Audiohobby.pl

ANTELOPE HI-END

aasat

  • 2263 / 5848
  • Ekspert
23-04-2012, 08:49
Proszę o przeniesienie wątku do działu stereo

mirek10

  • 1210 / 4365
  • Ekspert
23-04-2012, 10:03
aasat-nie mozemy tam przenies watku bo jest tutaj,tylko tam czasami szybciej wiedza o nowosciach i cenach,watek jest jak najbardziej  trafny w dziale sluchawki ,bo DAC- Antelope posiada wzm sluchawkowy  na dobrym poziomie i to z dwoma wyjsciami sluchawkowymi.
Wywiad W.Paculy z Ken Kesslerem tylko potwierdza moje slowa gloszone tutaj ,ze produkcja plyt CD konczy sie i ustanie w ciagu 3-5lat,ja mysle ze  jeszcze szybciej,cztery najwieksze firmy swiatowe juz podjely takie przygotowania.Aplle przyczyni sie do upadku optycznych dyskow i przeniesienia sie do iCloud,wirtualnej pamieci,jak pisza CD zniknie tak jak kiedys ( kasety na tasmy),tylko  teraz dzieje sie to 10razy szybciej jak kiedys(tasma-CD) .Apple poprawi iTunes i pliki wysokiej rozdzielczosci ,beda jeszcze bardziej dostepne,dlatego panowie ostatni moment na pozbycie sie odtwazaczy CD i plytotek waszych po dobrych cenach,chyba ze pozostaniecie w "blokach".
Dlatego wlasnie twierdze ze najlepsze DAC beda mialy przyszlosc,a w przypadku audiofili sluchawkowych to kierunek jest jeden( DAC+Przedwzmacniacz+wzm sluchawkowy) w jednej bryle mysle najwygodniej,oczywiscie najwazniejsze bedzie aby wzm sluchawkowy nie byl tylko dodatkiem, ale  pelnowartosciowym elementem.

Dj

  • 1088 / 4640
  • Ekspert
23-04-2012, 10:20
mirek10
guzik prawda!!!!
ot co kolejne gadki po to żeby napędzić rynek... jeśli ludzie pozostaną przy CD to ich nie wycofają bo niby jak?
wiadomo wycofywane będzie stopniowe ale jeśli rzesze wiernych pozostanie przy odtwarzaczach zmiany zajdą o wiele wolniej.
w sumie to się cieszę. wtedy za CD HI ENDA dam 100zł i będzie lepszy od daca za 5tyś;)

 
 

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5324
  • Ekspert
23-04-2012, 10:22
>> mirek10, 2012-04-23 10:03:10
>Wywiad W.Paculy z Ken Kesslerem tylko potwierdza moje slowa gloszone tutaj ,ze produkcja plyt CD konczy sie i ustanie w ciagu 3-5lat,ja mysle ze jeszcze szybciej,cztery najwieksze firmy swiatowe juz podjely takie przygotowania.

Za zmowę!!! z zaprzestaniem produkcji CD te koncerny mogą sobie palcem do dupy później nie trafić.

mirek10

  • 1210 / 4365
  • Ekspert
23-04-2012, 10:44
rafaell-tak kiedys mowili posiadacze kaset na tasmy,nie mogli dac wiary ze musi to nastapic,nie zatrzymasz rekoma na niebie lecacego ponaddzwiekowego samolotu,mozesz tylko patrzec w ktorym kierunku leci,wiem ze jest przykro, ze zaraz to co mialo wartosc bedzie niewiele warte.Firmy juz zaprzestaja produkcji sprzetu do odtwarzania CD i to jest fakt, w tamtym roku w na wystawie w Monachium nikt juz ich nie wystawial, to co bedzie w tym roku to wiadomo, ped do przyszlosci,nikt sie nie cofa i trzeba z tym sie pogodzic,  mlode pokolenie idzie w pliki wysokiej rozdzielczosci,nikt nie chce utrudniac sobie zycia,a jak jeszcze firmy zapewnia im dobry poziom sprzetu do odtwarzania to nic dodac.

mirek10

  • 1210 / 4365
  • Ekspert
23-04-2012, 10:50
Dj-guzik jak guzik !z czasem odpada ,nic nie poradzisz, badz nowoczesny,ci co nie dadza rady sprzedac sprzetu przy nim pozostana , nie beda mieli wyscia, tak kupisz odtwarzacze CD za grosze ,to masz jak w banku,ale czy to jest pocieszajace,cofniesz sie!

Dj

  • 1088 / 4640
  • Ekspert
23-04-2012, 11:02
>> mirek10, 2012-04-23 10:50:09
Dj-guzik jak guzik !z czasem odpada ,nic nie poradzisz, badz nowoczesny,ci co nie dadza rady sprzedac sprzetu przy nim pozostana , nie beda mieli wyscia, tak kupisz odtwarzacze CD za grosze ,to masz jak w banku,ale czy to jest pocieszajace,cofniesz sie!

powiedz to użytkownikom płyt Gramofonowych;P
jasne bądź nowoczesny itp itd to mam sobie kupić może monstery albo skullcandy i słuchać na nich? bo przecież największa jest tego sprzedaż są takie popularne mają nowoczesny wygląd i w ogóle.
nie lubię jak ktoś na siłę przekonuje kogoś nowe jest lepsze...
niektórzy twierdzą że stare Yamahy są lepsze od hi fi manów czy LCD... przecież technologia tak poszła do przodu to słuchawki stare nie powinny mieć startu do nowych a tak nie jest.
więc z wzmacniaczami czy innymi sprzętami jest tak samo.
może gęste formaty są lepsze ale nie popadajmy w histerie...

 

mirek10

  • 1210 / 4365
  • Ekspert
23-04-2012, 11:13
Dj-czasu nie zatrzymasz!przeczytaj ostatni wywiad Paculy o ktorym pisalem,plyty i tasmy sa produkowane, dla zakochanych w nich, ktorych jest bardzo niewielu,taki maly "epizocik" na rynku.

Dj

  • 1088 / 4640
  • Ekspert
23-04-2012, 11:22
mirek10
ja mam swoje zdanie na ten temat... ani płyty gramofonowe ani CD nie wyjdą z użytku bo można na nich zarobić.
teraz do Ciebie pytanie co lepsze lampa czy tranzystor?...
jak widzisz lampy były staroświeckie i dawniej tylko na lampach było wzmocnienie, potem weszły tranzystory.ale dziś Lampy dalej są w wzmacniaczach i są bardzo popularne myślę dla tego że ładnie wyglądają;)
tak więc dla koneserów będą dostępne dalej takie płyty tylko w innych cenach;P
 

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5324
  • Ekspert
23-04-2012, 11:22
Nie dam sobie sody wcisnąć, już raz pozbyłem się szpulaków na rzecz gównianych kaset.

Ta sama analogia dotyczy zamiany urządzeń do odtwarzania płyt na urządzenia do odtwarzania plików.

Do tych ostatnich (plików wysokiej jakości) nie mam zastrzeżeń; cała reszta jest o kant d., Jesteśmy w lesie jeśli chodzi o wysoką jakość za normalne pieniądze!!!

Kolejna bardzo istotna sprawa w wyniku takich ruchów masa dziedzictwa kulturalnego zostanie po prostu celowo zniszczona (przykład vinyle a później dupiane kasety) żeby sprzedawać "to samo"-nowsze ale nie tej samej klasy!

 Jeśli ktoś ma w domu obraz Gierymskiego a proponuje mu się w zamian super plazmę na której będzie miał wyświetlane "wszystko"? Powinien się dobrze zastanowić czy przyjąć do domu ten cały śmietnik? czy codziennie na tym jednym obrazie odkrywać za każdym razem coś innego.

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5324
  • Ekspert
23-04-2012, 11:25
>> mirek10, 2012-04-23 11:13:09
Dj-czasu nie zatrzymasz!przeczytaj ostatni wywiad Paculy o ktorym pisalem,plyty i tasmy sa produkowane, dla zakochanych w nich, ktorych jest bardzo niewielu,taki maly "epizocik" na rynku.

Ten mały epizodzik kosztuje 300-500$ za szpulę i dopiero to pokazuje wierzchołek góry lodowej ile naniszczyliśmy nagrań i ile zostanie celowo bezczelnie z chciwości koncernów zapomnianych na zawsze!

Dj

  • 1088 / 4640
  • Ekspert
23-04-2012, 11:33
rafaell.s.cabl
e
masz racje.
mam magnetofon szpulowy revoxa w Monachium wraz z kasetami. co tu dużo mówić kaseta zwykła to szajs w porównaniu z taśmą szpulową.
szpulowe są niewygodne i drogie były w produkcji...
jaka gruba tam taśma idzie jakiej jakości? a jaka jest w zwykłej kasecie?
nie trzeba być geniuszem by stwierdzić co jest lepsze.wystarczy posłuchać aby zobaczyć co niby technologia zrobiła z dźwiękiem.
 

mirek10

  • 1210 / 4365
  • Ekspert
23-04-2012, 11:50
rafaell-masz po czesci racje,ale my tu mowimy o wielkim rynku profesjonalnym ,ktory wiadomo musi isc do przodu,dlatego mowie o plikach wysokiej rozdzielczosci,sa firmy co lacza odtwarzacze CD z DAC w combo,ale jest to tylko ratowanie sie na chwile,przepuszczanie muzyki z zle nagranych plyt przez DAC -taki absurd,przeciez juz wiadomo ze z plikow wysokiej rozdzielczosci jakosc dzwieku jest lepsza niz z plyt CD, wiec  takie komba sa tylko wygodne dla tych co maja plytoteki.Wiekszosc nowych pasjonatow omija plyty CD,bo dlaczego maja kupic plyte CD na ktorej interesuja ich np. dwa utwory,glupota, dlatego rynek idzie w tym kierunku,jak jakosc plikow ma byc lepsza ,plus wygoda ,to nie mam pytan!

Dj

  • 1088 / 4640
  • Ekspert
23-04-2012, 12:09
Ciekaw jestem kto słyszy tą znacznie lepszą jakość?
moje ucho słyszy do 256kbns w niektórych utworach, może inni maja słuch znacznie lepszy jednak jaka jest różnica w pliku skompresowanym a nie? minimalna.. nawet przy odpowiednich kodekach 128kbns brzmi zadowalająco.
na kolumnach wyczujesz bardziej jakość dźwięku ciałem swoim na basie.
 

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5324
  • Ekspert
23-04-2012, 12:09
Są też odtwarzacze laserowe płyt vinylowych ale własnie przez przetworniki cyfrowe nie stały się popularne.

Główny problem z nowymi formatami leży w tym ze dalej nagrania będą robione na tym co jest w danym studio a
tu sprawa się odwróciła diametralnie!!! Nikt nie ładuje sakramenckich pieniędzy w nowe studio jak ma pod bokiem  4000 tanich studiów nagraniowych (w Anglii pewnie więcej niż w Polsce). Czyli sprawa ma się następująco mamy teodolit laserowy do zaznaczenia w którym miejscu ściany mamy dać zawiesie dla obrazka ale później dalej klasycznie przybijamy zwykłego gwoździa młotkiem.

Jakiś postęp pewnie jest ale czy w najistotniejszym miejscu?

Gęste pliki to fajna sprawa ale za całą resztę technologii musimy zapłacić my, jak na razie nie zapowiada się że chcemy zapłacić (koncerny nie zapłacą na pewno-to byznes) i skończy się znów na elektrycznej maszynie do gaszenia świec.