Audiohobby.pl

Ghotam GAC-1 Twin Dual unbalanced na interconnect do gramofonu.

lok

  • 432 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
03-01-2015, 15:22
Też mam te kabelki w trafach do mc. Bacek dzieki za pomoc. Mam też te wtyki.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
05-01-2015, 00:06
Operacja zakończona. Pacjent przeżył choć nie poszło jak z płatka. W pierwszej wersji już byłem zadowolony że udało mi się wszystko upchnąć w oryginalne mocowania i zonk, przyblokowałem kablami windę ramienia. W drugiej iteracji poszło lepiej. Gothama łatwiej było by tam upchnąć bo jednak jest mniejszy ale póki w Polsce nie będzie dostępny to dusza.
W każdym razie końcowa pojenmość 49pF czyli o 30 pF mniej niż poprzednio.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

lancaster

  • Gość
07-01-2015, 18:34
Jecek, info o pikofaradach bezcenne, ale jaki wplyw na brzmienie ?:-)

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
07-01-2015, 19:30
Tendencyjne pytanie, ja grzebię żeby coś podłubać a słucham miernikiem. :)

Chciałem się pochwalić kto ma mniejsze pojemność ale się rozminąłem z prawda bo dopięcie ekranu do pre zwiększa ta pojemność wiec na koniec mam tyle samo co przed zmiana tylko ze ekranowane.

Ogólnie wyjaśnienie zalet niskiej pojemności pewnie zasługuje na osobny/dedykowany post ale możne tak krotko.  Wkładki MM maja dużą indukcyjność która w połączeniu z pojemnością wejścia powoduje rezonans w pasmie słyszalnym. Np 12khz +8db a po rezonansie następuje gwałtowny spadek i np wkładka ma  -24 na 18khz. Im mniejsza pojemność tym rezonans wychodzi wyżej i chodzi o to żeby wypchnąć go poza 20 khz. Oczywiście są tez wkładki które potrzebują większej pojemności bo nie wyciągają mechanicznie i taki rezonans jest im na rękę. Ale dla porządnych wkładek zazwyczaj pożądane jest aby pojemność nie była znacząco większa niż 100  pF (i to całkowita czyli ramie plus ic plus preamp. Wiele fabrycznych pre ma na sztywno na wejściu zapięte 100 albo 200 pF co jest zwyczajnie bez sensu. I stąd potem biorą się historie o ostro i ofensywnie ale bez "powietrza" grających MM.

W każdym razie do mnie już dotarł dl110 który jest HO MC. Jego już takie akcje nie dotyczą ale najprościej jest pogrzebać w kabelkach :) wiec jak już mam je na stanie to zakończę akcje szczególnie ze poprzednie wtyczki w ic miałem liche a lubię solidne i nie rozpadające się.

Denon się wygrzewa na razie. Jak się rozrusza zawieszenie to zrobimy sparing z poprzednią wkładka a potem u Gustawa.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2015, 21:23 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
07-01-2015, 21:29
Ponieważ zadanie początkowe się ogólnie nie udało czyli pojemność na wejściu się nie zmieniła (chociaż wyszło że ten poprzedni kabelek nie był wcale najgorszy pod tym względem) to nie słuchałem za dużo na takiej konfiguracji z MM. Ponieważ zapasy Schulza jeszcze mam więc chyba jeszcze spróbuję wersji bez ekranu żeby osiągnąć pierwotny cel czyli zmniejszenie pojemności.

Aktualne walki tak do końca na marne jeszcze nie poszły bo przy okazji zrobiłem porządek z masami w pre oraz poprawiłem masę w ramieniu którą poprzedni właściciel trochę spsuł. Efekt jest taki że poprzednio na maksymalnie rozkręconej gałce wzmacniacza był bardzo delikatny hum a teraz zniknął zupełnie.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES