Audiohobby.pl

Co sie podoba :)

lancaster

  • Gość
25-04-2008, 06:25
....ostatnio sporo pisalem o tym co w obecnym klasycznym audio mi prywatnie sie nie podoba :)))
Wczoraj mialem okazję posuchania ktorejś tam pary kolumn i wreszcie sobie trzeba wrzucic na luz :) - tak graja, trzeb sie z tym pogodzić :) ....podobac sie nie muszą(ale przecież mogą:))...i pewnie można by tak wynajdywac jeszcze dlugo....
....o wiele bardziej interesujace jest zajęcie sie rzeczami robiacymi pozytywne wrazenie(czy to w warunkach wystawy czy też w warunkach domowych).
W warunkach wystawy zdecydowana czolowka jak dla mnie
BAT+Legacy - potega, naturalizm i do tego pełna kompatybilność z kazdym rodzajem muzyki. Zwiedzajacy po prostu podawali swoje plyty i kazda była wydarzeniem(bynajmniej z tych w prezentacji których miałem przyjemnosć brac udział).

Ancient Audio(w zestawie z Holography i niestety nie sprawdzał sie w kazdym rodzaju muzyki - ale to akurat dla mnie nie problem :)) - kameralistyka i male sklady nie wiem czy nie na poziomie jeszcze wyższym niż wcześniej wymieniony zestaw, niestety ostrzejsza muzyka rockowa potrafila sprawic klopot. Móglbym z tym żyć :) - albo dobrałbym odpowiedniejsze zestawy.

Audio Research + Wilskon Audio Watt Puppy W wersji z firmowym playerem brzmienie odebralem jako mało angazujące i poprawne acz z wyrożniającym basem. W konfiguracji z gramowfonem Kari Bremnes zabrzmiała bardzo ....po ludzku :) Dobrze sie sluchalo.


Specjalne wyróżnienie dla zestawu amplituner KD Onkyo + AP Scorpio :) Serio. Bardzo dobry, wciągajacy, i żywy dźwiek.....moim zdaneim nie miał sie czego wstydzic przy odbywajacej sie obok prezentacji caldery. Dźwiek Scorpio odebralem jako naturalniejszy, choc w aspektach technicznych ustępował flagowemu modelowi.

Nie porównywalem tych zestawien miedzy sobą, ot po prostu słuchane w warunkach wystawy(niektorzy twierdzą ze fatalnych - niemniej równie fatalnych dla wszystkich prezentacji :)) wypadły interesujaco.
Jakie sa Wasze typy na udany dźwiek w przypadkowych(wystawowych) czy domowych warunkach ?
Napisze potem o interesujacych zestawieniach sluchanych w warunkach domowych :)

konto_usuniete

  • 56 / 5457
  • Użytkownik
25-04-2008, 13:10
Już kiedyś Tobie wspominałem na żywo o tym zestawie słuchanym u znajomego w Warszawie.

Son of Zen -  Nelsona Passa (2 monobloki DIY, 2x15W)
kity Manfreda Zolera na Focalach (kabelki Mamba).
Jako źródło transport: TEAC VRDS, przetwornik i upsampler nie istniejącej już firmy Assemblage. ( http://www.soundstage.com/revequip/assemblage_dac26.htm )

Rewelacyjny, swobodny dźwięk za małe pieniądze. Świetnie poukładana scena dźwiękowa, plastyczna średnica, bas z wykopem (aczkolwiek nie schodził przesadnie nisko). Wada : brało to 2 x 800W non stop (klasa A)

Co do zestawu BAT + Legacy + ..... Ancient Audio Lector,  na Audioshow, kilka lat temu .......uuuuuchhhhhhh.., to lubię.

AWS 303

  • 854 / 5929
  • Ekspert
25-04-2008, 19:23
Mnie z wyglądu podoba się każde DIY...

clo2

  • 1702 / 5934
  • Ekspert
25-04-2008, 19:25
>AWS 303
>Mnie z wyglądu podoba się każde DIY...

Na pewno? -)))))))
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

lancaster

  • Gość
25-04-2008, 20:37
AWS, brawo !:)

AWS 303

  • 854 / 5929
  • Ekspert
25-04-2008, 20:41
no... prawie każde. :)))

lancaster

  • Gość
25-04-2008, 20:57
No to moze wracajac do systemów domowych :) ....nr. 1 jak do tej pory dla mnie
Wavac MD805 + Rehdeko RK125 + Docey Lector 6....wiem ze jak sie chce zbajerować i nie wiadomo co powiedzieć/napisać to sie opisuje: magiczny, kultowy itp....nie wiem czy to bylo kultowe, ale na bank magiczne....dźwiek rzucajacu urok(kiedyś zostałby za to spalony na stosie zapewne :)) Bardzo ludzki typ prezentacji. Dźwiek poruszajacy emocje i ogólnie dajacy poczucie ze absolutnie niczego do szczęscia wiecej nie potrzeba.
Posawione na moment obok olumny(fanryczne )na vifach.....eeeeee....dobra, bez takich :)

B&W801+Gryhon Anthileon i niezapomniany koncert Claptona(DVD Denon) Aura, powietrze i Eric wyjadajacy nam paluszki ze stolika.

Na szczególną pochwale w kategorii oldscholowe audio zasługuje IMHO systemik znajomego - Sun Audio 2A3 + Klipsch Heresy....w konfiguracji z gramofonem miodzio - zdesztą zakres średniowysokotonowy Heresy został zaliczony(w Klipschu lascala) do kategorii A stereophile....a recenzent wystawił im taką laurkę wlasnie w odsłuchu z SunAudio....to i ja też wystawię....a co tam :)

AWS, kumpel mi opowiadał ze zabrał ostatnio swojego grzebanego philipsa(lampy na wyjściu ala lampizator Łukasza Fikusa - wielkie dzięki Łukasz) do znajomego....znajomy ma marantza (zdaje sie ze 6000ode czy coś w ten deseń) i po chwili odsluchu pyta: jak to jest ze w marantzu pracują inżynierowie, a Ty mi tu przynosisz jakiegoś philipsa z zasilaczem na desce i gra lepiej ?:) ....no własnie....

AWS 303

  • 854 / 5929
  • Ekspert
25-04-2008, 21:07
A ten zasilacz na desce to pewnie:
Trafo 20 kW :)))
Mostek 123456789 A :)))
Kondensatory 20x15 F :)))
Przewody ze złota. :)))

lancaster

  • Gość
25-04-2008, 21:11
AWS, nic z tego....tam jest trafo, lampa prostownicza kondensator, po jednym dławiku na kanał i znów po kondensatorze :) ....ogolnie ygląda jak maly wzmacniacz :)

AWS 303

  • 854 / 5929
  • Ekspert
25-04-2008, 22:11
a trafo jakie?

lancaster

  • Gość
26-04-2008, 09:23
AWS, trafo na kształtkach CC od p. Ogonowskiego(uważam ze te trafa są znakomite)

cocor2007

  • Gość
17-06-2008, 18:47
wczoraj szczęka mi opadła:

kilkanaście watów  z lampy RCM Bonasus +ogromne  ASW Mogadis. Co tu dużo gadać, trzeba pojechac i posłuchać, po prostu LIVE!
A moze lepiej nie jechać? Cena ASW Mogadis - 70 000 :(

http://www.rcm.com.pl/asw/asw_main.htm

cocor2007

  • Gość
17-06-2008, 18:49
 Magadis , nie "mogadis" , sorry.

lancaster

  • Gość
17-06-2008, 18:54
cocor, posluchac zawsze warto. kolumny bardzo ciekawe na nietuzinkowych driverach....i do tego Bonasus....czego słuchałeś(repertuar) ?

cocor2007

  • Gość
17-06-2008, 19:15
miałem ledwo kwadrans między spotkaniami, trafiłem na repertuar rockowy- koncert Petera Gabriela.
Brzmiało baaardzo podobnie do tego co słyszałem w Berlinie parę lat temu :).  

Magadisy waża 96 kg sztuka, jak tu eksperymentować z ustawieniem ? :))