Audiohobby.pl

Wszystko co chcieli byście wiedzieć o AKG K340 a wstydzicie się zapytać

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
11-05-2021, 22:36
Ok, odpowiem sobie sam, ponieważ akurat dzisiaj swoją premierę mają K340 w moich progach :)
Wysokie pady tym słuchawkom nie służą w mojej ocenie, podbija się wtedy średni bas, tracimy na drobiazgach w najniższych rejestrach w innych cichszych partiach materiału muzycznego.
Ale przeczesałem rynek i wśród producentów padów wysokiej jakości panuje tendencja do dedykowania do całej linii starszych  dużych AKG padów za grubych w stosunku do oryginałów.
Wśród niższej jakości produktów można odszukać cieńsze modele, ale skóra wokół uszu się od tego poci niemiłosiernie no i dalej lekko grubsze niż oryginały.
Na zdjęciu od lewej - oryginały, tańsze pady ze skóry ekologicznej oraz niebyt drogie ale chyba skórzane grube pady.
Wszystkie wygodne (za wyjątkiem starych z kiepską gąbką w środku), ale jednak to nie to o co mi chodziło.
Ktoś zna źródło wysokiej jakości padów, ale bliższych grubością tym oryginałom?
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

aasat

  • 2263 / 5848
  • Ekspert
12-05-2021, 08:46
Faktycznie jest tak jak piszesz, ale te pady co mam i tak sumarycznie grają lepiej od welurowych które miałem wcześniej.
Dodatkowe skórzane są o wiele wygodniejsze i nie gniotą w uszy.

Niestety jest problem z dorwaniem płaskich padów dobrej jakości. Ale zauważyłem, że płaskie są pady do słuchawek firmy Audiotechika z serii ATH-AD, niestety nie znam rozmiarówek i nie wiem czy będą takie o średnicy 110mm.
« Ostatnia zmiana: 12-05-2021, 08:49 wysłana przez aasat »

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
12-05-2021, 08:56
Faktycznie jest tak jak piszesz, ale te pady co mam i tak sumarycznie grają lepiej od welurowych które miałem wcześniej.
Dodatkowe skórzane są o wiele wygodniejsze i nie gniotą w uszy.

Niestety jest problem z dorwaniem płaskich padów dobrej jakości. Ale zauważyłem, że płaskie są pady do słuchawek firmy Audiotechika z serii ATH-AD, niestety nie znam rozmiarówek i nie wiem czy będą takie o średnicy 110mm.
Skoro przeszedłeś z welurowych to pełna zgoda, że nawet za grube skórzane dadzą zysk w jakości brzmienia.
A co do padów, to nie wpadłem na bliższe rozpoznanie z Audiotechniki, dzięki za pomysł !

Musze jeszcze napisać, ze to moje absolutnie pierwsze spotkania z K340 i jestem oczarowany ich możliwościami.
Basu nie brakuje, jest solidna podstawa. A tego odcinka pasma najbardziej się w nich obawiałem, tymczasem jest tutaj lepiej niż w K280 Parabolic, które też niedawno nabyłem.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
17-05-2021, 20:13
Te słuchawki mnie nadal intrygują. Transformacja basu wraz z subtelnymi zmianami w padach jest nieporównywalna do innych słuchawek.
Ta konstrukcja z biernymi membranami jest fascynująca, wyjątkowa.
Oryginalnych padów z tego modelu nie posiadam, ale zastosowałem oryginały z K280 Parabolic.
Są one nie za grube, wydaje mi się, ze będą najbliżej oryginalnym padom.
Największe różnice znowu są na basie - podbarwienia i podbicia w zasadzie zniknęły - możliwości śledzenia linii basowej bez maskujących ordynarnych podbić jest znakomita.
Lekko ucierpiał na tym komfort, dlatego nadal będę się rozglądać za wysokiej jakości zamiennikami byle nie były za grube i miały odpowiednio duży otwór tak by w swoim świetle zmieścił się cały zestaw przetworników plus membrany bierne.
Zdjęcia słuchawek z oryginalnymi padami zresztą dają, może mylnie, wrażenie, że pady K340 mają wyjątkowo dużą średnicę wewnętrzną, coś czego nie widać w padach dla innych modeli ze starej stajni AKG.

Tymczasem w modyfikacjach poszedłem jeszcze dalej i zapodałem zmianę dosyć radykalną, ale łatwo odwracalną.
Wymieniłem element z siateczką od strony ucha. Jak się nie spodoba to wmontuję na powrót oryginał.
Ale coś mi się wydaje, że nie prędko oryginał wróci na miejsce, ponieważ zmian na lepsze jest całe mnóstwo.
Tony średnie i wysokie dostały pięknego szlifu, więcej detali słychać, pogłosów sali.
Podaruję sobie audiofilską poezję - dla mnie, po krótkim odsłuchu ma to same plusy.

Poniżej widoczne zmiany, te  wywijasy to oczywiście zmieniony element a dla porównania w drugiej słuchawce jeszcze tkwi oryginał.
Jedyna wada, to możliwość dostawania się zanieczyszczeń do środka, dlatego użyłem tkaniny przeźroczystej akustycznie dla ochrony wnętrza.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −