Audiohobby.pl

DENON AVR 1803 - digital nie działa.

Edy7ka

  • 3 / 3366
  • Nowy użytkownik
04-02-2015, 15:29
Witam, dzień dobry.
am taki problem. Mój chłop ogląda filmy, koncerty i wszystko co tylko możliwe przez właśnie tego Denona 1803. Problem w tym że ostatnio coś tam kliknełam (co nie wiem bo robiłam to dość szybko) i teraz nie świeci się to digital. A ja wiem co będzie jak chłop w końcu zechce oglądać jakiś film..
Błagam ratujcie mnie bo skutki "za słonej zupy" to pikuś przy tym co będzie jak to zobaczy.
Bo jakby umiał to ustawiać to by sobie ustawił tylko że on z tym amplitunerem jeździł za miasto, żeby mu go ustawili...
Pomożecie ?
PS : to digital jest między PRO LOGIC a ANALOG.   

vector

  • 321 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
04-02-2015, 15:53
To "DIGITAL" to napis na wyswietlaczu czy mala czerwona lampka...?
Tak czy inaczej najpierw sprobuj wylaczyc z gniazda i wlaczyc za chwile.
Jak nie pomoze to napisz.

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

Edy7ka

  • 3 / 3366
  • Nowy użytkownik
04-02-2015, 16:01
To napis na wyświetlaczu.
Zrobiłam jak napisałeś. Ale nic się nie dzieje. Nawet nie wiem jak to włączyć z pilota czy z przycisków na Denonie...

vector

  • 321 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
04-02-2015, 16:24
Mam akurat troche inny model ale zobaczymy....
Po pierwsze, w lewym dolnym rogu masz wlacznik glowny wiec wlacz urzadzenie.

Napis na wyswietlaczu moze wskazywac na dwie rzeczy...
   
- jakie zrodlo sygnalu jest wybrane przez uzytkownika/Denona. Jesli jest digital - wejscie cyfrowe, jesli analog to analogowe etc... Wybor wejscia, jak widze, znajduje sie na plycie czolowej z lewej strony wyswietlacza ( input mode). Nacisnij kilka razy tak zeby palila sie lampka "auto". W tym polozeniu denon rozpozna czy to sygnal cyfrowy czy analogowy i powinien na wyswietlaczu to wyswietlic. ZEBY ROZPOZNAC SYGNAL MUSI DO DENONONA WCHODZIC JAKIS SYGNAL - Z TELEWIZORA, DEKODERA, DVD ETC... DRUGIE URZADZENIE PODAJACE SYGNAL DO DENONA MUSI BYC ZATEM WLACZONE ZEBY WYSWIETLACZ WYSWIETLIL KOMUNIKAT DIGITAL!

   - w jakim trybie pracuje dekoder

WYDAJE MI SIE ZE PIERWSZY PUNKT ZALATWI PROBLEM JESLI " NIE" TO NAPISZ.

PS. W tym denonie jest tez tuner radiowy. Upewnij sie zatem, ze pracuje on w trybie VIDEO. Uruchamia ten tryb chyba przycisk ponizej wyswietlacza z prawaj strony "video select" Mozesz go tez sprobowac nacisnac kilka razy i zaobserwowac co sie zmienia na wyswietlaczu.

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

Edy7ka

  • 3 / 3366
  • Nowy użytkownik
05-02-2015, 08:59
Rzeczywiście jak włączam film to automatycznie znajduje digital. Tylko że nie wiem czy o ten chodzi.
Bo na wyświetlaczu jest tak :

                 PROLOGIC
                 DIGITAL
  DIGITAL  ANALOG

i świeci się ten digital po lewej str. Zastanawiam się czy nie powinien ten pod Prologickiem...
Przepraszam że nie ułatwiam ale po prostu kompletnie się na tym nie znam.

vector

  • 321 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
05-02-2015, 11:23
Ale czy jak wlaczasz film to gra..?
Jesli tak, to wszystko ok. Urzadzenie samo rozpoznaje co do niego wchodzi i wyswietla to na wyswietlaczu.

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?