Audiohobby.pl

WASZE doświadczenia z ECC83 lub 12ax7

BOBSAPP

  • Gość
15-07-2014, 14:19
Witam.

Wszystkich chętnych proszę o wpisywanie swoich doświadczeń dżwiękowych...
Myślę że będzie to dobra wskazówka w którą stronę podążać dla mnie jak i dla innych...

Na początek coś ode mnie :

Ecc803s JJ

Jest to lampa o podwyższonej siatce.Jej wzmocnienie jest 10 % niższe od modeli Ecc83s JJ.....Natomiast co do dżwięku....

W przedwzmacniaczu...

Nie szumi , brumi itp...Jest  jasna i dynamiczna .Oferuje dużo powietrza i detalu w dżwięku....średnie tony mają fantastyczną barwę i nasycenie...Natomiast bas troszkę nie nadąża za tempem nagrań...to jedyna wada którą wychwyciłem

W odwracaczu fazy....

Przejmuje te same cechy co w przedwzmacniaczu .....i dodaje inną... wycofuje scenę za kolumny....



Ecc83s JJ

W przedwzmacniaczu...

Potrafi  spowodować brum i szum wzmacniacza ze względu na wysokie wzmocnienie ....jeżeli stosujemy ją w przedwzmacniaczu musimy załatwić wersję selekcjonowaną.....

W dżwięku oferuję doskonały prat i dynamikę....motoryka nagrań jest jej bardzo mocną stroną....Jest lampą twardszą na średnich tonach niż Ecc803s JJ przy tym samym nasyceniu co powoduje że rytm jest doskonale uchwycony....
Wysokie tony są delikatniejsze i ciemniejsze niż na Ecc803s JJ..

W odwracaczu fazy....

Wszystkie cechy powtarzają się natomiast dochodzi jedna potężna zmiana ....

Namacalnośc , OBECNOŚĆ  i scena przed głośnikami....

w odwracaczu fazy nie szumi ani nie brumi.....selekcja jest zbędna

Takie efekty uzyskałem na mim wzmacniaczu CRD romulus

pozdrawam

 

BOBSAPP

  • Gość
03-08-2014, 15:39
Jeszcze muszę dopowiedzieć że przez jakiś czas słuchałem i posiadam znakomite lampy Golden Dragon E83CC-01 Gold....
O srebrnych napiszę innym razem...
Wersja gold oferuje namacalne i dżwięczne brzmienie....doskonała mikro dynamika i rozdzielczość...
Bas i soprany mają wyrażny atak i obrys....

W stosunku do JJ 803 lub 83 brakuje energetyki na średnicy...

Posiadam Spendory więc ze względu na łagodny charakter tych kolumn takie są moje odczucia....
Natomiast wyobrażam sobie lampy Golden Dragon  zestawione z francuskimi głośnikami..(triangle ,cabase.focal) ..gdzie energii jest zapas na średnich tonach....

BOBSAPP

  • Gość
06-09-2014, 14:42
Ze względu na przychylność na tym forum dla Paltona...
...na razię daję sobie spokój....

....czas pokarze....

pozdrawiam

BOBSAPP

  • Gość
06-09-2014, 14:43
Gustaw...


....Semper fi....