej konstrukcji (prawie bliźniaki Pylon Topaz Monitor) i LST do którego będą wpięte Staxiory.
 
Aktualnie w tej roli gra mi Onkyo SR-507 z autorskim analogiem, ale ma to kilka wad (ot choćby taką, że odpiąłem to od kina domowego i przykuty jestem do głośników telewizatora  :wacko:)
 
Nie mam jakoś ściśle określonego budżetu, ale oczywiście rozsądek mile widziany. Rozważam każdy sprzęt.
 
ps. Yamaha A520 grała trochę za płasko i zbyt skondensowanym dźwiękiem. Tonalnie było super.
ps2. Fajnie jakby obsługiwał 2 pary wyjść głośnikowych.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Karol

  • 2011 / 4321
  • Ekspert
16-05-2015, 02:09
@Fatso, a może coś takiego jak Rotel RA-1312.

Dane techniczne.
Moc wyjściowa: 80 W na kanał przy 8Ω (stereo)
Pasmo przenoszenia: 5 Hz do 50 kHz
Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,08%
Współczynnik tłumienia: 70
Impedancja głośników: 4Ω do 16Ω
Wymiary: 482 x 180 x 405mm
Waga: 17,5 kg

-Pawel-

  • 4724 / 5496
  • Ekspert
16-05-2015, 20:30
Fatso, jeśli chcesz poeksperymentować to polecam spróbować Marantza PM-45. Nie mam zielonego pojęcia jak zagra ze Staxami, ale znam go z kilku akcji rozruszania zestawów, które grać nie chciały :-) Ja mam PM-35 (znacznie łatwiejszy do zdobycia, ale jest już słabszy po jacku między innymi). Swego czasu słuchałem go z AKG K1000 z dużą satysfakcją.

Fatso

  • 290 / 4012
  • Zaawansowany użytkownik
16-05-2015, 21:15
Kurczaki, na Rotela funduszy chwilowo brak, ale ten Marantz jest za 450 plnów. Biore :)
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.