Audiohobby.pl

ODAC by NwAvGuy ? HRT Music Streamer ?

Muuhau

  • 177 / 4350
  • Aktywny użytkownik
02-07-2012, 12:15
Witam.

Czy ktoś ma już doświadczenie z tym DACiem?
Jakie wrażenia, warto?

Dodam, że mam Audinst Hud-mx1 i chciałbym zainwestować w coś bardziej rzetelnego.

Doceniłbym także opinie na temat innych przenośnych DACów.
Chodzi mi o sprzęt, który można łatwo ze sobą zabrać i używać z laptopem.
Niewielki DAC, najlepiej zasilany przez USB, i przenośny wzmak do słuchawek Grado sr225i.

Zastanawiałem się też nad HRT Music Streamer II. Ktoś coś wie?

Pozdrawiam,

domzz

  • 1113 / 5802
  • Ekspert
13-07-2012, 19:13
Posiadam HRT Music Streamer II+, mogę Ci tylko polecić. Jest to dac tak dobrze i naturalnie grający, że nie mam zamiaru go na nic wymieniać. Nie ma z nim żadnych problemów, odtwarza wszystko jak trzeba, nie trzeba sterowników pod windows/mac, po prostu podłączasz kabel usb i rca z drugiej strony. Jedyną rzeczą, do której bym mógł się doczepić to obsługa max. 24/96 i brak wejścia analogowego - jest tylko usb. Do tego jest bardzo mały i poręczny (5x13cm), ale przy tym cięższy niż mogłoby się wydawać patrząc na niego + gumow nóżki. Dzięki temu nawet sztywne kable nie są w stanie go przesunąć. Myślę, że spokojnie można by go przykleić do tylnej obudowy monitora :). W Katowicach jest dystrybutor HRT, możesz tam zadzwonić i dowiedzieć się, czy nie wyypożyczą go za kaucją. Poczytaj sobie recenzje np. na headfonia.com, ogólnie zazwyczaj porównywany jest z dacami 4x droższymi od siebie.

asmagus

  • 4439 / 5434
  • Ekspert
15-07-2012, 09:52
Dla mnie HRT dyskwalifikuje tylko jedno wejście i to USB, którego w ogóle nie używam.
Słyszałem kilka razy, podłączonego do lapka, nie mam uwag co do jakości przy tej cenie. Mógłbym z tym, żyć :)

Muuhau

  • 177 / 4350
  • Aktywny użytkownik
25-07-2012, 22:23
A jakie inne rozwiązanie do laptopa byś polecił?
Wydawało mi się, że najlepiej przesyłać pliki bezpośrednio do DACa przez USB.

Muuhau

  • 177 / 4350
  • Aktywny użytkownik
25-07-2012, 22:25
Dzięki za info. Mam nadzieję, że uda mi się przesłuchać.
Na razie jednak muszę pozostać przy Audinstcie. ;)