Audiohobby.pl

Jesteś tutaj nowy? Przedstaw się ;)

AUDIOTONE

  • 9396 / 5835
  • Ekspert
15-02-2024, 08:47
Cześć Tomek ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

huser

  • 6 / 68
  • Nowy użytkownik
21-02-2024, 22:46
Hej.
Hubert z tej strony.
Nie wiem co napisać, więc wspomnę tylko że aktualnie kompletnie się nie znam na sprzęcie audio, jest to spowodowane tym że jestem z roczniku 2008, czyli jak na tego typu forum to jestem  raczej jakimś wyjątkiem.
Na forum trafiłem przypadkiem wyszukując dzisiaj w internecie "jak sprawdzić typ taśmy w kasecie" odpowiedź już na nim znalazłem.
Aktualnie jestem na etapie szukania sobie pierwszego magnetofonu, do którego zresztą kupiłem już 2 kasety fabrycznie nagrane, na sam początek.
Ps. Wiem że lepiej zrobić "post scriptum",albo i oddzielną wypowiedź, zamiast dopisywać coś w środku zdania, po prostu według mnie lepiej wygląda coś dopisane w środku wypowiedzi niżli mieć na końcu każdej wypowiedzi "post scriptum"
« Ostatnia zmiana: 21-02-2024, 23:23 wysłana przez huser »
Słuchacz niemieckich i ruskich marszy

huser

  • 6 / 68
  • Nowy użytkownik
22-02-2024, 08:03
Wspomnę tylko jeszcze, że przez to że jestem z rocznika 2008 to nawet nie umiem włożyć kasety do magnetofonu, nie wspominając już nawet o jej wyciągnięciu
Słuchacz niemieckich i ruskich marszy

Hammer

  • 4685 / 2296
  • Ekspert
22-02-2024, 08:54
Witaj.
Załóż swój temat nowy o poszukiwaniu kaseciaka, wpisz co tam Ci się podoba i na co Cię stać, ale wiedz o tym że to jak ze starym autem.......zrobione na cacy i tak będzie stare .......
A jak kupisz złoma to roboty będzie sporo.
Poczytaj wyrywkowo  o kaseciakach, modelach coś tam i zobacz ile pracy trzeba w włożyć w odrestaurowanie.

huser

  • 6 / 68
  • Nowy użytkownik
22-02-2024, 09:55

Załóż swój temat nowy o poszukiwaniu kaseciaka,

Właśnie problem w tym że akurat do tego działu nie mam dostępu
Słuchacz niemieckich i ruskich marszy

Hammer

  • 4685 / 2296
  • Ekspert
22-02-2024, 11:31

AUDIOTONE

  • 9396 / 5835
  • Ekspert
22-02-2024, 18:42
Hej.
Hubert z tej strony.

Cześć Hubert.

Jak kolega napisał powyżej, zapraszam do działu z magnetofonami.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2240 / 1034
  • Ekspert
22-02-2024, 18:54
Wspomnę tylko jeszcze, że przez to że jestem z rocznika 2008 to nawet nie umiem włożyć kasety do magnetofonu, nie wspominając już nawet o jej wyciągnięciu

Witam Hubercie :)
  Nie nooo-  jesteś wyjątkowym przypadkiem.   Nie chodzi mi o umiejętność wkładania czy też wyciągania kasety do magnetofonu.   
Projektant tego nie brał pod uwagę i obowiązuje styl >rozpaczliwy<  żeby jak najmniej grzechotało-  sam obczaisz jak jest  :)  Instrukcji chyba nie ma-   albo ja nie wiem o tym.
 Czasami potem trzeba odpowiednio trzasnąć klapą żeby zaskoczyło hehehehe   
     Czy mógłbyś zdradzić co spowodowało że zainteresowałeś magnetofonami?  Przecież to prawie epoka jaskiniowa w sprzęcie dla twojego rocznika.   Niektórzy tutaj pamiętają początki hehehehe

huser

  • 6 / 68
  • Nowy użytkownik
22-02-2024, 19:03

Cytuj
Czy mógłbyś zdradzić co spowodowało że zainteresowałeś magnetofonami?  Przecież to prawie epoka jaskiniowa w sprzęcie dla twojego rocznika.   Niektórzy tutaj pamiętają początki hehehehe

Na początku zacząłem się interesować sprzętem starej unitry, a od tego daleko nie było by się zacząć interesować magnetofonami, gramofonami również
Słuchacz niemieckich i ruskich marszy

||Czesiek||

  • 1 / 57
  • Nowy użytkownik
03-03-2024, 20:05
Dzień dobry wieczór.
Czesiek z tej strony.

Jestem stałym bywalcem tego forum od lat - nie zarejestrowany czytałem ten czy tamten wątek. Teraz pchnęła mnie tutaj śmierć moich słuchawek, które wiernie służyły całe studia, a wcześniej od nowości przy domowym sprzęcie audio. Jestem na etapie szukania nowych, bo zastępcze, najtańsze nauszne Philipsy przy wielu utworach są koszmarne.
I tak grzebiąc po internetach znów tu trafiłem. To i stwierdziłem, że to już wreszcie czas dołączyć.

A tak ogólnie to dzień bez muzyki to słaby dzień ;)
« Ostatnia zmiana: 03-03-2024, 20:11 wysłana przez ||Czesiek|| »

AUDIOTONE

  • 9396 / 5835
  • Ekspert
03-03-2024, 21:43
Cześć Czesiek. ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

mwor87

  • 1 / 41
  • Nowy użytkownik
18-03-2024, 22:11
Witam wszystkich serdecznie.

Swoją przygodę audio zacząłem stosunkowo niedawno ale staram się pogłębiać wiedzę w zakresie możliwości. Aktualny set, z którego korzystam to:
Wzmacniacz Unitra PW9010
Odtwarzacz CD Fonica CDF 003
Tuner Silver SU7000
Magnetofon Pioneer CT660
I nieśmiertelne Altusy 110 :D
Z tą nieśmiertelnością to może trochę przestrzeliłem bo właśnie zaczęły dokonywać żywota. Są w rodzinie od nowości (1985r.), także mam do nich sentyment i postaram się osobiście je zregenerować (mam nadzieję, że przy pomocy forumowiczów). Lewy co chwilę się zatyka, jest to wada występująca praktycznie od początku. Prawy z kolei kompletnie stracił średnie i wysokie tony. Dodatkowo będę też poszukiwał porad co do przestrojenia magnetofonu, ponieważ walczę z nim już od jakiegoś czasu i zawsze występuje jakaś odchyłka. Pozdrawiam i miłego wieczoru

AUDIOTONE

  • 9396 / 5835
  • Ekspert
18-03-2024, 22:20
Cześć mwor87 ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pjasio253

  • 3 / 410
  • Nowy użytkownik
24-03-2024, 19:32
Witam wszystkich serdecznie.
Może nie udzielam się na forum zbytnio, ale wyznaję w życiu zasadę, że jak nie mam niczego sensownego do powiedzenia, to wolę siedzieć cicho z szacunku do czasu innych. Niemniej jednak wiele dobrego przeczytałem na tym forum i uznaję je za bardzo pomocne, a ludzi tu piszących za fajnych kozaków.
Osobiście najwięcej czasu i jako takiego doświadczenia zebrałem bawiąc się w budowanie/modowanie różnych DAC i stopni lampowych do nich.
Pozdrawiam i miłego wieczoru