Audiohobby.pl

rozterki odnosnie dzwieku z kompa.

pcaudiofan1970

  • 1 / 3646
  • Nowy użytkownik
07-05-2014, 15:53
witam i pozdrawiam sympatykow dobrego dzwieku z kompa i takze z klasycznych zestawow hifi a nawet high - end.
posiadam klasyczny zestaw stereofoniczny skladajacy sie z komponentow firmy arcam i kolumn b&w + sluchawki sennheiser ktore towarzysza mi w domu oraz koss porta pro znakomicie spisujace sie na lonie natury.
teraz chcialem uderzyc w dziedzine ktora to juz dosc dawno mnie pasjonuje czyli wycisnac max z zestawu komputerowego.
chcialbym prosic ktorakolwiek osobe ktora w tej dziedzinie zalicza sie juz jesli mozna to tak nazwac do eksperta do przekonania mnie ze warto wejsc i sfinansowac elementy potrzebne zeby z komputera wycisnac maksimum dobrego dzwieku.
a nie bede ukrywal ze nie bedzie to latwe gdyz komp mam podlaczony do wzmacniacza arcam a18 i poprostu nie narzekam.
moja plytoteke w postaci okolo 456 plyt mam zgrana na dysk do dwoch najczesciej stosowanych przez audiofili formatow czyli wave i flac.
najbardziej  niepokojace jest to ze sluchalem juz dosc duzo roznego rodzaju komponentow z roznorakiego przedzialu cenowego siegajacego w nieraz dosc gorne granice finansowe tym bardziej jesli chodzi o zarobki w naszym kraju i jesli chodzi o wykonanie to postepy sa zdecydowane pozytywne a nawet nie raz chcialo by sie ukleknac na jedno kolano i ucalowac z szacunkiem kant obudowy ale jesli chodzi o dzwiek na wlasnie dzwiek uwazam ze tu roznice sa minimalistyczne tak zwane niuanse, do czego przyznaja sie nie raz nawet recenzenci trzech najbardziej znanych czasopism o tematyce audio w polsce.
czy wy tez macie podobne spostrzezenia ?
a teraz pytania zasadnicze ile moze miec max kabel usb  pomiedzy komputerem a dac ktory to bedzie sie znajdowal przy zestawie audio a jest to odleglosc ok 6m
po drugie jaki odtwarzacz komputerowy polecilibyscie do odtwarzanie muzyki z komputera zwazywszy ze posiadam takze nagrania dsd.
wiem ze foobar i jriver media center radza sobie z nimi ale nie za bardzo przypadly mi do gustu.
pozdrawiam.

  • Gość
08-05-2014, 12:41
ile moze miec max kabel usb pomiedzy komputerem a dac

Kiedyś czytałem gdzieś że nie powinien przekraczać niby 2m ale dlaczego to nie wiem. Z drugiej strony mamy przecież np coś takiego - aż 5m.

http://sklep.rms.pl/wireworld-platinum-starlight-psb-kabel-usb-a-b-5m

almagra

  • 11514 / 5547
  • Ekspert
08-05-2014, 17:27
Robiliśmy próby.Z komputera z obrazu płyty dźwięk był tak kiepski w porównaniu z napędu cd z wyjścia digi,że się nie dało słuchać.I to nie chodzi o długość kabla.

nygus

  • 217 / 5880
  • Aktywny użytkownik
09-05-2014, 15:02
Ja też robiłem próby i dźwięk z kompa był zawsze taki sam albo lepszy. Wystarczy (trzeba) mieć DAC-a, który pracuje w trybie asynchronicznym.
Max teoretyczne długość samego kabla USB to 5m. Do dłuższych trzeba huby. W każdym razie łatwo będzie ocenić czy coś jest nie tak, bo dzwiek bedzie przerywał (pakiety będą gubione).

"it is just a ride" - Bill Hicks
"it is just a ride" - Bill Hicks