Audiohobby.pl

Audeze LCD-2 dobór wzmacniacza.

jjurek

  • 2059 / 5827
  • Ekspert
15-10-2014, 08:29

Sprawa nadal jest otwarta, tylko pytanie się zmieniło.
Czy jest wzmacniacz za sensowne pieniądze ,który zagra wyraźnie lepiej z Audeze Lcd-2 niż wspomniany Schiit Lyr ?
Ja osobiście mam spore wątpliwości ;-)


Wydaje  mi się, że zostaje Ci jedna możliwośc- jakiś customowy, precyzyjnie strojony pod Twoje potrzeby wzmacniacz.
Ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie zagra dużo  lepiej niż dotychczasowy system.

mirek10

  • 1212 / 4396
  • Ekspert
15-10-2014, 09:14
3900eur bez Vatu, dlatego napisalem ze ok.5000eur!!!

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
15-10-2014, 10:39
jjurek=>
Wzmacniaczy słuchawkowych w Trójmieście jak na lekarstwo, żeby posłuchać Violectric HPA V200 musiałem go ściągać z Niemiec, jest wręcz odwrotnie jak w necie, gdzie jest pełno ofert. To nie tak ,że mi Schiit Lyr gra źle, jest wręcz odwrotnie.
Inaczej trudno ocenić Schiit Lyr z Audeze Lcd-2 nie mając punktu odniesienia.
Ściągnąłem wzmacniacz droższy o ponad 50% ,a zagrał gorzej to tylko potwierdza moje ulubione zdanie, że pieniądze nie grają, - co usiłują nam wcisnąć w prasie audio ;-)
Liczę na fakt zbiorowej wiedzy ,w końcu każdy z nas coś słuchał i może coś polecić ;-)
To nie tak ,że ja muszę coś kupić, po prostu jestem ciekawy co potrafią Audeze Lcd-2, a jeśli trzeba wydać kupę kasy ,aby usłyszeć różnicę pomiędzy S.Lyrem , a jego konkurentem to chyba dam sobie spokój.
Czy ktoś słuchał  Heed Canamp ?

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
15-10-2014, 11:12
Ja słuchałem Heed'a choć z innymi parami słuchawek. Bezpłciowe granie w mojej ocenie.

Lyr jest bardzo OK, jeśli nie brumi i nie szumi w konfiguracji którą masz to niec nie zmieniaj. Niestety wyczuwalne przeskoki wymagają sporych kwot - i to nie jest tak że te ceny biorą się znikąd - dobre trafa, lampy, i inne gadżety wpływają na cenę. Lampy wymagają solidniejszej obudowy, często ręcznego montażu... Tranzystory buduje się taniej i szybciej stąd też ich popularność.

Posłuchaj Lebena - ludzie chwalą z Audeze i jest w miarę osiągalny w Polsce. Cary ewentualnie.

Ale myślę, że ciężko będzie Ci znaleźć godnego następcę Lyra. Alternatywnie możesz poszukać wypas kompletu lamp.

Ale chyba dałbym sobie spokój do momentu kiedy będziesz na tyle zdesperowany żeby wydać 8-10K na nowy wzmacniacz.

Ja jak szukałem daca to przewaliłem chyba 15 modeli. od 1500-12000. I dopiero L4 pokonał wszystko inne z czym się spotkałem. W taki wyczuwalny sposób a nie na zasadzie 'że zależy od piosenki'...

Im wyższy - bardziej zaangażowany sposób audiofilstwa - tym trudniej i przyrost jakości w sensownej kasie... Bardzo smutna prawda.

jjurek

  • 2059 / 5827
  • Ekspert
15-10-2014, 11:45
gutekbull

Jak LCD zgrywają się z Almarro?

pastwa

  • 3815 / 5896
  • Ekspert
15-10-2014, 11:51
No wlasnie, sprawdzenie tych Audeze ze wzmacniaczem kolumnowym (ktorego juz posiadasz) to chyba najtansze rozwiazanie i przypuszczalnie wnoszace najwiecej, w tym 'wyciskaniu' maksa z LCD2.

jjurek

  • 2059 / 5827
  • Ekspert
15-10-2014, 11:59
Synthax

Porównywałeś L4 z innymi aplikacjami ES9018?

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
15-10-2014, 12:41
Z Almarro 205 jest bardzo dobrze (kultura brzmienia) ,ale chyba wolę S.Lyr, więcej życia ,dynamiki i ta przezroczystość, namacalność....
Po drugie S.L jest bardziej mobilny od Almarro 205,a to ważna cecha dla mnie.
Zestawie S.L z Satchem (DAC) i mam tą samą kulturę-jakość co na Almarro.
Lebena 300 słuchałem w ogóle nie rozumiem tego szumu wokół niego ,jednolita masa dźwięku ,dobre wypełnienie, ale brak separacji, jak ktoś lubi takie granie..... , krótko, dla mnie Schiit Lyr był lepszy.
Miałem okazje porównywać Lebena i wzmacniacz lampowy  LORELEI na Harbeth .
Lorelei w wersji podstawowej, moim skromnym zdaniem zmiażdżył Lebena, był lepszy w każdym względzie ;-)
Co do lamp mam spore pudełko , najlepiej gra na Telefunkenach są analityczne szczegółowe ,jasne z Audeze się to zgrywa.
Mam w domu spory wybór DACów - 5 i 2 osobne konwertery BADAa USB i M2Tech, także naprawdę można mieszać ;-)

Synthax=>
Nie obraź się.
Domyślam się ,że od niedawna bawisz się w audio, uwierz doświadczonemu koledze ,pieniądze nie graja ;-)
Ja już to przerabiałem ,wszystko u mnie było lub jeszcze jest : klocki w cenie samochodu, kable ,stożki-kolce, stoliki audiofilskie ,podkładki ,listwy, kondycjonery, bezpieczniki ,gniazdka w ścianie itd.
A finał jest taki ,że obecnie mam znacznie mniejsze środki zaangażowane ,niż 2-4 lata temu , a dźwięk mam znacznie lepszy i nie jest to tylko moja ocena ,ale znajomych audiomaniakow.

Wydaje mi się ,że liczy się przede wszystkim konstrukcja, poszczególne elementy są mocno przeceniane,
gdyba tak było to przepis na Hi End byłby bardzo prosty, wziąć co najlepsze i złożyć do kupy i już - ale życie pokazuje że tak nie jest.
Swego czasu miałem jako transport CD Accuphase DP-500 ,potem zamieniłem go na DCSA, bawiłem się nim z 2 lata zanim wpadłem na porównanie go do transportu z flaców po sieci z Squeezeboxa C.
Jakież było moje zdumienia, siedzieliśmy z kolegą w fotelach i pilotem przełączaliśmy i w ślepym teście nikt z nas nie mógł wyczuć różnicy .Finał - DCS poszedł w świat ;-)
Trzeba sobie zadać pytanie ,czy priorytetem jest dźwięk czy drogie ładne klocki ?
Jeśli dźwięk to pozbywamy się uprzedzeń i szukamy....
« Ostatnia zmiana: 15-10-2014, 12:46 wysłana przez gutekbull »

-Pawel-

  • 4724 / 5501
  • Ekspert
15-10-2014, 14:15
@Gutek, jeśli chcesz z Audeze uzyskać coś nowego to jedyne co mi przychodzi do głowy to LD mk VI+, jednak może się okazać, że jest gorzej lub tak samo, osobiście nie porównywałem i niczego nie gwarantuje. Swój typ opieram na zasłyszanych opiniach, że LD i LCD2 to bardzo dobre połączenie.

Akurat jest do wzięcia za małą kasę (nówka z fabrycznymi lampami wyniosła mnie swego czasu około 3600PLN):

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/42/174784.php

Nie mam nic wspólnego z tym ogłoszeniem tak btw, swój oddałem już dość dawno bo mi z Grado lepiej tran zaśpiewał.

mirek10

  • 1212 / 4396
  • Ekspert
15-10-2014, 15:20
gutekbull-tak masz racje zera nie graja,wszystko co napisales jest prawda,ale bogatych snobow trzeba czyms nakarmic to dla nich te drogie sprzety maja!!!

Synthax

  • 2323 / 4115
  • Ekspert
15-10-2014, 17:44
Gutekbull,
Bynajmniej czemu miałbym czuć się urażony ?:) Ja akurat należę do tych co w poszukiwaniu ideału mają podłączone słuchawki za 500pln ze wzmakiem za 750 i dacem na znacznie więcej... I nie kieruję się ceną. Słucham. I mając do wyboru wiele wzmacniaczy za 2-3 tysiące wybrałem na razie taki za kilkaset bo bo dopiero te bardzo drogie które znam brzmią WOW. 

A co do Lebena to zależy z czym ma grać. Do Audeze może być za czekoladowo, ale na pewno jest tam spora kultura. Ale sam też się na niego nie zdecydowałem bo sprzęt za tyle pieniędzy nie powinien brumić, koniec kropka.

ptx

  • 651 / 5898
  • Ekspert
15-10-2014, 21:55
"gutekbull" dlaczego nie spróbowałeś violectric v281

http://www.lake-people.de/produktdetails/product/hpa-v281.html

posłuchaj tez tych lcd 2 gdzieś z brystonem bha1 (z kabelkiem zbalansowanym), co do lebena cs 300 z lcd2 uważam iz to nudne połączenie...

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
15-10-2014, 22:30
ptx+>
Musiałbym teraz przy zwrocie Violectric V200 zamówić V220 lub V281,
ale tam wielkiej różnicy nie ma poza wyposażeniem ?
Ponoć wersja V200 jest lepsza od V181.
nie wiem czy jest sens ? ;-(

Teraz przyglądam się M2Tech Marley ?
Może być ciekawa opcja ,ale na razie za mało danych i nie ma go w kraju.

adamgdansk

  • 64 / 5884
  • Użytkownik
16-10-2014, 00:17
ja bym tam LittleDota mk6+ sprobowal, tyle ze tylko po kablu zbalansowanym - dla mnie z LCD2 gral lepiej niz Schiit Mjolnir, ktory ostatecznie brzmial dla mnie "nudno"....

gutekbull

  • 498 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
18-10-2014, 10:36
Do LittleDota mk6+  zraża mnie fakt ,że w środku są dwa chłodzące wiatraki, nie chcę takiego rozwiązania.
Myślałem o Bakoon HPA-21 ,ale tu znowu baterie w środku no i cena wysoka, ale jakkolwiek dobrze by grał nie chce rozwiazania z opcja ladowania baterii :-(