Audiohobby.pl

Gramofon Ad Fontes-krok po kroku

andrzej analogowy

  • 127 / 5885
  • Aktywny użytkownik
22-03-2012, 14:19
Jako,że nie jest tajemnicą,że sprzedaję moje gramofony kolegom melomanom-na początku informuję o tym i proszę o ew.wyrzucenie wątku jeśli godzi w regulamin forum.Biorąc jednak pod uwagę,że gdy zaprezentowałem jeden z egzemplarzy na III zlocie z Swarzędzu i cierpliwie odpowiadałem na pytania o szczegóły budowy,przy pytaniu o cenę każdy był lekko zdziwiony.Oczywiście chciałbym zostać znanym na świecie producentem gramofonów,ale przyjąłem dość długi cykl wchodzenia na rynek,więc najpierw 50 sztuk mam zamiar zrobić w systemie non profit.
Nie będę opisywał kolejnych konstrukcji,bo są one uwiecznione na tym forum w formie opisów i fotografii.Dość powiedzieć,że etapów konstruowania było kilka i ponieważ byłem konsekwentny doszedłem do modelu ostatecznego , który powielam teraz w różnych wersjach okleinowych i wyposażam w ramiona 14 calowe wykonane z aluminium lub włókien węglowych.Ramię 14 cali okazało się optymalne ze względu na łatwość kalibracji, mały błąd prowadzenia wkładki i co najważniejsze mieści się na podstawie o jeszcze rozsądnych wymiarach 55 cm x 35 cm.Do tego modyfikując je wielokrotnie uzyskałem pewną uniwersalność i pełnię regulacji tak pożądanych wielkości jak VTA-regulacja w zakresie 40 mm, przysięg 20 mm i wreszcie kąt główki 0-45 stopni.Ponieważ nie mam gwarancji,że wątek nie zostanie skasowany jako kryptoreklamowy tyle teraz.Jak administrator pozwoli,opiszę detale i doświadczenia nabyte w trakcie pracy,oraz przedstawię pełny kosztorys wykonania 1 egzemplarza,żeby stało się jasne dlaczego tyle i że bez zysku.
andrzej analogowy

Miyavi

  • 149 / 4427
  • Aktywny użytkownik
22-03-2012, 14:51
Czy wątek będzie wywalony, czy nie  - ja jestem zainteresowany.

asmagus

  • 4439 / 5439
  • Ekspert
22-03-2012, 14:54
Miejsce wątku chyba jest w audiosalonie? Bo wywalenie w ogóle nie wchodzi z pewnością w grę!

chrees

  • 1653 / 5890
  • Ekspert
22-03-2012, 15:12
Pozwoliłem sobie przenieść temat tutaj. Mam nadzieję, że nie masz mi za złe Andrzeju. Niezależnie od tego, że aktualnie sprzedajesz swoje gramofony w cenie części, temat powinien być założony w Audio Salonie, co oczywiście nie zmienia - o czym jestem osobiście przekonany* - bardzo życzliwej recepcji Twojego tematu.

* ale nie mogę się wypowiadać za (wszystkich) innych ;>


-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

Gustaw

  • Gość
22-03-2012, 15:59
Nieśmiało sugeruję aby wkleić zdjęcia gramofonu o większej rozdzielczości.

Gustaw

  • Gość
22-03-2012, 16:00
a na szczegóły techniczne czekam z dużym zainteresowaniem.

asmagus

  • 4439 / 5439
  • Ekspert
25-03-2012, 11:44
Ja również z chęcią dowiedziałbym się więcej.

andrzej analogowy

  • 127 / 5885
  • Aktywny użytkownik
03-10-2012, 15:09
Bardzo przepraszam,że tak długo to trwało.Ale zawsze coś było do ulepszenia i nigdy do końca nie byłem przekonany o tym,czy wypada.Teraz ,  gdy dopracowałem najbardziej doskonały model mojego gramofonu pozwalam sobie go zaprezentować.Wszystko wskazuje na to,że zagościłem już w świadomości miłośników winyli jako wytwórca???monter???spełniający oczekiwania???-po prostu AD FONTES to 14calowe lekkie ramię preferujące wkładki MM o małej masie i dużej podatności.Napęd o przyzwoitej stabilności z talerzem o masie od 8 do 14 kg.Niespotykana w kształcie podstawa mieszcząca długie ramię i nie odbiegająca wymiarami od przeciętnego gramofonu..Jestem zadowolony z mojej pracy i chętnie odpowiem na wszelkie pytania.Pozdrawiam Andrzej
andrzej analogowy

__kot__

  • 724 / 5892
  • Ekspert
03-10-2012, 15:12
Panie Andrzeju,
PIĘKNA maszyna po prostu :)

jjurek

  • 2059 / 5821
  • Ekspert
03-10-2012, 15:26
>> andrzej analogowy

Szacunek.

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5349
  • Ekspert
03-10-2012, 15:49
Panie Andrzeju wzornictwo wyborne świat stoi przed Panem otworem!



Pozdrawiam

Rafael

lancaster

  • Gość
03-10-2012, 16:34
Super wyszlo. Udało sie przenieść trochę klimatu z wcześniejszych gramofonów w nowoczesną oprawę.
Bardzo łądny.

Gustaw

  • Gość
03-10-2012, 16:48
Myślę, że Andrzej Analogowy sobie z nas żartuje i producentem tego gramofonu jest Steinway&Sons. Przynajmniej jakość wykończenia na to wskazuje. ;-)

Jeżeli jednak jest inaczej ;-) , to jedyne co mogę zrobić to przyłączyć się do gratulacji.

Gustaw

  • Gość
03-10-2012, 16:53
>> andrzej analogowy, 2012-10-03 15:09:37

Z czego zrobiony jest talerz? Z nierdzewki z dodatkiem chromu?

andrzej analogowy

  • 127 / 5885
  • Aktywny użytkownik
03-10-2012, 22:28
Talerz jest z duralu- polerowany.Generalnie powoli staję się specjalistą od polerowania metali..Dziękuję za uznanie-gramofony to moja polisa ubezpieczeniowa na emeryturę-zostało tylko 8 lat...A
andrzej analogowy