Audiohobby.pl

Audio Philar - exclusive furnitures - najnowsza oferta

narsiltm

  • 221 / 5866
  • Aktywny użytkownik
20-05-2008, 20:01
Akurat wiele wyksztalconych i obdarzonych dobrym smakiem osob jest zachwyconych tymi meblami.

Mozna powiedziec, ze miescisz sie gdzies na szarym, lewym koncu krzywej Gaussa. Na szarym, bo wyksztalceni i o dobrym guscie ludzie uzywaja innych slow podczas prowadzenia krytyki. Robia to tez z gentelmenskim dystansem(wzornictwo do dupy, ceny brane z kosmosu, poniemiecki chelm...), okazujac szacunek osobie ktorej przeciez nie znaja!


Nie widze podstaw, zeby uwazac Cie za czlowieka mogacego cos az tak kategorycznie i niekulturalnie obsmarowywac.
To typowe zachowanie osob ktore z dobrym smakiem maja niewiele wspolnego. Ostatnio mialem podobne odczucia spotykajac nowobogackich Rosjan gdzies w Kaliningradzie, rowniez uwazali sie za wyrocznie :(


Drugi aspekt(finansowy) o ktorym piszesz mozemy uznac za zamkniety? Czyzby Twoja wycena(z pewnoscia poparta solidna wiedza) nie ogarniala skladowych ostatecznej ceny produktu?


cowards die many times before their deaths

frank

  • 527 / 5868
  • Ekspert
21-05-2008, 06:59
Oczywiście,że cena jest kosmiczna, to zresztą domena rynku audio.
Górka znam z AS, na którym był wielokrotnie upominany za reklamę swoich wyrobów( aktywnie stawałem w obronie,nigdy kryptoreklama mi nie przeszkadzała ).
Wyrażam tylko swoją opinię na temat reklamowanego wcześniej wyrobu.

  • Gość
21-05-2008, 20:30
 frank, nie kupujesz to po co głupio gadasz

wszystko kosztuje zus pracownicy itp zrób sobie tanie nawet jedna sztuke zobaczymy ile tobie wyjdzie

granit koło 200
mdf fornirowany powycinany 100
robocizna tzn stolarz bierze na godzine 20 zł powiedzmy 4 godziny
lakier kolce toczone nogi i coo drogo..

-----------------------------------------------------------------
"Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go"
------------------------------------------------------------------

frank

  • 527 / 5868
  • Ekspert
21-05-2008, 22:47
Bardzo drogo,mało tego to kosmiczna kalkulacja.
Proszę nie tłumaczyć mi składników wpływających na cenę finalną.
Prywatną działalność prowadzę od 1985 i troszeczkę w tych kalkulacjach się orientuję.

  • Gość
22-05-2008, 10:26
to kup taniej albo sobie zrób a nie piepszysz bez sensu

-----------------------------------------------------------------
"Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go"
------------------------------------------------------------------

frank

  • 527 / 5868
  • Ekspert
22-05-2008, 11:51
Tylko wyrażam swoje zdanie,rzecz jasna masz prawo z nim się nie zgodzić.
Oczywiście można napisać,że towar wart tyle ile kupujący jest w stanie zapłacić.
To nie moja wina,że coraz więcej jest nawiedzonych firm z hi-endowymi cenami.
Choćby osławiony Sroka-stolik,podobne tłumaczenia i pitolenia o czynnikach wpływających na cenę.
No,ale w audio można praktycznie wszystko wcisnąć i dobudować do tego odpowiednią ideologię.




  • Gość
24-05-2008, 12:07
Wzornictwo trochę ciężkawe jak zawsze u Gorka. Mnie się podoba Classic Line. Pomysł z drewnianymi narożami jest świetny. Choć jak dla mnie trochę zbyt wykwintnej formy autor poszukiwał. Wolę prostotę – np. surowe podstawki pod kolumny z czarnych rur zamiast drewnianio-marmurowych.

Cena kosmiczna - czyli typowa jak za nikomu niepotrzebny bibelot. To ma przystroić wnętrze i dawać poczucie dobrze wykonanej roboty. Taka biżuteria meblowa. A wiadomo – biżuteria nie powinna być tania ;)
A jeśli ktoś sądzi, że te ustroje grają jak inne klamoty audio, to może zrobić sobie podobne za kilka stówek, z elementów kupionych w Castoramie. Zadziałają na dźwięk równie dobrze. Zresztą brak stolików tez dział równie dobrze na dźwięk, a Gorek chyba nie żeni kitu o właściwościach sonicznych swoich wyrobów?

Właśnie wracając do Classic Line (ten pomysł na drewniane słupki w narożach): Można to zrobić z drewna i szkła klejonego. Pełny bal z podfrezowaniem (zamiast ozdobnego naroża kryjącego jak przypuszczam metalowe nogi). Będzie optycznie lżejsze, tańsze, prostsze do wykonania i równie dobrze spełni swoje zadanie. A przy odrobinie inwencji można tak budować cały zestaw regałów i stolików.



PS. Kiedyś widziałemzestaw francuskich mebli w odjazdowo kosmicznych cenach. Taki mały regalik z szafą i jakimś stolikiem - taka mini-meblościanka. dwa razy droższa od podobnej polskiej. A najśmieszniejsze było w niej to że nawet nie wymagała obróbki. Była zbudowana z laminowanych płyt 18mm MDF o krawędziach oklejonych taka samą okleiną winylową (podobne płyty na półki kupowałem przycięte na wymiar i profesjonalnie oklejone po 30PLN). Wszystkie ścianki szafek były skręcone od wewnątrz uchwytami meblowymi (takimi jakie do wzmacniania stosuje np. Mikomax w swoich meblach biurowych). Oklejone krawędzie wszystkich płyt były po prostu widoczne z zewnątrz mebla. I już cała filozofia. Zero technologii, tylko jeden stolarz z wkrętarką i linijką a kasą można golić za "design" :)))


awaria

  • 46 / 5868
  • Użytkownik
25-05-2008, 21:16
pitolenie o wpływie na dźwięk tak jak i "węże ogrodowe" czy kable od żelazka jako sieciówki:):):)

tylko jedno można przyznać : design fajny

a jak ktoś ma zdolności manualne to sam coś takiego zmontuje.i zamiast 4000pln wyjdzie go 1000pln

Audio Philar

  • 30 / 5803
  • Użytkownik
25-05-2008, 22:25
Hmm, szczerze mówiąc nie mam zamiaru wdawać się w dywagacje na temat cen, ale powiem tak:

---> awaria

Jezeli jestes w stanie robic dla mnie 3 półkowe stoliki w cenie do 1000 zł (wybierz dowolony z mojej oferty) to masz u mnie ciepłą posadke i zamówienie na kilkadziesiąt sztuk :)

pozdraiwam
Audio Philar

Audio Philar

  • 30 / 5803
  • Użytkownik
25-05-2008, 22:27
oczywiście miało być:

"pozdrawiam"

przepraszam za literówke :)

Audio Philar

awaria

  • 46 / 5868
  • Użytkownik
25-05-2008, 22:38
jeżeli posiadam zaplecze stolarskie a także dostep do darmowego tokarza to dobrze wiesz ze w tej cenie a nawet mniejszej  "dla siebie"  bym sie zmieścił. Robiąc dla Ciebie to już inna bajka, podatki, faktury, zusy i inne haracze...
Niemniej życzę Ci aby sie dalej "kręcił" biznes!!!   obserwuje twą działalność o samego początku i miło widzieć jak sie rozwijasz i gnasz do przodu !!! powodzenia!!!

skuter83

  • 2 / 5786
  • Nowy użytkownik
26-05-2008, 11:08
no tak AWARIA ! jeżeli posiadam zaplecze a także dostep do darmowego tokarza to można i prom kosmiczny taniej zbudować.
FRANK może powinieneś się zastanowić dlaczego mercedes jest w takiej cenie a koreańczyk nie.... Jeśli faktycznie PROWADZISZ DZIAłALNOść OD 23 LAT to gratulacje że przetrwałeś te wszystkie zawirowania ustrojowe, bankowe , cenowe, procentowe  itd.  No to  Tobie na pewno nie trzeba tłumaczyć  składników wpływających na cenę finalną .....
ps. ciekawe skąd się bierze cena mebli  np. kuchni włoskiej, pewnie jest zrobiona.....  no właśnie z czego FRANK ?
skuter83

frank

  • 527 / 5868
  • Ekspert
26-05-2008, 15:57
No tak, tak z prostej ciekawości, z czego te kuchnie są wykonane,szczególnie fronty,jakie lakiery są tam zastosowane,czy też jakieś tam zabójczo tanie woskowania,jaka powierzchnia jest tych kuchni ?

Czy  te salony sprzedające odbiorcom detalicznym też podają ceny NETTO ?

Czy wykonanie bardzo prostego stolika wymaga zastosowania bardzo zaawansowanego parku maszynowego jak w przypadku wspomnianych wcześniej przez Ciebie kuchni ?

ps.
Nie rozumiem tej analogii z Mercedesem,bądz łaskaw rozjaśnić moją mózgownicę ( fakt,trochę już wyeksploatowaną ).
:-)

skuter83

  • 2 / 5786
  • Nowy użytkownik
26-05-2008, 16:50
Frank , jakie to ma znaczenie z czego jest wykonana kuchnia? np. MDFy lakierowany na połysk czy fronty fornirowane   ( egzotyczne , modyfikowane ) mają często wyższą cenę od mebli z litego drewna. I nie ma to żadnego wpływu na ostateczną cenę mebli mimo że drewno w zakupie jest droższe. Płacisz za modę na takie meble i zaawansowany park maszyn nie ma tu nic do rzeczy . Co do lakierów to chyba przespałeś moment wejścia do unii 1-go maja 2004r  i  nowe przepisy o ochronie środowiska naturalnego. Trochę sie zmieniło jeśli chodzi o ,, zabójczo tanie woskowania \'\'. Powierzchnia kuchni nie ma wielkiego znaczenia jeśli ma to być kuchnia JEDYNA W TAKIM RODZAJU . ( maja po 6 mb i kosztują po 80 - 100 tyś ) Oczywiście możesz zrobić to sobie sam , wyjdzie taniej...... i prawie tak samo. Problem jest w tym że w Polsce każdy jest lekarzem , elektrykiem , mechanikiem i wie lepiej. Pozwolę sobie wątpić że masz doświadczenie w produkcji  bo byś wiedział że każdy producent podaje cenę  netto.  Jeśli handlujesz to chyba wiesz jaka jest różnica między mercedesem a deawoo , co prawda tym i tym dojedziesz na targ ale jakie wrażenia z jazdy to oceń sam. Wiem że GóREK to może jeszcze nie mercedes  ( wiele mu nie brakuje :) ale na pewno nie jest to deawoo.  Myślę że nie o to tu chodzi żeby się tu teraz licytować kto ma racje. Każdy może mieć swoje zdanie lecz jeśli nie jesteś zainteresowany tym wyrobem to po prostu ich nie kupuj. Oceniać  można wykonanie ale nie styl ( rzecz gustu ) i cenę. To jest handel i to są Jego stoliki i Jego  oferta . Akceptujesz albo nie . I tyle. Osobiście uważam że są wykonane bardzo starannie i są warte tych pieniędzy
ps. ostatnio widziałem torebkę za 6 klocków..... dla mnie taka zwykła, ale nie dla mojej pani , rzecz gustu !
skuter83

frank

  • 527 / 5868
  • Ekspert
30-05-2008, 16:52
Dużo napisałeś,ale szkoda mi komentować tekst na takim poziomie.

"Pozwolę sobie wątpić że masz doświadczenie w produkcji bo byś wiedział że każdy producent podaje cenę netto."

Do dalszej odsprzedaży tak,natomiast oferta skierowana do odbiorców detalicznych winna uwzględniać cenę jaką faktycznie płacimy (zwykłego "Kowalskiego" cena netto nie interesuje-brak możliwości odliczenia VATu ).
To zwykłe oszustwo,praktyka nagminnie stosowana przez firmy z rynku komputerowego i samochodowego ( uwzględniam reklamy zamieszczane w prasie o zasięgu ogólnokrajowym).
Są zresztą państwa gdzie zakazano takich praktyk.