Audiohobby.pl

Amp Camp Amp - nowy wzmacniacz Passa

atmeg

  • 1202 / 4858
  • Ekspert
19-07-2013, 20:01
OKI , przyznam że nie robiłem takiego doświadczenia ale zrobie , mam niezły wzmacniacz na którym moge tak poeksperymentować , jeśli masz racje napisze bez żadnego żalu jeśli wypadnie to inaczej też napisze  ...
Wiesz że akurat Mi nie chodzi o żadne złośliwości , sprawdze , napisze .

Corvus5

  • 2596 / 5361
  • Ekspert
19-07-2013, 20:09
U mnie bocznikowanie pojemnych elektrolitów, np. 8200uF SXE ceramikami lub całą serią ceramików z serii ultra low ESR dawało w miarę dobre rezultaty, ale niekażdy lubi ceramiki. Dla mnie to jest względnie dobry kompromis i zapewnia stabilny zapas energii dla np. 100Hz w górę i jednocześnie stabilne, czyste zachowanie dźwięku dla 10kHz i więcej, gdzie śmieci w tym paśmie mogą być względnie małe poprzez kontrolę pasma 1MHz i wyżej. Taki zapas zapewnia względnie bardzo małe zniekształcenia THD i bardzo niskie szumy i to w szerokim paśmie akustycznym. W efekcie to słychać. Przy elektrolitach siada kontrola wysokich tonów, a w pogłosach jest śmietnik. Przy kilkudziesięciu mF bas powoduje bardzo małe zniekształcenia na wysokich tonach, jest głębszy, czyściejszy. Ale do przestrzeni i wysokich potrzeba ceramików. Tantale to półśrodek: słabe przypominają ceramiki, dobre są lepsze. Tak samo ceramik: słaby przypomina tantal, ale dobry ceramik jest o wiele lepszy.

Puszczanie prądu przez pojemność - nie miałbym odwagi. Sprzęganie wartości stałej do masy - jeżeli trzeba. Popsuty jeden element toru audio wymusza trudniejszą pracę kolejnego toru, np. kondensatory w sprzężeniu zwrotnym mają wpływ na SNR, a kolejne elementy potem pracują na większym szumie i mają go przekazywać. Jak gdzieś zabraknie ładunku, to klapa, degraduje sygnał. Stąd PSRR, CMRR i zabawa z zasilaniem oraz odsprzęganiem.

atmeg

  • 1202 / 4858
  • Ekspert
19-07-2013, 20:30
Wracając do układu z tematu ,strasznie ciekaw jestem jak brzmi . W montażu jest prosty jak kołek ale jest tam zawarta jakaś myśl .Strasznie mnie kręcą takie układy .

almagra

  • 11514 / 5549
  • Ekspert
19-07-2013, 20:42
Jestem przekonany,że zadziała bardzo dobrze.Ja poddaję układy krytyce w kategorii absolutnej.Nie przejmuj się tym.Rób swoje.Najważniejsza jest droga.Na drodze dzieją się ciekawe rzeczy.Pozdrawiam!

atmeg

  • 1202 / 4858
  • Ekspert
21-07-2013, 11:26
Jedna mała moja wątpliwość wobec tego układu . Czy czasem stopień wejściowy w tym układzie niema zbyt dużej
impedancji dla dobrego wysterowania tranzystora mocy ? Być może myle sie , wynika to z moich innych doświadczeń w poruszonej kwestii.

atmeg

  • 1202 / 4858
  • Ekspert
21-07-2013, 11:29
Precyzyjniej pisząc chodzi o wartość rezystora R9.