Audiohobby.pl

Stereofoniczny amplituner sieciowy Yamaha R-N500 już dostępny w pabianickim salonie Q21

Q21

  • 424 / 3194
  • Zaawansowany użytkownik
29-10-2013, 16:05
Premierowe pokazy najnowszego stereofonicznego amplitunera sieciowego Yamaha R-N500 w pabianickim salonie Q21

Ten niezwykle zaawansowany apmlituner sieciowy hi-fi efektywnie odtwarza dźwięk z wielu źródeł, wliczając sieciowe audio, a wszystko z niezrównaną jakością brzmienia. Łatwą obsługę zapewnia aplikacja kontrolna oraz wbudowany cyfrowe wejścia jack umożliwiające współpracę z telewizorem i innymi urządzeniami.

- Korzystaj z całego spektrum twoich ulubionych nowoczesnych źródeł muzyki
- Słuchaj internetowych stacji radiowych z całego świata i zyskaj możliwość przesyłania muzyki
- Kompatybilność AirPlay
- Aplikacja NP Controller pozwala sterować z poziomu smartfonu lub tabletu
- Odtwarzanie formatów FLAC oraz WAV 192 kHz/24 bity
- Cyfrowe wejście audio dla telewizora lub odtwarzacza Blu-ray
- Cyfrowe gniazdo USB dla iPoda, iPhona, iPada i urządzeń USB
- Koncepcja ToP-ART i najwyższej jakości podzespoły
- Tryb Pure Direct zapewnia jeszcze czystszy dźwięk i ciągłą zmienną kontrolę loudness
- Proste, a jednocześnie wyrafinowane wzornictwo

Korzystaj z całego spektrum twoich ulubionych nowoczesnych źródeł muzyki
R-N500 jest amplitunerem i sieciowym odtwarzaczem audio w jednym. Możesz korzystać z niego, aby w łatwy sposób korzystać z materiałów dźwiękowych pobranych z internetu lub zgromadzonych w komputerze PC lub dysku NAS. Korzystaj także z serwisów muzycznych i internetowych stacji radiowych (z vTunerem). Co więcej, autorska aplikacja Yamaha NP Controller pozwala czerpać radość z twoich ulubionych utworów, przesyłanych bezprzewodowo ze smartfonu lub tabletu.

Słuchaj internetowych stacji radiowych z całego świata i zyskaj możliwość przesyłania muzyki*
Obsługa bazy danych stacji radiowych (vTuner) umożliwia słuchanie internetowych rozgłośni z całego świata poprzez podłączenie do internetu poprzez LAN. Ponadto obsługa strumieniowania muzyki pozwala cieszyć się zróżnicowanym materiałem muzycznym.
*Dostępny poprzez aktualizację oprogramowania. Dostępność serwisu zależy od regionu.

Aplikacja NP Controller pozwala sterować z poziomu smartfonu lub tabletu
Pobierz użyteczną aplikację Yamaha NP Controller i wykorzystaj ją do przełączania pomiędzy źródłami muzyki z poziomu ekranu twojego urządzenia przenośnego, a nawet przeglądaj informacje o utworach i okładki albumów. Co więcej, jej funkcja MusicPlay pozwala przesyłać muzykę bez konieczności stosowania dodatkowej aplikacji. To rozwiązanie kompatybilne jest ze smartfonami oraz tabletami i zapewnia także kontrolę różnych ustawień, także sieciowych.

Kompatybilność AirPlay
Amplituner sieciowy R-N500 umożliwia odtwarzanie praktycznie całej twojej muzyki. Urządzenie jest w pełni kompatybilne z technologią AirPlay – to oznacza, że zyskujesz wygodę bezprzewodowego odtwarzania materiału muzycznego z urządzeń Mac, iPod, iPhone lub iPad, a także z PC.

Odtwarzanie formatów FLAC oraz WAV 192 kHz/24 bity
Kompatybilność z formatami FLAC/WAV 192 kHz/24 bity gwarantuje precyzję dźwięku z niezwykle wyrazistą mocą, która jest możliwa wyłącznie w przypadku źródeł wysokiej rozdzielczości. Udoskonalane przez lata technologie Yamahy zapewniają wysoką trwałość i niezawodność.

Cyfrowe wejście audio dla telewizora lub odtwarzacza Blu-ray
R-N500 wyposażony jest w cyfrowe wejście audio – z gniazdami optycznym i współosiowym. Optyczne wykorzystywane jest do połączenia z telewizorem, współosiowe do przesyłania dźwięku z odtwarzacza Blu-ray. Dźwięk pozostaje w postaci cyfrowej, zapewniając czyste, idealnie dynamiczne brzmienie, od sportu i innych programów do filmów i koncertów.

Cyfrowe gniazdo USB dla iPoda, iPhona, iPada i urządzeń USB
Na przednim panelu R-N500 znajduje się gniazdo USB, umożliwiające szybkie podłączenie iPoda, iPhona, iPada lub pamięci USB. Zyskujesz natychmiastowy dostęp do całej zgromadzonej przez ciebie muzyki, a cyfrowe połączenie gwarantuje, że usłyszysz ją z najwyższą możliwą jakością dźwięku.

Koncepcja ToP-ART i najwyższej jakości podzespoły
Cała konstrukcja R-N500 podporządkowana jest maksymalnej wydajności i wysokiej jakości. Projekt wnętrza wykorzystuje łatwą, bezpośrednią transmisję sygnału – zapewniając optymalną separację, eliminując szum i zniekształcenia i gwarantując czystą reprodukcję brzmienia. W urządzeniu zastosowano dwa niezależne zasilania dla dwóch źródeł dźwięku, analogowego i cyfrowego, a także autorska technologia ToP –ART (Total Purity Audio Reproduction Technlogoy) oraz Art Base, tj. konstrukcja chassis w pełni chroniąca sygnały audio przez szumem i wibracjami. Ponadto wszystkie podzespoły i materiały zostały starannie wyselekcjonowane i przetestowane, aby mieć pewność, że są to te najlepsze jakościowo. Te wszystkie elementy działają wspólnie, aby zapewnić absolutnie najlepszy możliwy dźwięk.

Tryb Pure Direct zapewnia jeszcze czystszy dźwięk
Włączenie trybu Pure Direct sprawia, że sygnał dźwiękowy omija obwody kontroli barwy dźwięku, balansu i wzmacniacz buforujący. To zwiększa jakość dźwięku przy jednoczesnym utrzymywaniu pełnej pojemności wyjściowej. Skrócenie ścieżki sygnałowej zwiększa czystość dźwięku, pomagając odtworzyć nawet najdelikatniejsze muzyczne niuanse.

Ciągła zmienna kontrola loudness
R-N500 wyposażony jest także w specjalną kontrolę loudness. Pokrętło na przednim panelu pozwala dopasować efekt loudness do swoich wymagań. Niezależnie od regulatora głośności, to udogodnienie kontroluje balans niskich i wysokich częstotliwości, gwarantując pełny tonalny zakres przy dowolnym poziomie głośności, kompensując naturalną utratę wysokich i niskich częstotliwości w ludzkich uszach przy niskich poziomach głośności.

Proste, a jednocześnie wyrafinowane wzornictwo
Za sprawą zachwycająco prostego i wyjątkowego wzornictwa odziedziczonego wprost z urządzeń hi-fi Yamahy, R-N500 szczyci się także łatwym w obsłudze układem przełączników. Przedni panel wykończony jest wysokiej jakości szczotkowanym aluminium. Także pokrętła kontrolne mają równie luksusową konstrukcję, jak te wykorzystywane w topowych modelach. Zarówno na zewnątrz, jak i w środku, całość R-N500 ukazuje nasze poświęcenie dla doskonałego wzornictwa i funkcjonalności.

Tryb ECO i automatyczny tryb czuwania
R-N500 wyposażony jest w tryb ECO, który redukuje zużycie energii o ok. 20%* i funkcję automatycznego trybu czuwania, dzięki której można aktywować wyłączenie zasilania po 2, 4, 8 lub 12 godzinach.
*W porównaniu ze zużyciem energii przy wyłączonym trybie ECO (pomiar Yamahy).

Amplituner Yamaha R-N500 dostępny jest w kolorze czarnym i srebrnym, jego cena detaliczna została ustalona na poziomie 2099 zł. W związku z premierą urządzenia w Polsce, salon Q21 przygotował specjalną ofertę finansowania zakupu w 10 nieoprocentowanych ratach.


Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
E-mail: q21@q21.pl
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21