Audiohobby.pl

Głośniczki do komputera

Corvus5

  • 2596 / 5331
  • Ekspert
07-09-2012, 09:38
Znalazłem ostatnio w sieci warte uwagi Microlaby solo 7c oraz pro 3. Pierwsze zbierają dobre opinie, ale ich cena chyba wzrosła, wynosi ok 650-700zł. Są do tego duże, nie mam nigdzie bezpośredniego dostępu do ściany, więc BR z tyłu nie przeszkadza. Wagę swoją mają i przede wszystkich wielkość: duży problem z ustawieniem. Do tego są Pro 3, które za to znikają. Przetwornik większy, bo 20cm zamiast 16cm, ale jest jeden. Obudowa mniejsza się wydaje, nie wiem jak z pojemnością, bo jest pewnie szersza. Zestawy posiadają swój wzmacniacz. Podobno Pro3 ma gorszy wzmacniacz i dopiero po jego poprawie może dobić jakością do 7c. Bez tego gra gorzej. Podłączenie byłoby póki co pod xonara essence. Jak wygląda porównanie samych kolumn? Niestety, nie miałem okazji ich posłuchać. Czy są w ogóle coś warte? Większa, twarda, drewniana obudowa to plus. Czy przetworniki to jakiś duży chińczyk po kilkanaście zł, a reszta kosztów to obudowa i ficzery typu pilot?

Dj

  • 1088 / 4639
  • Ekspert
07-09-2012, 10:23
Nie słuchałem tych zestawów, jednak na ogół głośniki komputerowe nie są rewelacyjne, mam niesmak słuchając tego typu zestawów, po prostu się zraziłem gdyż zestaw za 400zł który zakupiłem kilka lat temu gra beznadziejnie...
Dla tego wolę standardowe zestawienie wzmak plus kolumny, z polskich tanich małych kolumienek mogę polecić samby 130. przyjemnie nie męczące granie.


Chyba Ci nie pomogłem:)

kolumny też można modyfikować podobnie jak słuchawki.

Corvus5

  • 2596 / 5331
  • Ekspert
07-09-2012, 11:02
A czym się taka Samba 130 różnice od 7c?

Dj

  • 1088 / 4639
  • Ekspert
07-09-2012, 11:37
Jestem ciekaw jak wygląda sekcja wzmocnienia w tych microlabach, często niestety jest to straszna tandeta...
a używki można kupić  w tej cenie np
http://allegro.pl/znakomite-monitory-mission-782-made-in-england-i2594599576.html
http://allegro.pl/kef-cresta-super-stan-dobra-cena-wlkp-kurier-i2582360090.html
http://allegro.pl/bw-601-s2-i2602955899.html
http://allegro.pl/kolumny-audiofilskie-dali-concept-1-idealny-stan-i2589178161.html
http://allegro.pl/koss-dynamite-model-m80-kolumny-0812-i2595696482.html

słuchałem z tego dali i missionów, są warte polecenia.
Raczej wątpię by microlaby dawały lepszy dźwięk od tych missionów ale mogę się mylić.  najlepiej było by zestawy porównać.

Nie obraź się się Corvus5 ale moim zdaniem recenzje są coraz mniej obiektywne, z tego względu że recenzenci często mają bardzo małe doświadczenie...

Kilka razy zakupiłem słuchawki po przeczytaniu recenzji i byłem bardzo zawiedziony.
 

Corvus5

  • 2596 / 5331
  • Ekspert
07-09-2012, 13:34
Oczywiście, że recenzje są mało obiektywne, ale jeżeli ktoś słucha o wiele lepszego sprzętu, to jest w stanie odnieść się do sprzętu niższej klasy i wykazać luki lub brak różnic w konkretnych aspektach dźwięku.

Można się odnieść do znanych produktów w miarę dostępnych, np. JBL E80, tylko nie wiem, czy cena 750zł odnosi to jednej kolumny czy pary. A poza tym, że produkt znany, to nie ma problemu z odsłuchem. Inna klasa konstrukcyjna, bo to podłogówka, ale odniesienie może być.

Dj

  • 1088 / 4639
  • Ekspert
07-09-2012, 14:53
Corvus5

Co do kolumn to wcale te uznanych firm nie są niesamowite, renomę firma często zdobywa najwyższym modelem, a niskie modele są często co najwyżej oki albo są nawet słabe, mało kto ma na tyle odwagi aby skrytykować uznaną markę...
Niestety tak jest, a dziś to się upowszechnia i mamy coraz więcej firmowych bubli.

Miałem okazje słuchać kiedyś egzotycznych kolumienek 2 drożnych amerykańskiej firmy i... jeszcze żadne kolumny dla mnie lepiej nie zagrały. co prawda wysokotonowce były na wstegach ale kolumny jakoś bardzo drogie nie są, używki ok 1,300zł ale jest duży problem z dostępnością. Firma miała w nazwie Labs.

Te missiony które podałem grają znacznie gorzej a wspomniana przeze mnie  firma jest kompletnie nie znana w Polsce.

Jednak missiony nie są tak przereklamowane jak np JBL niektóre modele są super ale niektóre... wole się nie wypowiadać;-)

A do chińskich firm nie mam zaufania bo ich urządzenia są awaryjne, oszczędzają w konstrukcjach na wszystkim.

Corvus5

  • 2596 / 5331
  • Ekspert
07-09-2012, 15:10
Egzotyczne produkty produkty mogą być wielkim szajsem, na który nabiera się tylko niewielka liczba osób. Także markowy sprzęt może dla wielu być glupotą tak, jak i ja uważam pewne popularne produkty za pomyłkę. Ale też zdarza się, że mało znany produkt jest w mojej opinii całkiem niezły.

Wrzucanie kasy w egzotykę jest problematyczne, gdyż nie ma potem odniesienia. Ciekawe są też wątki typu: "Co po...?", bo pokazują jak często następuje zmiana tego, co się ma, bo nie wyrabia.

Można uznać, że wszystko, co popularne, to przereklamowane, ale ja się nie spotkałem z prawie żadną reklamą produktów audio. Możliwość własnych zmian i modyfikacji to jest coś, co pozwala skorygować pewne rzeczy, które zostały specjalnie popsute, by stworzyć charakter.

Dlatego m.in. pytanie o jakość przetworników, jakość obudowy, jakość wzmacniacza, znalezienie produktów podobnych. I tak najlepiej działa własne ucho, ale jak nie ma co słuchać, to nie ma opinii.

lancaster

  • Gość
07-09-2012, 17:10
Do komputera kupcie sobie jakies 3-4 calowe TB lub Daytony. Tanie, dobre, mało miejsca zajmują na stole i znane od lat. Popędzi to GC bez problemu i za parę stówek macie system pod wieloma wzgledami(spójność, scena) po prostu top.