Audiohobby.pl

ipad -> wzmacniacz -> słuchawki

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
21-08-2014, 20:23
Koledzy
Jestem całkowitym laikiem w kwestii pc audio itp. Muzyki słucham tylko z płyt cd ale często zanim kupię płyty sprawdzam je na Youtube.Często szperam też tam w poszukiwaniu czegoś co mogę polubić aby później kupić płytę.
Czyli niby nie używam "komputera" do muzyki ale jednak trochę tak.

Poszukiwania tej muzyki prowadzę na ipad mini retina.

Mam do Was pytanie jak puścić tą muzykę z mojego ipada do wzmacniacza lub odtwarzacza abym mógl słuchać tego przez moje słuchawki a prosto z ipada?

Nie chciałbym inwestować w to rozwiązanie jakiś dużych pieniędzi gdyż to tylko do wyszukiwania muzyki a nie do jej słuchania.Powodem dla którego chce tak tego słuchać glównie jest wygoda.Słuchając muzyki czesto niespodziewanie  przychodzi mi myśl "a co to za gitarzysta tam wtóruje ,ciekawe jak brzmi u siebie " lub przeglądając " czego teraz słuchacie" chciałbym zapuścic na chwilę to czym koledzy się dzielą.
Nie podoba mi się w takich przypadkach zdejmowanie słuchawek i przysłuchiwanie się ipadowi.Chcialbym za pomocą wpięcia kabelka i jednego pstryk słyszec to w słuchawkach które mam na głowie.

Co powinienem zakupić i zaaplikować do systemu aby otrzymac w miarę przyzwoitą jakość?

Przemek

Sim1

  • 1829 / 5829
  • Ekspert
21-08-2014, 20:34
Jak to nie ma być super-duper-wypas audiofilski to najłatwiej Airport Express zakupić, wpiąć do sieci po WIFI lub kablu, ustawić by airplay na nim chodził i wypuścić digital out na dac lub line out na wejście wzmaka w torze.
Wtedy na ipadzie wybiera się airplay i wskazuje AE. Dziwęk pójdzie siecią przez Airporta, dalej w tor... i wyjdzie na słuchawki ;).
Airport Express transmituje z tego co pamiętam wszystko jako 16/44,1.

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
21-08-2014, 20:59
Dzieki Sim
byłbym bardziej zadowolony z jakiegoś  bardziej "analogowego" połączenia jeśli to możliwe np. jakiś kabel prosto do wzmaka lub kabel do jakiegoś prostego DAC i potem do wzmaka.
Ale te aplowskie zabawki z niczym nie są kompatybilne i nawet wyjść nie mają standardowych i chyba to może być problem.

Gustaw

  • Gość
21-08-2014, 21:02
Koledzy
Jestem całkowitym laikiem w kwestii pc audio itp. Muzyki słucham tylko z płyt cd ale często zanim kupię płyty sprawdzam je na Youtube.Często szperam też tam w poszukiwaniu czegoś co mogę polubić aby później kupić płytę.
Czyli niby nie używam "komputera" do muzyki ale jednak trochę tak.

Poszukiwania tej muzyki prowadzę na ipad mini retina.

Mam do Was pytanie jak puścić tą muzykę z mojego ipada do wzmacniacza lub odtwarzacza abym mógl słuchać tego przez moje słuchawki a prosto z ipada?

Nie chciałbym inwestować w to rozwiązanie jakiś dużych pieniędzi gdyż to tylko do wyszukiwania muzyki a nie do jej słuchania.Powodem dla którego chce tak tego słuchać glównie jest wygoda.Słuchając muzyki czesto niespodziewanie  przychodzi mi myśl "a co to za gitarzysta tam wtóruje ,ciekawe jak brzmi u siebie " lub przeglądając " czego teraz słuchacie" chciałbym zapuścic na chwilę to czym koledzy się dzielą.
Nie podoba mi się w takich przypadkach zdejmowanie słuchawek i przysłuchiwanie się ipadowi.Chcialbym za pomocą wpięcia kabelka i jednego pstryk słyszec to w słuchawkach które mam na głowie.

Co powinienem zakupić i zaaplikować do systemu aby otrzymac w miarę przyzwoitą jakość?

Przemek

Camera Kit umożliwia podpięcie iPada pod DACa przez USB i sprawa załatwiona. Jeżeli masz Maca z iTunes to z iPada wypuszczasz dźwięk cyfrowo po WiFi na kompa. Jest to rówńież możliwe przez Apple TV  i wspomniany AirPort Express. Ja podłączałem jeszcze przez zwykłą przejściówkę Mini Jacuś na RCA. Niestety sygnał trochę jest z Ipada za słaby i wzmak trzeba rozkręcać u mnie na maksa.

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
21-08-2014, 21:11
Dzieki Gustaw

Nia mam Maca ani Apple TV.
Tego dżakusia do rca nie stosowałem bo obawiałem się niepowodzenia lecz myślałem o tym.

Jak z laptopa puszczę do wzmaka Youtube właśnie w taki sposób to jest największa masakra jaką można sobie wyobrazić.Zniekształcenia  tak ogromne aż strach ale ja stosowałem do tego najtańszy kabel jaki tylko istnieje.
Choć nie wierze w kable za miliony to te najtańsze z najtańszych dają dużo bardziej słyszalny efekt na minus niż te bardzo drogie na plus.

Gustaw

  • Gość
21-08-2014, 21:27
Spróbuj zwykłą przejściówkę minijack na 2xRCA, za grosze. Do niej podłączysz audiofilski kabel RCA. Nie kabel jest problemem tylko przycięty przez zalecenia  EU poziom sygnału z wyjścia słuchawkowego. Spróbuj, bo być może wystarczy a w najgorszym przypadku stracisz tylko kilka groszy.

Z YouTuba to można czasami uzyskać tak fajny dźwięk, że można się zdziwić.
« Ostatnia zmiana: 21-08-2014, 21:29 wysłana przez Gustaw »

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
21-08-2014, 21:37
Tak zrobię, kupię dobrą przejściówkę i lepszy kabel lub polutuję sam kabel mini jack -> 2xRCA.
Raczej zrobię to drugie, kupię nie najtańsze ale też nie drogie wtyki rca i jack i 3m przewodu i sam zrobię taki kabel.
Tak zdobyłem swoje pierwsze kable XLR oraz pierwszy przedłużacz do słuchawek czas więc na ipadowo wzmacniaczowy kabel.
Jak nieraz widzę co kupuje ( a potem odsyłam) lub zdjęcia z netu to czasami wolę zaufać swoim amatorskim umięjętnościom niż "profesjonaliście"

Po zrobieniu kabla i kilku odsłuchach dam znać czy się udało i czy jestem zadowolon czy dalej kombinujemy.Celowo użyłem liczby mnogiej  bo AH to jeden team co by się nie działo!
« Ostatnia zmiana: 21-08-2014, 21:40 wysłana przez brodacz »

Gustaw

  • Gość
21-08-2014, 21:45
Tak zrobię, kupię dobrą przejściówkę i lepszy kabel lub polutuję sam kabel mini jack -> 2xRCA.
Raczej zrobię to drugie, kupię nie najtańsze ale też nie drogie wtyki rca i jack i 3m przewodu i sam zrobię taki kabel.
Tak zdobyłem swoje pierwsze kable XLR oraz pierwszy przedłużacz do słuchawek czas więc na ipadowo wzmacniaczowy kabel.
Jak nieraz widzę co kupuje ( a potem odsyłam) lub zdjęcia z netu to czasami wolę zaufać swoim amatorskim umięjętnościom niż "profesjonaliście"

Po zrobieniu kabla i kilku odsłuchach dam znać czy się udało i czy jestem zadowolon czy dalej kombinujemy.Celowo użyłem liczby mnogiej  bo AH to jeden team co by się nie działo!

Kup przejściówkę, podłącz byle jaki kabel RCA aby sprawdzić poziom sygnału a potem ewentualnie zrób " wisienkę na torcie " w postaci lepszego kabla RCA. W przeciwnym wypadku stracisz czas bo wszystko rozwali zbyt cichy iPad.

Chyba, że lutowanie to forma odstresowywacza :)

Ps. Tylko nie zapomnij w momencie odsłuchu położyć iPada na audiofilskiej podstawie antywibracyjnej bo dobrze Ci to nie zagra :)
« Ostatnia zmiana: 21-08-2014, 21:48 wysłana przez Gustaw »

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
21-08-2014, 21:48
W razie zasłabego sygnału podłaczę to do odtwarzacza aby skorzystać jego przedwzmacniacza i podbić sygnał.
Pewnie to niezgodne ze sztuką ale lepiej słyszeć niż nie :-)


Jakieś sugestie  co do kabla i wtyków?
Wcześniej tworząc swoje kable po prostu wchodziłem na RMS i wybierałem wszystko co mi odpowiadało od nich.

Wpis złączony: 21-08-2014, 21:50
Tak zrobię, kupię dobrą przejściówkę i lepszy kabel lub polutuję sam kabel mini jack -> 2xRCA.
Raczej zrobię to drugie, kupię nie najtańsze ale też nie drogie wtyki rca i jack i 3m przewodu i sam zrobię taki kabel.
Tak zdobyłem swoje pierwsze kable XLR oraz pierwszy przedłużacz do słuchawek czas więc na ipadowo wzmacniaczowy kabel.
Jak nieraz widzę co kupuje ( a potem odsyłam) lub zdjęcia z netu to czasami wolę zaufać swoim amatorskim umięjętnościom niż "profesjonaliście"

Po zrobieniu kabla i kilku odsłuchach dam znać czy się udało i czy jestem zadowolon czy dalej kombinujemy.Celowo użyłem liczby mnogiej  bo AH to jeden team co by się nie działo!

Kup przejściówkę, podłącz byle jaki kabel RCA aby sprawdzić poziom sygnału a potem ewentualnie zrób " wisienkę na torcie " w postaci lepszego kabla RCA. W przeciwnym wypadku stracisz czas bo wszystko rozwali zbyt cichy iPad.

Chyba, że lutowanie to forma odstresowywacza :)

Ps. Tylko nie zapomnij w momencie odsłuchu położyć iPada na audiofilskiej podstawie antywibracyjnej bo dobrze Ci to nie zagra :)


Nie zauważyłem Twojego ostatniego wpisu.
Sprawdzę więc najpierw "na sucho" i jeśli bedzie słychać to przystąpie do dzieła.
« Ostatnia zmiana: 21-08-2014, 22:06 wysłana przez brodacz »

Gustaw

  • Gość
21-08-2014, 21:50
W razie zasłabego sygnału podłaczę to do odtwarzacza aby skorzystać jego przedwzmacniacza i podbić sygnał.
Pewnie to niezgodne ze sztuką ale lepiej słyszeć niż nie :-)


Jakieś sugestię  co do kabla i wtyków?
Wcześniej tworząc swoje kable po prostu wchodziłem na RMS i wybierałem wszystko co mi odpowiadało od nich.

wtyki? Podróby Nakamichi nawet mogą być. Majkel polecał podatawowe Neutrik ale symbolu nie pamiętam

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
21-08-2014, 21:54


Ps. Tylko nie zapomnij w momencie odsłuchu położyć iPada na audiofilskiej podstawie antywibracyjnej bo dobrze Ci to nie zagra :)

Platformy i akcesoria antywibracyjne też testowałem u siebie i ze wszystkiego co miałem
( najdroższe za  3000zł. ) najlepiej wypadła antywibracja za 150zł. za komplet którą polecił mi Wiktor.
« Ostatnia zmiana: 21-08-2014, 21:56 wysłana przez brodacz »

Gustaw

  • Gość
21-08-2014, 22:38
Z YouTuba to można czasami uzyskać tak fajny dźwięk, że można się zdziwić.

Ale może jednak pozostawmy specjalistów od oceniania sprzętu poprzez nagrania z YouTube tam gdzie ich miejsce, czyli na AudioStereo.

Ja nie oceniam sprzętu na podstawie nagrań przedstawiających reprodukcję dźwięku przez ten sprzęt.
Twierdzę tylko, że jest sporo materiału muzycznego w niezłej jakości na YouTube. Podczas słuchania tego typu nagrań nie odczuwan żadnego dyskomfortu a czasami występują  nawet słynne ciary spowodowane tym razem samą muzyką. Kolega Lancaster zaserwował mi takie oto nagranie z youtube, które chodzi za mną od dłuższego czasu. Dla mnie super a , że jakość nie audiofilska? Who cares? I tak z mojego sprzętu słucha się fajnie.

http://youtu.be/wpAxBZSXW28

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
21-08-2014, 22:42
Z YouTuba to można czasami uzyskać tak fajny dźwięk, że można się zdziwić.

Ale może jednak pozostawmy specjalistów od oceniania sprzętu poprzez nagrania z YouTube tam gdzie ich miejsce, czyli na AudioStereo.


Odsłuchy przez Youtube to zjawisko na które natknąłem sie ok 2 lata temu i do tej pory nie jestem w stanie sensu tego sobie racjonalnie wytłumaczyć.
Jak usłyszałem od kolegi który sprzedaje dużo kabli ,że ludzie proszą o filmiki z grania sprzetu z różnymi kablami celem ich oceny to stałem się dazed and confused.
« Ostatnia zmiana: 21-08-2014, 22:45 wysłana przez brodacz »

Sim1

  • 1829 / 5829
  • Ekspert
21-08-2014, 23:03
Heh, widzę, że temat został pociągnięty :). Nie pozostaje nic innego jak tylko przytaknąć Gustawowi.
Z najprostszych rozwiązań - oczywiście kabel jack stereo <-> 2xRCA załatwi sprawę jeśli nie zamierzasz upajać się dźwiękiem i kabelek ciągnący się z ipada nie przeszkadza :).

Gustaw

  • Gość
21-08-2014, 23:06
Jakie mikrofony? Romeksz ty nie zawracaj sobie gitary mikrofonami . Posłuchaj muzyki. Dla mnie fajnie się tego słucha nawt na pchełkach za 50 zł podłączonych bezpośrednio do iPada. Można lepiej? Pewno, że tak i co z tego? :)