Audiohobby.pl

Jesteś tutaj nowy? Przedstaw się ;)

Bagnet

  • 24 / 106
  • Użytkownik
14-01-2024, 00:19
Dobry wieczór,
Z tej strony Grzegorz, ale wszyscy i tak wołają na mnie Bagnet.

Aktualnie słucham muzyki na zestawie ze zamiennym wzmocnieniem:
Źródło - własny komputer pasywny (bez wiatraków) oparty o obudowę HD Plex, z liniowym zasilaniem HD Plex, super-regulatorem Mojo Audio dla karty USB, kartą Pink Faun USB Bridge. Dalej DAC Gustard A26 (bo ma natywne DSD i bardzo dobrze brzmi).
Wzmocnienie - Circle Labs P300 i M200, końcówka mocy zamieniam na 2 monobloki GM70 (każdy po 40 kilo), prawdopodobnie najlepiej zrobione i z najlepszymi częściami na świecie (wiem, to nieskromne, ale to fakt).
Kolumny - AkustyK RR22.8 zmodyfikowane (2-drożne z 3 głośnikami i 3 komorami).
Kabelki - Furutech DPS, DSS, Shunyata, Audio Note.

Zarejestrowałem się ponieważ jest tu ogłoszenie o przedwzmacniaczu, który mnie interesuje. Ale kto wie, może będzie więcej powodów do uczestniczenia w forum.

AUDIOTONE

  • 9396 / 5835
  • Ekspert
14-01-2024, 00:22
Cześć Grzegorzu, witaj na forum ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Bagnet

  • 24 / 106
  • Użytkownik
14-01-2024, 00:23
Jeszcze jakby ktoś mi wytłumaczył, dlaczego widzę wątki sprzedażowe, gdy nie mam konta na tym forum, a jak mam konto, to nie widzę tych wątków, to będę bardzo wdzięczny... :)

Bagnet

  • 24 / 106
  • Użytkownik
14-01-2024, 00:23
Cześć Grzegorzu, witaj na forum ;-)

Cześć!

AUDIOTONE

  • 9396 / 5835
  • Ekspert
14-01-2024, 00:25
Jeszcze jakby ktoś mi wytłumaczył, dlaczego widzę wątki sprzedażowe, gdy nie mam konta na tym forum, a jak mam konto, to nie widzę tych wątków, to będę bardzo wdzięczny... :)

Powinno być na odwrót ;-)
Na pewno Gustaw (Admin) się tym zajmie.  ;-) Dziękuję za info.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Bagnet

  • 24 / 106
  • Użytkownik
21-01-2024, 17:44
Jeszcze jakby ktoś mi wytłumaczył, dlaczego widzę wątki sprzedażowe, gdy nie mam konta na tym forum, a jak mam konto, to nie widzę tych wątków, to będę bardzo wdzięczny... :)

Powinno być na odwrót ;-)
Na pewno Gustaw (Admin) się tym zajmie.  ;-) Dziękuję za info.

Możesz coś pomóc? Nadal nie mam dostępu do tego działu.

AUDIOTONE

  • 9396 / 5835
  • Ekspert
21-01-2024, 19:31
Z tego co pamiętam to dział z ogłoszeniami był chyba od 50 postów... ponieważ było jakiś czas temu sporo problemów. I administrator forum zmienił zasady. Możesz napisać do Gustawa to On Ci wyjaśni co i jak.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Gustaw

  • 3856 / 3318
  • Administrator
21-01-2024, 20:59
Jeszcze jakby ktoś mi wytłumaczył, dlaczego widzę wątki sprzedażowe, gdy nie mam konta na tym forum, a jak mam konto, to nie widzę tych wątków, to będę bardzo wdzięczny... :)

Powinno być na odwrót ;-)
Na pewno Gustaw (Admin) się tym zajmie.  ;-) Dziękuję za info.

Możesz coś pomóc? Nadal nie mam dostępu do tego działu.

Cześć Bagnet,
Niestety zmiana ustawień forum, wg tych logicznych przesłanek, nie jest taką prostą sprawą.
Wszystko co jest potrzebne do kontaktu ze sprzedającym widzisz przed zalogowaniem więc chyba tragedii nie ma. Spróbuję jednak poszperać w ustawieniach aby dział sprzedam/kupię był widoczny po zalogowaniu się dla nowych userów.
« Ostatnia zmiana: 21-01-2024, 21:15 wysłana przez Gustaw »

Bagnet

  • 24 / 106
  • Użytkownik
21-01-2024, 22:58
Jeszcze jakby ktoś mi wytłumaczył, dlaczego widzę wątki sprzedażowe, gdy nie mam konta na tym forum, a jak mam konto, to nie widzę tych wątków, to będę bardzo wdzięczny... :)

Powinno być na odwrót ;-)
Na pewno Gustaw (Admin) się tym zajmie.  ;-) Dziękuję za info.

Możesz coś pomóc? Nadal nie mam dostępu do tego działu.

Cześć Bagnet,
Niestety zmiana ustawień forum, wg tych logicznych przesłanek, nie jest taką prostą sprawą.
Wszystko co jest potrzebne do kontaktu ze sprzedającym widzisz przed zalogowaniem więc chyba tragedii nie ma. Spróbuję jednak poszperać w ustawieniach aby dział sprzedam/kupię był widoczny po zalogowaniu się dla nowych userów.

Dzięki za info!

Tonny

  • 47 / 103
  • Użytkownik
03-02-2024, 13:52
Witam wszystkich forumowiczów,
Jestem tutaj nowy. Kiedyś przypadkiem trafiłem na WASZE FORUM poszukując informacji na temat sprzętu audio z lat '80 - przyznam się bez bicia, że sporo sobie poczytałem nt magnetofonów kasetowych. Założyłem u Was konto jakiś czas temu ale dopiero teraz znalazłem trochę czasu, by napisać tych kilka zdań.
Należę do osób, które kochają muzykę, którym muzyka towarzyszy każdego dnia, i którym muzyka pomaga przetrwać najtrudniejsze sytuacje życiowe.
Pierwszym sprzętem audio, który kupiłem w 1978 roku (w sklepie ZURiT) był czarny Radmor 5100 plus cztery kolumny Unitra Tonsil ZG 25-C. Po kilku miesiącach kupiłem gramofon Daniel G 1100fs a po kolejnych miesiącach do kompletu dokupiłem decka Unitry M9108. Ktoś powie, że to "żaden sprzęt" ale wierzcie mi jak na tamte czasy grało to niczego sobie. I oczywiście cały zestaw gra do dziś.
W 2017 kupiłem wieżę Denona: tuner sieciowy DNP-730AE, DCD-720AE odtwarzacz CD, wzmacniacz PMA-720AE i dwie kolumny Quadral Quintas 6650F, by posłuchać muzyki w cyfrowym wydaniu. I też słucham jej do dziś.
No cóż, bez dwóch zdań jest różnica, słychać ją na pierwszy rzut ucha :)
Ale sorki, ja mam duży sentyment, bardzo duży sentyment do dzięków analogowych.
Obecnie jestem na emeryturze i od pewnego czasu noszę się z zamiarem pozyskania jakiegoś magnetofonu kasetowego vintage. Dlatego będę pojawiał się w różnych wątkach na forum, by rozszerzyć swoją wiedzę ntt i zasięgnąć języka :)
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)

AUDIOTONE

  • 9396 / 5835
  • Ekspert
03-02-2024, 18:28
Cześć Tonny ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Dyz

  • 11 / 112
  • Nowy użytkownik
06-02-2024, 14:02
Witam wszystkich :-)

Jestem Andrzej. Konto mam jakiś miesiąc czasu i najwyższa pora się przywitać z całą ekipą forum :-)
Na forum trafiłem przy poszukiwaniu przełącznika który byłby wstanie przełączać dwa wzmacniacze do jednej pary kolumn i trafiłem na wątek który mnie zaciekawił i jeden z kolegów naprowadził mnie czego szukać.
W tej chwili kompletuje wieżę Pioneer z lat 90 i jestem w trakcie naprawy magnetofonu ct-676 i z nalazłem już sporo informacji na ten temat.
Będę też kompletował inną wieże ale już z lat 70-tych vintage do której właśnie będzie mi potrzebny wspomniany wcześniej przełącznik.
Dziękuję za pomoc która już była i która na pewno nadejdzie :-)
Pozdrawiam

AUDIOTONE

  • 9396 / 5835
  • Ekspert
06-02-2024, 17:38
Cześć Andrzej  ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Chaos

  • 844 / 4988
  • Ekspert
07-02-2024, 02:12
Cześć Tonny! Cześć Dyz!
Witamy wśród klamociarzy:-)

accojti

  • 8 / 81
  • Nowy użytkownik
15-02-2024, 08:36
Dzień dobry, przywołany przez moderatora do porządku z przedstawieniem się, jestem...


Witajcie, nowy jestem na forum... Poczytałem o Waszych doświadczeniach z DAT'ami. Sam mam teraz Sony DTC 77ES. Dla mnie to super doznanie gdy przegrywam pożyczone cd'eki na taśmy. Jakość obłędna. Poza tym archiwizuje sobie płytotekę. Mam sporo starych vinyl. Miałem DTC-2000ES dwugłowicowego. Ale moim zdaniem 77 ma lepszą i nowszą technologię i zdecydowanie więcej funkcji. Szczególnie ważnych przy nagrywaniu.  No i jest 4 głowicowy.

Pozdrawiam
Tomek