Audiohobby.pl

Laptop jako transport czyli usb ->spdif do 400zł

lancaster

  • Gość
13-04-2014, 16:55
Nie wiem co ludzie rekomenduja do 880ek, ja swoje 990R wybieralem w oparciu o odsluch na wzmaku lampowym i jak mialem isc tym tropem, kiedy podpialem je do lapka i stwierdzilem ze moze i gra to slabiej ale jak dla mnie wystarczajaco :-)

Moze koledzy, posiadacze 880-ek sie wypowiedza, ode mnie tyle.

Powodzenia

daru

  • 61 / 5895
  • Użytkownik
13-04-2014, 18:23
>> lancaster, 2014-04-13 13:26:16
daru, w koncu co Ty sprzedajesz za 1100 ? Piszesz ze przetwornik a za chwile ze kolega bedzie potrzebowal DAC-a(czyli przetwornik) :-)


Jesli w budzecie 2Kzl za 1100 zl ma byc jakas przejsciowka usb/spdif a za 900 ma kolega kupowac "fajnego DAC-a" to chyba jakis spoxniony zart primaaprilisowy.


Sprzedaję konwerter USB/SPDIF M2Tech EVO.Mam takie dwa
http://www.q21.pl/m2tech-hiface-evo.html.
W zasadzie dac to też Digital to Analog Converter :)
Jeżeli uważasz,ze to jakaś przejściówka,to chyba ty walisz żartem primaprilisowym.
A fajnego daca z dobrym przetwornikiem USB/Spdif za 2 kzł to na pewno nie kupisz.Wiadomo,ze te tańsze daci to konwertery USB raczej mają słabe.I  tu będziesz miał wąskie gardło.Nawet przy dobrym dacu mało to da.Dobry konwerter w PC audio to podstawa.I dlatego zainwestowałem w EVO clocka i supply
Moja cena nie jest wygórowana,ale przepraszam nie doczytałem,ze na przetwornik masz tylko 400 zł, na komplet z daciem 2 kzł.
Nie ma sprawy wycofuję ofertę.
Najwyżej drugi konwerter zostanie do toru słuchawkowego.

lancaster

  • Gość
13-04-2014, 18:38
daru, proponujesz facetowi przejsciowke za 1100 i DAC za 900 ? ...i najwyrxniej uwazasz ze to normalne....dobre :-)

Co tez takiego jest w tej przejsciowce nadzwyczajnego, napisz po prostu.
TaK, mysle ze przejsciowka to przejsciowka i musialbys sie zdrowo napiac zeby w tescie uslyszec roznice miedzy ta z ebay za 100zł i Twoja za 1700.
Napisz cos co by moglo mnie sklonic do zmiany zdania, jakies konkrety najlepiej, nie link z czyimis podnietami.
Porównywałes sam kilka różnych ?

Jedyny plus jaki widze to wielozadaniowosc "wszystkimi możliwymi rodzajami wyjść cyfrowych: Coaxial, BNC, AES/EBU, Optyczne Toslink i ST, I2S", a facet tymczasem potrzebuje prosty konwerter usb-spdif i nie ma sensu placic za bajery uwazam.


"Kompaktowych rozmiarów wysokiej jakości interface służący do uczynienia zewnętrznego DACa zdolnym do odtwarzania gęstych formatów plików audio aż do 24bitów 192kHz."

a to juz bełkot czystej wody bo jak DAC nie ma po spdif mozliwosci odtworzenia gestego formatu to co to da ze urzadzenie przed nim je posiada ?

Prrogu

  • 137 / 3751
  • Aktywny użytkownik
13-04-2014, 20:54
Ja spotkalem sie z opinia ze od xmosa nic nie zagra mi lepiej jako konwerter w tej klasie cenowej. xmos kosztuje 400zl kit plus obudowa i ktos zeby to zlozyl - spokojnie 600zl i mam pewnie konwerter ktorego nie przebije. Ale teraz czy jeszcze lepszego efektu nie uzyskam ladujac wszystko w jedna bude :P Pewnie tak - tylko czy jest tu jakis diy er ktory zrobi mi takie cuda i jest godny polecenia?

StartRockToday

  • 171 / 4695
  • Aktywny użytkownik
13-04-2014, 22:15
Lancaster dobrze Ci mówi Proggu. Nie baw się komplikowanie sobie toru.

Jeśli chodzi o DACa i ew. konwerter. To Fatso jeśli go ładnie poprosisz to może Ci wypożyczy DACa/konwerter leaf audio, to sobie sprawdzisz czy Ci się to podoba.

a tak od siebie powiem, że się nie znam na audiofilskim sprzęcie. Miałem konwerter na CM6631 i grał szeroko, ale wprowadzał dużo jitteru i psuł głębie i czystość (ocieplał) drogie to i niepraktyczne.

Ja bym Ci poradził, nawet jako tymczasową opcje kupić hifimediy który może robić za optyka i jako ew. DAC (radząc Ci go bardziej myślę o optyku do SD-793) Sam czasem tak go podpinam do AUNE@1793 (odpowiednik twojego SD) i nie czuje jego gorszości w stosunku do asynchronicznego CM, a wręcz wróciła wymiarowość sceny. Zresztą on sam jest asynchroniczny, a według producenta ma 50ps jitteru czyli całkiem nieźle. Tanie to jak barszcz (200zł) a przynajmniej tymczasowo będziesz miał problem rozwiązany. Są też inne opcje ale kosztują co najmniej 2x tyle. Z odsprzedażą bez straty myślę też nie będziesz miał problemu, jak na coś innego będziesz chciał przejść.

Pozdrawiam
SRT

Prrogu

  • 137 / 3751
  • Aktywny użytkownik
13-04-2014, 22:46
Witaj Sylerze.

Hifimediy bede mial u siebie w czwartek. Aczkolwiek nie chce przechodzic z coaxiala na optyka... mysle ze nie tedy droga... Narazie z optyka to ja pojade bezporednio z dziurki w lapku, a w miedzyczasie bede szukal...

Miales jakies lepsze daci do porownania z tym aune? Moze wejdz na gadu to bym dopytal o kilka spraw bo probowalem sie dobic jakos dzien-dwa temu ale ni huhu...

StartRockToday

  • 171 / 4695
  • Aktywny użytkownik
13-04-2014, 23:09
Napisałem, że na audiofilskim sprzęcie się nie znam. Tym bardziej na aune nie słyszę różnicy między coaxem a optykiem :) Zresztą, nawet jak różnice są to co z tego? Zawsze dźwięk można w większym stopniu modulować innymi elementami. Ładowanie kasy w nieporęczne konwertery to głupota IMHO (ale oczywiście jak ktoś ma do tego zajawkę i słyszy przepaści w dźwięku to ja do tego nic nie mam po prostu ja tego nie kupuje, to też nie wiem), aczkolwiek skoro już masz mieć hifimediy to i tak wydaje mi się on lepszym rozwiązaniem niż optyk z laptopa.

Ja Ci już opowiedziałem wszystko co wiedziałem. Nie wiem co mam Ci dodać. Zajrzyj do tematu audio filozofia na mp3...

Jeśli chcesz się bawić w sprzęty "dużo dobrego wnoszące" to i tak nie masz wyjścia jak samodzielnie posłuchać. Niczyja opinia Ci bardziej nie pomoże.

A czym masz się kierować? W tej zabawie nikt nie wie czym się kierować, podłączają różne elementy i obserwują co im wyszło... Ja wychodzę z założenia, że jeśli mam jakieś już wybrane dla siebie słuchawki, to mogę ewentualnie którymś elementem je trochę podbarwić aby były przyjemniejsze, ale nie dążę do nirvany, bo zawsze da się lepiej czyli inaczej. Wolę cieszyć sie tym co mam po prostu.

GG rzadko odpalam. :)