Audiohobby.pl

M2Tech Hiface dac vs Audioquest DragonFly v1.2

Baele

  • 753 / 5086
  • Ekspert
25-01-2014, 11:13
Czy ktoś z szanownych kolegów porównywał lub posiada któreś z tych maleństw?

redan

  • 155 / 4698
  • Aktywny użytkownik
25-01-2014, 12:11
tak, fallow porównywał  http://audiohobby.pl/topic/8/8053/1

gutekbull

  • 498 / 5815
  • Zaawansowany użytkownik
25-01-2014, 17:44
Mam w tej chwili M2tech i testuje i jest bardzo dobry, pełne ,szczegółowe brzmienie z barwa i dynamika z piękną sceną, bardzo wciągające granie ,jest muzykalny, jeszcze mogę go oddać - kupiłem przez net.
Co mnie irytuje -to paskudne wykonanie 950zł to zawsze parę groszy , a DAC wygląda jakby miał za chwilę się rozpaść, bardzo niestabilne mocowanie w USB, wejście słuchawek to  jakiś tandetny plastik.
Tylko ten dźwięk ;-) Mam Calixa Coffee i M2Tech jest lepszy.

Baele

  • 753 / 5086
  • Ekspert
26-01-2014, 05:26
gutekbull,

jakim kabelkiem podłączasz M2Techa do wzmaka?
Ewentualnie co byś polecał?

fallow

  • 6457 / 5835
  • Ekspert
26-01-2014, 10:24
On nie ma wyjścia słuchawkowego. To jest wyjscie liniowe.

gutekbull

  • 498 / 5815
  • Zaawansowany użytkownik
26-01-2014, 11:03
fallow=>
Cokolwiek napisali o tym DACu, to jest jak najbardziej wyjście słuchawkowe , gdyby chcieli zrobić wyjście liniowe to po prostu by je zrobili.
Wszyscy ze względu na konstrukcje sugerują  ,że nie nadaje się on do bezpośredniego podłączenia słuchawek i pewno tak jest ,wierze na słowo, ale śmiem twierdzić, że to było w założeniu producenta, przynajmniej wszystko za tym przemawia.
Choć mam go kilka dni przyznam się nawet nie próbowałem podłączyć bezpośrednio do niego słuchawek, od razu wchodzę na Schiita i
dźwięk jest naprawdę wysokiej klasy.

Baele

  • 753 / 5086
  • Ekspert
26-01-2014, 14:42
jaki kabelek polecacie, żeby połączyć M2Techa ze wzmakiem?

gutekbull

  • 498 / 5815
  • Zaawansowany użytkownik
26-01-2014, 14:53
Baele=>
Ja nie bawię się w kable.
Jakieś tam mam od lat, nie zmieniam ich ,przeważnie wszystko łączę bardzo tanim cyfrowym Belkinem lub Sonus Oliwa.
A w tym przypadku z komputerka typu ASRock 100HT, krótki ekranowany przedłużacz USB ,do tego M2Tech DAC i dalej tani Profigold.

fallow

  • 6457 / 5835
  • Ekspert
26-01-2014, 19:08
Odpowiadasz na wpis
>> gutekbull, 2014-01-26 11:03:27
fallow=>
Cokolwiek napisali o tym DACu, to jest jak najbardziej wyjście słuchawkowe , gdyby chcieli zrobić wyjście liniowe to po prostu by je zrobili.
Wszyscy ze względu na konstrukcje sugerują ,że nie nadaje się on do bezpośredniego podłączenia słuchawek i pewno tak jest ,wierze na słowo, ale śmiem twierdzić, że to było w założeniu producenta, przynajmniej wszystko za tym przemawia.
Choć mam go kilka dni przyznam się nawet nie próbowałem podłączyć bezpośrednio do niego słuchawek, od razu wchodzę na Schiita i
dźwięk jest naprawdę wysokiej klasy.

===

Jezeli nie dostrzegasz istotnej sprawy, mianowicie impedancji wyjsciowej dziurki w M2TECHu w kontekscie rodzaju wyjscia - sluchawkowe vs liniowe to ja nic wiecej nie poradze.

Producent napisal bardzo wyraznie i czytelnie - jest to wyjscie liniowe, do ktorego DODATKOWO mozna podlaczyc sluchawki o sredniej lub wysokiej impedancji.

Wszystko jest jasne i czytelne. Pierwsze lepsze sluchawki z gorka impedancyjna obnazaja slabosc tego wyjscia jako sluchawkowego. Oczywiscie jezeli masz sluchawki ktore takiego gorki nie maja, i nie sa wymagajace pradowo to bedzie w porzadku.

Ja w przeciwienstwie do Ciebie (bo sam piszesz, ze nie probowales podlaczac do niego sluchawek) podlaczalem bardzo rozne sluchawki.

Zbierzmy do kupy

1) Producent pisze wprost, ze jest to wyjscie liniowe a nie sluchawkowe
2) Wszystkie dane techniczne tego wyjscia swiadcza o tym, ze jest to wyjscie liniowe a nie sluchawkowe
3) Odsluch roznych sluchawek moj oraz innych ludzi potwierdza 1) i 2)
4) Producent pisze, ze to wyjscie moze napedzic sluchawki ze srednia i wysoka impedancja - ja sie zgodze, pod warunkiem ze nie maja gorki impedancyjnej.

Naprawde nie wiem jak mozna twierdzic, ze jest to wyjscie sluchawkowe.

Ale widze w tym pewna "anty-logike" podobnie jak ostatnie tematy PC voodoo na forum. Jezeli cos jest naprawde proste pod wzgledem architektury (informatyka) to audiofil na pewno dorobi sobie ideologie, zeby skutecznie ta slusznosc obalic. Np. packet jitter - jeden z moich ulubiencow :)))

gutekbull

  • 498 / 5815
  • Zaawansowany użytkownik
26-01-2014, 19:33
fallow+>
Zgadzam się z tobą w 100%, napisałem to w formie nazwijmy to prześmiewczej (może źle wyszło ;-), dla mnie cały ten DAC to jakaś pomyłka, bo jak można jako wyjście liniowe dać jacka no i ta obudowa, plastikowe wyjście słuchawek (liniowe)  ..................... nie mogę tego przełknąć , cały czas porównuje do Calixa Coffee ,który ma jacka i dwa RCA

Tylko jeden problem ta "pomyłka" gra i to bardzo dobrze ;-)

redan

  • 155 / 4698
  • Aktywny użytkownik
26-01-2014, 19:42

  • Gość
06-06-2014, 18:09
Kup taką przejściówkę a hiface zamieni się w rakietę kosmiczną:D