Audiohobby.pl

Przenośny wzmak słuchawkowy i DAC z wejściem dla iPoda (lub ipoda i PC)

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
27-12-2012, 11:05
Czy poza Sony PHA-1 i Fostex HP-P1 jest coś innego, godnego uwagi?
Pierwszy obsłuży też PC, drugi niestety nie.

Gustaw

  • Gość
27-12-2012, 11:22
Przenośny oznacza mały czy raczej mały i bateryjny?

Przy okazji:

http://www.tpdz.net/en/products/d1mk2.htm

szwagiero

  • 2239 / 5901
  • Ekspert
27-12-2012, 12:08
Tylko do tego ipoda nie podłączysz...

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
27-12-2012, 12:33
>> Gustaw, 2012-12-27 11:22:01
Przenośny oznacza mały czy raczej mały i bateryjny?


Jedno i drugie.

Chciałbym "upgrejdować" (dla czystej frajdy, ze snobizmu, bo lubię, bo mogę*) mój przenośny zestaw tj. iPoda 5,5G i IE8 i zastanawiam się jaką drogę wybrać, czy zmiana słuchawek tylko, czy wprowadzenie po LOD wzmacniacza (co zdejmie szumy ale poza tym raczej niewiele poprawi), czy wejście w DAC, czy może tylko.... założenie odlewanych do kształtu ucha końcówek do IE8 ;) Także jak widać rozstrzał mam duży.

Gdybym miał napisać co chciałbym tak naprawdę zmienić to mieć wyraźniejszą średnicę, bez utraty niskich tonów i większą rozdzielczość średnicy.


*niepotrzebne skreślić

ogorek

  • 855 / 5239
  • Ekspert
27-12-2012, 13:58
@Asmagus - w sumie jest pewien konsensus, że wszystko jest ważne w torze (transport, DAC, dla niektórych kable, wzmacniacz) ale spore grono uważa, że najwięcej wnoszą słuchawki.

Na forum mp3store jest użytkownik @Themacumb, który pracował dla uznanych twórców IEM-ów i oferuje budowę "custom" IEM-ów, 2 lub 3 drierowych. Bas może być nawet porównywalny lub lepszy z D700. Słuchawki strojone pod odbiorcę (3 drivery), wszystko pod opieką audiologa (badania, odlewy).

Do tego możesz mieć dowolną szatę graficzną ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Rolandsinger

  • 2894 / 5900
  • Ekspert
27-12-2012, 14:12
>>Jedno i drugie.

 Chciałbym "upgrejdować" (dla czystej frajdy, ze snobizmu, bo lubię, bo mogę*) mój przenośny zestaw tj. iPoda 5,5G i IE8<<

Asmagus, weź się nie tłumacz. Nie pytasz tu czy przecież, czy bakelitowe gały za pierdylion zł marki Srado w DACu poprawią brzmienie.

A w temacie: przerób iPoda 5.5G na iModa u ForzaLazio z mp3store, bo iMod kasuje wiele stacjonarek moim i nie tylko moim zdaniem. Koszt ca. 300-400 zł.
____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
27-12-2012, 16:13
Roland - wyjście po iMod zmienia tor przy korzystaniu z LOD\'a, co wymusza niejako stosowanie dodatkowego, już tylko analogowo, wzmacniacz - tak? Dobrze rozumie sens iModa?

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
27-12-2012, 16:16
>> ogorek, 2012-12-27 13:58:29


Czy ten osławiony Themacumb to czasem nie działa teraz jako Spiral Ear http://spiralear.com/pl/ ??

ogorek

  • 855 / 5239
  • Ekspert
27-12-2012, 16:44
@Asmagus - zaloguję się po 3 latach na mp3store i zapytam się np. Forza Lazio

@4M - dlaczego skarbówka ??
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

ogorek

  • 855 / 5239
  • Ekspert
27-12-2012, 17:44
http://forum.mp3store.pl/topic/69369-spiral-ear-custom-in-ear-monitors/#entry677935

@Asmagus - przekręciłem nick: themadcub

@4M - w polu kontakt widzę adres e-mail (gmail-owy i nie na kajmanach) nadal nie kumam ale jestem zmęczony po Świętach
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Gustaw

  • Gość
27-12-2012, 17:57
>> 4m, 2012-12-27 17:55:27
ale nie promujmy na forum oszustów.

Masz na myśli urbana ze swojego awataru?

Rolandsinger

  • 2894 / 5900
  • Ekspert
27-12-2012, 18:25
>>16:13 / 1 godz. temu
Roland - wyjście po iMod zmienia tor przy korzystaniu z LOD\'a, co wymusza niejako stosowanie dodatkowego, już tylko analogowo, wzmacniacz - tak? Dobrze rozumie sens iModa?<<

Tak, zgadza się. Ale do iModa wystarczy Fiio E9i i skasuje to wiele wynalazków firm egzotycznych czyt. audiofilskich.

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

ogorek

  • 855 / 5239
  • Ekspert
27-12-2012, 18:34
>> ale nie promujmy na forum oszustów.

I pijaków, bo każdy oszust to pijak ... (przeróbka cytatu z Miś-ia).

Napisz na e-mail, poproś o dane firmy i czy dostaniesz fakturę i z jakimi danymi.
Pisanie od razu o urzędzie skarbowym jest takie "Polskie".

Pamiętam wieloletnią historię tej osoby na forum mp3store i gościłem zadowolonego klienta w domu.
Aby zamówić/wykonać te IEM-y musisz pojechać do jednego ze wskazanych audiologów. Wydaje mi się, że cena obejmuje też wizytę, badania, odlewy.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

magus

  • 20990 / 5902
  • Ekspert
27-12-2012, 19:59
jak to było z tą nadgorliwością gorszą od faszyzmu, którą wspominałeś w innej dyskusji o skarbówce, 4m?

tak jak mówiłem, na ewidentne oszustwa skarbowe wzruszasz ramionami, za to bezwzględnie byś karał ludzi za brak adresu na stronie
bo władza tak kazała
Odszedł 13.10.2016r.

barthuss1

  • 198 / 4813
  • Aktywny użytkownik
27-12-2012, 21:59
Asmagus:
Używam teraz właśnie Imoda (by Forza Lazio) ze wzmacniaczem przenośnym Objective O2.
Słucham - podobnie jak Ty na dokanałówkach - Shure 530 PTH (recablowane też przez Forza).

W tej szkole - czyli portable - chyba nie potrzeba lepiej...
Właściwie uważam że do plików to najlepsza droga, generalnie w lepszym torze drażni mnie PC audio, tutaj jest bardzo fajnie.
Imod kasuje na łopaty mojego iphone`a 4 połączonego z O2.
Imod`a robi się z wersji 4, 5 i 5,5 g - omijając układy wyjściowe ipoda :

http://redwineaudio.com/imod

To jest oryginał - i teraz tak jak RWA pół świata portalble audio przerabia swoje ipody...z powodzeniem!