Audiohobby.pl

Jolida JD1701BRC

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
07-01-2013, 22:33
Zajebisty wzmacniacz do stereo za male pieniadze skoro chodzi to cos po 2000PLN. Moc jego nie jest moza powalajaca na papierze, bo to jedynie 50W, ale do wiekszosci normalnych glosnikow bedzie hulac jak torpeda i mam tu na mysli granie muzyki kazdego rodzaju, Jolka nie wybrzydza tylko trza jej dac tak z 50godzin pograc jesli mowa o urzadzeniu prosto ze sklepowego pudelka. Poczatkowo gra troche chudo i szarawo.

W przedwzmacniaczu znajduje sie para lamp 12AX7A, mozna zatem eksperymentowac szukajac sobie roznych odcieni podlug wlasnego gustu. Ja wiele nie zmienialem, zarzucilem pierwsze lepsze Tungsole z obecnej produkcji i tak zostalo. Ten wzmak nie ma raczej typowego charakteru przypisywanego lampie, gra bardzo rowno, neutralnie, szybko bez specjalnego docieplania i nieprawdziwie pogrubionych krawedzi. Muzykalnosc Jolki pochodzi tutaj glownie z plastycznosci i rzadkiego (na tle tanszych wzmacniaczy stereo, tak dajmy na to do 5-7 tys PLN) dociazenia dzwieku, ten ma mase (zwlaszcza na basie) i glebie, a instrumenty duzy wolumen. Generalnie muzyka rozchodzi sie swobodnie po calym pokoju (przynajmniej z moim kolumnami), dosc latwo go wypelniajac, dobrze nasyconym, zywym brzmieniem. Tego slucha sie przyjemnie, bo to granie idzie w parze z dobra przejrzystoscia i utrafiona barwa. Scena ma zdrowe rozmiary (nie ma scisku), a bas sie nie wlecze tylko trzyma rytm i miejsce (super brzmia solowki gitarowe i to jak slychac wibracje strun gitary akustycznej, przypomina mi sie to co robily w tym temacie wielce muzykalne Beyery DT931).

1701 wzgledem modelu 1501 (100W), slabszy watowo braciszek posiada lepszy bas (bardziej przejrzysty, szybszy) oraz precyzyjniej buduje scene, w sumie, to spodziewalem sie sytuacji odwrotnej.

Sluchalem w nastepujacym zestawieniu:

iMac -- MDAC -- Jolka 1701 - Acoustic Energy Aelite 2

Ta konkretna Jolida przekonala mnie bardziej (w wymiarze calosciowym) od Exposure 2010 i 3010, Rotela 1520 czy tez Naima Nait 5 badz roznych NADow 352, 372 wzglednie Musical Fidelity A3.2


Dodatkowo ma bardzo fajny metalowy pilot ;"))