Audiohobby.pl

Renesans diabełkowych lamp 6C33C

Matt

  • 10 / 5779
  • Nowy użytkownik
25-11-2008, 19:15
wg mnie u Waszczyszyna to ten diabełek nie miał basu, granie ostre, itp itd

Kolega Magazynier zrobił układ "Simplex" z 6sn7 i diabełkiem.... trafa ogonowskiego itp itd..
grało to już w taki sposób ze miotało mnie czy przy tym układzie pozostać a zacząłem zamawianie gratów do gm70..
naprawdę ta lampa 6c33c gra plastycznie i już z zajebistym basiorkiem co napędzi moje kolumny czyli nic łatwego.

Brzmienie wciąga, ale chyba rozumiem już uwagi ze są dwa obozy, tych co sa przeciw tej lampie i za. To specyficzne kluskowate ale szybkie i plastyczne granie z wielobarwnym basem, nie każdenu przypadnie do gustu..

PS. Mam plana to zrobić i tak ;)

Pozdr
Maciek


mkmar

  • 7 / 5870
  • Nowy użytkownik
28-11-2008, 00:29
Przymierzam się do konstrukcji na 6c33c lecz te, które przykładowo słuchałem miały właśnie problemy z napędzeniem trudniejszych obciążeń typu Scany. Stąd ciekawi mnie ten układ "Simplex" , o którym Matt gdzieś pisałeś, że słuchałeś z Revelatorami. Możesz podać namiary na ten schemat.

  • Gość
28-11-2008, 11:03
>> p72, 2008-05-22 13:28:54

Almarro rulez

Matt

  • 10 / 5779
  • Nowy użytkownik
29-11-2008, 22:16
napisz do mnie na inku@o2.pl to ci wyślę..

układ pędził moje kolumny bez problemu a to 3dr z 18 Rwelatokiem na basie, ale preamp będzie konieczny ;)

pasio

  • 33 / 5604
  • Użytkownik
08-02-2009, 18:15
Witam !
To nie całkiem bełkot, to trochę nieporadnym językiem opisany sposób uniknięcia przekroczenia mocy admisyjnej i zniszczenia lampy. Otóż diabły mają b. duży rozrzut parametrów i ustawienie napięcia ujemnego siatkowego, które wymusza prąd n.p. 200 mA dla jakiegoś egzemplarza, dla innego może spowodować wymuszenie prądu na poziomie 500 mA, co z kolei powoduje lawinowe narastanie prądu anodowego, aż do zniszczenia lampy. Pisałem o tym bodaj na Fonarze z 5-6 lat temu, gdy mierzyłem posiadane lampy. Ruscy nazywają to samorazgriew.
Co do trwałości około 5 lat dzień w dzień minimum 3 godz. (nie oglądam w ogóle TV, tylko słucham, głównie winyli), cały czas na tej samej parce SET i gra bez zmian. Ponad 6 000 godzin na razie.
pzdr

andrzej analogowy

  • 127 / 5891
  • Aktywny użytkownik
09-02-2009, 19:29
Myślę,że 5000 godzin to czas który diabełek przeżyje bez większych problemów.Aby uniknąć niespodzianek podczas ustawiania prądu,należy wyprowadzić potencjometr do regulacji BIAS-u na zewnątrz,a wzmacniacz wyposażyć w miernik wyskalowany w mA .Należy zachować czujność po ok 15 s od włączenia....Tytułem zachęty-ostatnie wytwory mojej fantazji-monobloki idealne...Zbiór wszystkich doświadczeń z tą lampą z ostatnich 5 lat.Pozdrawiam diabłomaniaków...
andrzej analogowy

andrzej analogowy

  • 127 / 5891
  • Aktywny użytkownik
09-02-2009, 19:31
Na fotografii z tyłu widać  pokrętło regulacji BIAS-u-małe czarne.Lepszy dostęp nie jest konieczny-w końcu robimy to raz i ew korygujemy po tygodniu.Potem nic się nie zmienia.A
andrzej analogowy

Rafaell

  • 5033 / 5893
  • Ekspert
09-02-2009, 19:49
>> andrzej analogowy
Bardzo mi się podobają wizualnie Twoje konstrukcje, mimo że to zupełnie nie moja bajka. Gratuluję wczucia się w przetwarzaną materię.

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

andrzej analogowy

  • 127 / 5891
  • Aktywny użytkownik
09-02-2009, 23:31
Robiłem to trochę z nadzieją,na stworzenie czegoś innego od klasyki na rynku.W sumie wyszło też podobnie - do samoróbek innych amatorów DIY.Ponieważ zaopatrzyłem już wszystkich chętnych znajomych zrobię jeszcze jedną parę dla siebie i koniec!!!!!WRESZCIE!!!
andrzej analogowy