Audiohobby.pl

Gigabit Wi-Fi

Gustaw

  • Gość
01-02-2012, 23:47
W drugiej połowie tego roku, podobno, Apple ma wprowadzić zarówno do komputerów jak i do innych swoich urządzeń - Apple Express, AppleTV, iPad, nowe chipy sieciowe pracujące  w standardzie 802.11 AC, z 10-krotnie większą prędkością niż obecne standardu 802.11 N.

Co to może oznaczać dla nas w praktyce ?  Możliwość przesyłania dźwięku zarówno w formacie 16/44 jak i w gęstych formatach bez konieczności stosowania kabli. W tym momencie DAC, który potencjalnie może czytać pliki "hi-res" nie będzie już ograniczany, przez takie urządzenia jak Apple Express lub Apple TV do standardowego formatu, poprzedzonego down-samplingiem. Czego można spodziewać w związku z 802.11 AC ? Apple z iTunes prawdopodobnie chce szeroko zaproponować piliki muzyczne w gęstych formatach. Dodatkowo, można spodziewać nowych DAC-ów na rynku, tym razem z kartami Wi-Fi, pracującymi w standardzie 802.11 AC. Jestem przekonany, że na audio się nie skończy i 802.11AC będzie montowany zarówno w media serwerach oraz w telewizorach.

nsk

  • 549 / 4835
  • Ekspert
02-02-2012, 11:11
Ale i tak będą tacy co będą słyszeć kabel za 5000 zł i nie przejdą na to :)) Brzmi fajnie, ale nie wydaje mi się, żeby tak różowo to wyglądało w urządzeniach komercyjnych audio.  

nsk

  • 549 / 4835
  • Ekspert
02-02-2012, 11:11
Ale i tak będą tacy co będą słyszeć kabel za 5000 zł i nie przejdą na to :)) Brzmi fajnie, ale nie wydaje mi się, żeby tak różowo to wyglądało w urządzeniach komercyjnych audio.  

Gustaw

  • Gość
02-02-2012, 11:40
>> nsk, 2012-02-02 11:11:39
Brzmi fajnie, ale nie wydaje mi się, żeby tak różowo to wyglądało w urządzeniach komercyjnych audio.

W wypadku przesyłania plików 16/44 już teraz nie ma problemu. Sam czasami korzystam ze streamingu i AppleTV v.1 podłączonego do DAC-a Benchmarka i działa to dobrze ale nie tak dobrze jak DAC podłączony bezpośrednio do komputera przez USB. Jeżeli chodzi o urządzenia komercyjne audio to sporo nowych DAC-ów wprowadzanych na rynek ma już Wi-Fi. Innym rozwiązaniem jest Apple Airport Express. Puszka wpinana do gniazdka zasilającego do której można podpiąć bezpośrednio DAC-a.