Audiohobby.pl

Sony DVP-NS900VQS - nie startuje :(

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
21-02-2013, 09:34
Odtwarzacz jak w tytule, dotarł do mnie wczoraj po długich miesiącach polowań. Byłem zadowolony, że udało mi się znaleźć to urządzenie w świetnym stanie i odkupić od pierwszego właściciela. Niestety, ku mojemu rozczarowaniu radość trwała dosłownie pół minuty - tyle dokładnie pograł. Włożyłem płytę z muzyką (oryginał), włączyłem pierwszy utwór, wszystko działało bez zarzutów, później próbowałem zmienić track na 3-ci i odtwarzacz nie chciał załapać, jakby się zaciął. Wyjąłem płytkę, zresetowałem go i od tamtej pory nie chce się uruchomić. Po naciśnięciu POWER na panelu włącza się, a po sekundzie automatycznie przechodzi w tryb STANDBY (to akurat powinno być normalne), Gdy chcę go uruchomić włącznikiem na pilocie pojawia się na chwile napis SONY DVD oraz świeci się kontrolka Multichanel i diody DVD oraz SACD, po dwóch-trzech sekundach wraca do trybu STANDBY. Tacka w ogóle nie reaguje, nie da się jej wysunąć żadną kombinacją przycisków ani na pilocie ani na panelu. W instrukcji wyczytałem, że player może się zablokować gdy wyczuje wilgoć i trzeba wówczas odstawić go w trybie czuwania na jakieś pół godziny. To wydawało by się dość logiczne, bo po podróży mógł być jeszcze delikatnie chłodny, chociaż nie uruchamiałem go od razu tylko odczekałem kilka godzin. Niestety przestał całą noc i dzisiaj to samo, za cholerę nie mogę go uruchomić. Przy włączeniu "prztyka" tylko 4 razy, a przy próbie wysunięcia tacki bądź naciśnięcia Play "prztyknie" trzy razy i zawsze wraca do STANDBY. Jeśli ktoś wie co mogło się stać i czy da się go w jakiś sposób odblokować - proszę o pomoc. Odtwarzacz bardzo mi się podoba i nie chciałbym go odsyłać :(

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
20-05-2013, 21:26
Odtwarzacz powinien wrócić do mnie w tym tygodniu. Sprawny i jeszcze dodatkowo podrasowany :-)