Audiohobby.pl

Absolutnie bezgłośny PC - źródło Audio i most dla Video

zdezintegrowany

  • 1278 / 4682
  • Ekspert
11-12-2012, 10:24
u mnie natomiast dzięki hubowi przekazanemu wczoraj przez kolegę ogorka (któremu chciałbym bardzo serdecznie  podziękować) pojawiła się choinka dysków :)
w tym momencie rozwiązał mi się problem braku gniazd usb:)
póki co jest to rozwiązanie przejściowe, dorastam do macierzy postawionej gdzieś w kącie :)

zdezintegrowany

mirek10

  • 1210 / 4387
  • Ekspert
11-12-2012, 16:48
Wszystkie programy z mojego laptopa z Win 8 zostaly usuniete!!!!nie ma nic tylko Moziilla Firefox i Kaspersky i dalej zajete jest 5.8GB MEMORY, nie wiadomo przez co?pozostaje chyba zrestartowac Win8 !!!!

magus

  • 20990 / 5890
  • Ekspert
11-12-2012, 16:51
nie chcę cię straszyć, mirek, ale wygląda na to, że to nie jest najlepszy komputer...

no i proponuję nie restart, ale REINSTALACJĘ windows

ale czy to pomoże? bo jeśli windows8 też nie jest najlepszy...
Odszedł 13.10.2016r.

fakamada

  • 1066 / 5391
  • Ekspert
11-12-2012, 16:57
Jakoś nikt nie wspomina tu o OpenElec. Jest to Ultra odchudzony linux przygotowany stricte pod instalację odtwarzacza XBMC oraz ewentualnie kilku plug-inów.

ogorek

  • 855 / 5227
  • Ekspert
11-12-2012, 17:29
@Mirek - ale to nie ma najmniejszego wpływu na odtwarzanie muzyki z twojego komputera. Po co z tym walczyć ???

Nie pamiętam abym chociaż raz sprawdzał wykorzystanie pamięci na jakimkolwiek swoim komputerze, dopóki wszystko pracuje, nie przycina się i nie wiesza.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

mirek10

  • 1210 / 4387
  • Ekspert
11-12-2012, 17:42
Ogorek-wielki problem bo 6GB Memory jest sztucznie zajete nie wiadomo od czego ?jak nic nie jest zainstalowane!a jak zainstaluje swoje programy audio to dochodzi 2GB memory i jest razem 8GB to jest jego ful!!! i chcesz sciagac pliki lub inne rzeczy a on podaje brak memory i nie dziala!!!!

mirek10

  • 1210 / 4387
  • Ekspert
11-12-2012, 17:45
tak mialem na mysli reinstalacje!!!ciekawe czy to cos da?nowy w sklepie odpalalem i sprawdzilem i w tym miejscu gdzie ja mam zajete 6GB to tam jest 0.1 tak to wyglada!!!

ogorek

  • 855 / 5227
  • Ekspert
11-12-2012, 18:06
>> 4m, 2012-12-11 17:38:37

No tak ... z dysku będzie znacznie gorzej brzmieć muzyka ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

marcinz

  • 184 / 4685
  • Aktywny użytkownik
11-12-2012, 18:44
Dla lubiących majsterkowanie polecam takie wyciszenie dysku w komputerze
http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=105937
Sam to zrobiłem kilka miesiecy temu i muszę przyznać że świetnie spełnia swoją funkcję.

Jeśli chodzi o dysk zewnętrzny (1TB 3,5 cala w metalowej obudowie) to najlepszy sposób \'wyciszenia\' na jaki wpadłem to wepchnięcie go pod łóżko ;)

Gustaw

  • Gość
11-12-2012, 19:36
>> mirek10, 2012-12-11 17:42:17
Ogorek-wielki problem bo 6GB Memory jest sztucznie zajete nie wiadomo od czego ?

Mirku,
Chyba umknął Tobie pomysł kol. Konopa, że może to być związane z aktualnie wybraną kartą graficzną wykorzystującą pamięć RAM jako pamięć Video. Spróbuj przełączyć na kartę NVidia. Karta ta posiada własną pamięć i nie musi zajmować RAM-u na grafikę. To może być, ale nie musi, ta przyczyna.

mirek10

  • 1210 / 4387
  • Ekspert
11-12-2012, 20:35
Trzech informatyków to wszystko przerobilo i stwierdziło ze z czymś podobnym sie nie spotkali,zostało tylko zrestartowac program od nowa,jestem umówiony na czwartek rano ze wpadnie informatyk i zrobi to ,bo ja nie mam pojęcia i nie chce coś zepsuć!jak to nie pomoże do oddam na wymianę na nowy!wszystko zadziałało tylko nowy laptop nawalil !a tak sie bałem ze coś w moim sprzęcie może nie zadziałać ,a okazało sie ze mowy laptop ,nigdy bym sie nie spodziewał!

ogorek

  • 855 / 5227
  • Ekspert
12-12-2012, 08:53
>> marcinz, 2012-12-11 18:44:18

Jak rozwalałem obudowy aby wyciągnąć dyski 2.5 i zbudować z nich macierz to nie podobało mi się, że w Trescend-zie masz silikony i plastiki. Owszem ma to zabezpieczać przed wstrząsami ale na pewno źle przewodzi ciepło i dysk się gotuje w takiej obudowie. Zresztą 2 Trascendy już mi nie działały (jeden nie wstawał a drui w zależności od kabla USB) a w macierzy 0 problemu (w tej macierzy użyłem struktury bezpiecznej w razie padu nawet 2 dysków). Bałbym się o to w lato w takiej obudowie jak w zamieszczonym linku.

Większość z nas ma rutery do Neostrady (generalnie do zamiany sygnału ADSL/DSL). Te rutery mają zazwyczaj gniazda Ethernet (często 1GB) a czasem gniazdo USB. Taki ruter nie musi stać na biurku. Często może być na oknie, za zasłonką w jakimś ogólnym pokoju. Do niego można podłączyć dysk zewnętrzny (przez port USB) lub dokupić USB serwer (za 100PLN w Conrad.pl) i podłączyć USB serwer do Rutera a do niego dyski. Lub wspomnianą wcześniej macierz (a z czasem wykupić chmurę lub przestrzeń w takim DropBoxie i wogóle zrezygnować z dysków ;) )

Wtedy dysk nie znajduje się w naszym pomieszczeniu lub nie znajduje się blisko nas i przestaje nam przeszkadzać.
Co więcej wszystkie urządzenia w domu mogą z niego korzystać.

1. Opcja darmo - jak ruter ma port USB - tam podczepiamy dysk zewnętrzny
2. Opcja 100 PLN - do rutera USB server
3. Macierz (drogo ale mamy z kilku dysków jeden obszar plus zabezpieczenie przed awarią jednego lub dwóch dysków)
4. Wykupienie przestrzeni -> plus - zero hardwaru, minus - abonament i dostęp do internetu ;)

Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

mirek10

  • 1210 / 4387
  • Ekspert
12-12-2012, 11:39
Udalo sie,wlaczony zostal program czyszczacy ,ktory byl juz w laptopie ,pracowal cala noc,plus 3razy restart i co pomoglo akurat to nie wiem, ale bylo skuteczne! pokazuje ze zajmuje tylko 1GB Memory i wolne jest 6.7GB,mozna zaczac wgrywac programy od nowa aby ruszyl moj tor,odetchnelem z ulga,mam obiecana pomoc w odpowiednim zainstalowaniu programow i sterownikow i wiem ze teraz to na pewno bedzie dobrze!!!

marcinz

  • 184 / 4685
  • Aktywny użytkownik
12-12-2012, 12:19
>> ogorek, 2012-12-12 08:53:32
Większość z nas ma rutery do Neostrady (generalnie do zamiany sygnału ADSL/DSL). Te rutery mają zazwyczaj gniazda Ethernet (często 1GB) a czasem gniazdo USB. Taki ruter nie musi stać na biurku. Często może być na oknie, za zasłonką w jakimś ogólnym pokoju. Do niego można podłączyć dysk zewnętrzny (przez port USB) lub dokupić USB serwer (za 100PLN w Conrad.pl) i podłączyć USB serwer do Rutera a do niego dyski. Lub wspomnianą wcześniej macierz (a z czasem wykupić chmurę lub przestrzeń w takim DropBoxie i wogóle zrezygnować z dysków ;) )

Wtedy dysk nie znajduje się w naszym pomieszczeniu lub nie znajduje się blisko nas i przestaje nam przeszkadzać.
Co więcej wszystkie urządzenia w domu mogą z niego korzystać.

1. Opcja darmo - jak ruter ma port USB - tam podczepiamy dysk zewnętrzny
2. Opcja 100 PLN - do rutera USB server
3. Macierz (drogo ale mamy z kilku dysków jeden obszar plus zabezpieczenie przed awarią jednego lub dwóch dysków)
4. Wykupienie przestrzeni -> plus - zero hardwaru, minus - abonament i dostęp do internetu ;)



Opcja 100PLN wygląda ciekawie. Router (linksys wag200g) stoi właśnie przy oknie za zasłonką, mógłbym obok ulokować dysk. Rozumiem ,że wystarczy wystarczy że podepnę do USB serwera swój dysk (ext4) i zamontuję sobie go w Linuksie przez smb/cifs ?

marcinz

  • 184 / 4685
  • Aktywny użytkownik
12-12-2012, 12:27
A co do dropboxa to używam go od kilku lat w wersji darmowej (4GB z bonusami za zapraszanie znajomych) do synchronizacji dokumentów, projektów itp między komputerami.

Ceny większych przestrzeni niestety zabijają, 500GB to $499.00 rocznie. Ja na chwilę obecną potrzebowałbym min 650GB na muzykę...