Audiohobby.pl

jakie ramię dla SPU

fubb

  • 98 / 4974
  • Użytkownik
07-09-2014, 11:39
witam szanownych forowiczów :)
jestem w trakcie poszukiwań zamiennika dla mojego jelco 750lb(tego -audiokrólika- to powinno się zatłuc, obedrzeć ze skóry, spalić, a popiół wysypać na marchewkę w ogródku)
jelco skądinąd świetne ramię, ale w bezpośredniej konfrontacji z 309d -trochę- odpada, co nie dziwi
zasadniczo gdybym nie bawił się tymi ramionami na jednym napędzie pewnie spałbym spokojnie, a tak to -dupa-
rozważam drugie 309d, choć prawdę powiedziawszy wolałbym 309i z epoki, ale to NOS i różnie być może, trzeba się też liczyć z 30 % cłem i cena robi się niesmaczna ;(
co mamy na rynku?
poważnie rozpatruje ramię schicka stworzone dla tych wkładek -ma ktoś w Polsce - jakieś uwagi?
kwota na zakup max-7-9kzł.
pozdr.

Alexander

  • 248 / 5888
  • Aktywny użytkownik
09-09-2014, 12:25
Jest takie coś co nazywa się EMT 997 - łatwo zapamiętać oznaczenie - o zwyczajowej nazwie Banan.
Masa efektywna tych ramion to coś około 34-35g, długość około 12 cali. Klasyk, który zdaje się EMT zamierzało
przywrócić do produkcji. Powinno dać się nabyć za tę wyższą kwotę budżetu.

ps.FR-a nie proponuję ;-)

fubb

  • 98 / 4974
  • Użytkownik
09-09-2014, 21:17
dzięki Alexander

hłe,hłe
miałem już poważną propozycję sprzedaży wszystkich -substytutów- ramion jakie mam i kupienia czegoś normalnego czyli FR66S
ale niestety nie mam szans na taki zakup w tej kasie, pewnie musiałbym pchnąć jeszcze napęd aby starczyło na tego fr-a

troszkę czytałem o tym -bananie- wcześniej, jednak przy tej kasie źródło zakupu jak dla mnie musi być pewne
u nas chyba nie ma szans na taki zakup ;)

a może słuchałeś schicka?
panowie na dalekim wschodzie bardzo sobie chwalą

pozdr.

Alexander

  • 248 / 5888
  • Aktywny użytkownik
09-09-2014, 22:51
Konstrukcji Schicka nie słuchałem. Wizualnie i konstrukcyjnie pewnie by mnie satysfakcjonowało - jest proste, pozbawione zbędnych dodatków, ale nie szczególnie mam chęć poszukiwać - już nie.

fubb

  • 98 / 4974
  • Użytkownik
11-09-2014, 21:56
wiem, wiem , nie pozostaje mi nic innego jak spróbować
w Twoim przypadku wcale nie dziwie braku chęci na nowe poszukiwania ;)))))
pozdr.

benpe

  • 14 / 5817
  • Nowy użytkownik
31-10-2014, 15:56
a może ramię od Zontka ?
Na AS ma jedno ramię być pod SPU Royal N
pozdrowienia

fubb

  • 98 / 4974
  • Użytkownik
02-11-2014, 20:14
wydaje mi się, wgłębiając się w historie spu i słuchając kilku modeli że, kierunek -drewniana belka- dla serii gm to nie ta droga
myślę ze japończycy już dawno podjęli by temat i nie bez powodu używają do tych wkładek szyn kolejowych
wiem że Paweł testuje błękitnego -golasa-
ale co z tego jeśli słuchacze tych wkładek uważają ,że między:
golasem -gm- wersją a   
nawet w tym samym modelu
nie ma znaku równości dźwiękowej

co do wątku, można go wywalić w kosmos
ja decyzję podjąłem i czekam na  ramię
pozdr.