Audiohobby.pl

zepsute akg k340

brbek

  • 4 / 3896
  • Nowy użytkownik
13-09-2013, 11:15
Witam  kilka tygodni temu kupiłem akg k340, rzekomo sprawne, przyszły okazało się, że w prawym kanale brak wysokich tonów, ponieważ po sąsiedzku ma warsztat pan naprawiający przeróżne głośniki udałem się do niego, pan wziął słuchawki zbadał,pomierzył coś w driverach, posprawdzał coś w zwrotnicy i orzekł, że mam szukać sprawnego drivera elektrostatycznego,
 a wtedy je naprawi. Czy może przypadkiem ktoś posiada niepotrzebny sprawny driver elektrostatyczny i by się go pozbył (ew. wymienił ), lub może macie sugestie gdzie znależć
pozdrawiam

Krzysztof_M

  • 1471 / 5290
  • Ekspert
13-09-2013, 12:18
Możliwe, że faktycznie masz uszkodzony driver. Ale o wiele delikatniejszym elementem tam jest specjalny transformator podwyższający napięcie.
Wierzę w Twojego fachowca, ale upewnij się, że np. przełożył działający driver do uszkodzonej słuchawki aby potwierdzić, że jest uszkodzony driver a nie trafko.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

brbek

  • 4 / 3896
  • Nowy użytkownik
13-09-2013, 17:20
Dziękuję za radę, w poniedziałek mam odebrać słuchawki z przełożonymi driverami.

Sim1

  • 1829 / 5862
  • Ekspert
13-09-2013, 17:56
Krzysztof chyba jednak ma rację. Nie słyszałem o przypadku padniętego drivera... natomiast i owszem sam miałem problem z transformatorkiem. Jest strasznie mały i druciki cieńsze od włosa łatwo urwać a ciężko później przylutować.
Daj znać co wynikło w poniedziałek z oględzin i prób, coś zaradzimy ;).
Sam kiedyś odnośnie tych słuchawek zostałem poratowany przez kolegę z forum (karbidoczaszka) więc gotów jestem gest dobroci przekazać dalej :).

Jeśli do tej pory nie trafiłeś na to, to przeglądnij wątek http://audiohobby.pl/topic/10/1610/1

brbek

  • 4 / 3896
  • Nowy użytkownik
16-09-2013, 16:17
Niestety po przełożeniu driverów  brak wysokich przeniósł się z prawej na lewą, nie bardzo wiem co dalej,

Sim1

  • 1829 / 5862
  • Ekspert
16-09-2013, 19:54
Czyli niestey step-up transformator uszkodzony :(.

Sim1

  • 1829 / 5862
  • Ekspert
16-09-2013, 19:56
A nie... już mi się kręci... wygląda że to jednak driver elektretowy nie funkcjonuje.

brbek

  • 4 / 3896
  • Nowy użytkownik
27-09-2013, 17:17
Dziękuję bardzo Koledze za części zamienne. Fachowiec przylutował driver który przysłałeś i  brzmią dobrze, nieprzyzwoicie dobrze. Myślałem przez chwilę, że 701 którą kupiłem parę lat temu będzie docelowa, ale jakiś czas temu zawróciłem  do analogu i podczas poszukiwań sprzętu, przez przypadek wpadło mi w ręce trochę starych słuchawek które dziwnie dobrze brzmiały. Jako osobnik podatny na wpływy i dobre brzmienie po rozlicznych lekturach zacząłem trochę świadomiej szukać i zaczynam się bać tego co będzie dalej, ale gonienie króliczka jest ok.
Jeszcze raz dziękuję Szymonie za pomoc w ożywieniu 340-ki.
ps.
teraz słuchawki wyglądają intrygująco bo w kupionych przeze mnie membrana w driverach jest  napylona złotem, te które przysłałeś są z wyglądu srebrne, więc jedna strona jest złota a druga srebrna.

Sim1

  • 1829 / 5862
  • Ekspert
28-09-2013, 15:14
Cieszę się, że pomogłem ;).
Możesz kiedyś pokusić się o zmianę obu przetworników (oba raczej powinny być sprawne) bo być może występują jakieś różnice brzmieniowe między srebrnymi a złotymi. Widzę, że odczucia masz podobne jak większość osób, którym w ręce trafiły K340.
To bardzo skomplikowane słuchawki jeśli chodzi o budowę. 2 przetworniki oraz pasywna membrana między nimi, która z tego co pamiętam miała przepuszczać niskotonowy przetwornik ale odbijać wysokotonowy. Potrafią jednak pięknie zagrać i utrzeć nosa dobrym współczesnym konstrukcjom.