Audiohobby.pl

Philips cd650 - tuning, lampizacja

OnlyTubeAmps

  • 4 / 5846
  • Nowy użytkownik
28-06-2008, 19:05
Witam,

mój pierwszy wpis i jednocześnie nowy wątek.

Od jakiegoś czasu bawię się w tuning tytułowego cd.
Jak dotąd wstawiłem precyzyjny clock, wymienilem kondy odsprzęgające wokól TDA, pojemności w okolicach DACa zmieniłem na os-con.
Jako część analogowa układ SRPP na 6N1P.
W planie diody MUR860, nowe pojemności filtrów i odcięcie zasilania części analogowej.

W tej chwili gra to znacznie powyżej oczekiwań, ale wiadomo że zawsze można lepiej :)

Pytanie dotyczy ostatniej modyfikacji, nie mam pewnosci jak odciąć zasilanie analogówki.
Nie mam pod ręka scanera zeby skopiować schemat, ale moze ktoś kto ma serwisówke i mógłby mi doradzić jak to zrobic prawidłowo.
Z tego co widze w schemacie mozna to zrobić na rezystorach 3352, 3359, 3380 a także odcinając zasilanie przed diodami 6331, 6332, 6333 i 6334.  
No ale tak jka pisałem wyżej pewnosci nie mam...

Poza tym jest jeszcze "audio filter circuit", tu tez mam troche wątpliwości.
Z góry dziękuje za sugestie


tubes forever!
==============
tubes forever!

Molibden

  • 1906 / 5894
  • Ekspert
28-06-2008, 19:41
Co prawda nie korzystasz z tych układów i nie idzie na nie sygnał z DaCa, ale po co to odłączać? Teraz pobierają tylko mały stały prąd, a cz. analogowa nie jest źródłem zakłóceń w odtwarzazu CD. Najprościej wylutować po jednej końcówcewspomnianych rezystorów (zakałdam że szeregowo przez nie podawane jst napięcie na układy analogowe i filtr audio).
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

OnlyTubeAmps

  • 4 / 5846
  • Nowy użytkownik
28-06-2008, 21:08
>> Molibden,
dzieki za wpis.

Wiem że część analogowa praktycznie nie jest w tej chwili obciążeniem, chcę ją odłaczyć  raczej dla "spokoju sumienia" ;)

Najbardziej zależy mi na odłączeniu "audio filter panel". Na pierwszy rzut oka wygląda na to że wystarczy rozłączyć kilka złączek, ale jak pisalem mam wątpliwosci bo część przewodów biegnie do "front panela".
Filtr audio znajduje sie na osobnym pcb, gdyby można bylo tą płytke usunąć to miałbym wiecej miejsca dla lampizatora, w tej chwili nie daje rady wszystkiego upchnąć w obudowie.

Postaram sie jutro pożyczyć aparat, wrzuce kilka fotek pcb, może coś się wyjaśni.

==============
tubes forever!

hayman

  • Gość
03-09-2008, 00:18
nie chcę mnożyć wątków. cd jak w o mnie (tda1541AS1). czy na podstawie załączonych fotek ktoś mógłby doradzić jak ominąć (odciąć) sekcję mute? z góry dzięki za odzew.

Molibden

  • 1906 / 5894
  • Ekspert
03-09-2008, 21:18
Jeżeli przekaźnik zwiera sygnał do masy (btw jeden jest od deemfazy) to w zależnościod sposobu sterowania wystarczy albo odciąć sygnał Mute idący z wnętrza odtwaracza albo połączyć z odpowiednim napięciem które zapewni że pojawi się na wyjściu.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!